Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kinővöm egyszer?

Kinővöm egyszer?

Figyelt kérdés

Imádok főzni,sütni.Viszont, borzasztóan félek a kicsapó olajtól. Mikor tükortojást, vagy bármi mást sütök serpenyőben, akkor mindig félve rakom bele, gyomor görcsöm van lassan, ugyanis anyukámnak már van forró olaj által okozott sebe. Gondolkodtam, hogy fedőt kellene-e rá raknom. Az segít? Valaha sikerül ezt "kinőnöm", hogy féljek az olajos sütéstől?

23 L



2020. jún. 9. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nőttem ki, sőt, a forró sütőbe se szívesen nyúlkálok. Pedig tőlem se áll távol a sütés-főzés. De azért annyira nem kell félni,hogy gyomorgörcsöd legyen 🙂

A tojást beleütheted akkor az olajba, amikor még nem forró. Kicsit szétfolyik, de semmi baja nem lesz. A krumplit érdemes áttörölni, ne vizesen tedd az olajba.

Ha nem borítod magadra, akkor nem lesz komolyabb égési sérülésed.

2020. jún. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nőttem ki, de sokan félnek tőle, és van is erre egy eszköz, de nemtudom mi a neve. Háztartási boltokban lehet kapni, olyan, mint egy fém tésztaszűrő csak teljesen lapos és jó nagy. Bármilyen serpenyőbe rá tudod tenni, visszafogja az olajat, de ugyanúgy fedő nélkül sül a kaja. Mert ugye ha lefeded, azzal az a gond, hogy tök más állaga lesz, és pl. a sültkrumpli, fasírt, meg ilyenek az nem lesz úgy ropogós.
2020. jún. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző írja kell rakni rá védőt! Mi is otthon használjuk!

Védő szita-nak hívják!Sokat segít!

2020. jún. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenképp beszerzem :)
2020. jún. 9. 19:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is utálom mikor fröcsög, most gyakran sütök kókusz olajjal...hát azzal szenvedés, nagyon köpköd. Én felhúzok kesztyűt meg kapucnit miközben megfordítom a rántott husit. Vagy lehuzon a tűzről amig dolgom van a kajával
2020. jún. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!