Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki mit gondol a linkben...

Ki mit gondol a linkben szereplő felmérésben fővárosunk "előkelő" helyezéséről? Szerintem egyáltalán nem mérvadó.

Figyelt kérdés
[link]
2020. jún. 10. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Minden azon múlik, hogy akik válaszoltak honnan származnak és merre jártak. Egyértelműen a lista végén lesz egy város, ha turisták által nem népszerű.

Ennek ellenére valószínűleg én se tenném a lista végére Budapestet. Szerintem valamelyest magától értetődő, hogy egy gazdag országban, ami előkelő helyen van a boldogság indexes listákon, az emberek is kedvesebbek. Nehezebb kedvesnek lenni rossz fizetések és munkakörülmények mellett. Eddig egyedül Hollandiában töltöttem több időt, szerintem szembeötlő a különbség a buszsofőrök hozzáállásában például.

2020. jún. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
***Ez egy oldala a történetnek, ami nem teljesen magyarázza meg Londont és Párizst persze. Túl sokan vannak? Köztük túl sok turista? Nagyvárosi nemtőrödmség?
2020. jún. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyilván a leglátogatottabb városok lesznek a lista elején, Budapest pedig igen kedvelt turistalátványosság. Elég sok embert kérdeztek meg tehát simán lehet reprezentatív a felmérés, bár azt hogy ők honnan származnak azt én nem találtam meg az eredeti cikkben sem. De én nem lepődök meg azon, hogy a magyarokat az átlagnál bunkóbbnak találja ez a kutatás.
2020. jún. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Őszintén nem vettem észre. Én általában korrekt vagyok, ugyanakkor hiányzik belőlem a vágy, hogy foglalkozzak az emberekkel, ha nem muszáj, szóval nem igazán sérelmezem, ha nem nyalják ki a seggem. A magyarok individualisták, mert egyre inkább azt veri belénk a történelem, hogy csak magunkra számíthatunk. Ebben a folyamatban az a hülye, aki még vár valamit.
2020. jún. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vészes, hiszen csak a válaszolók 17,5%-a adott negatív választ. Gondolom attól függően kinek milyenek a tapasztalatai.


Amúgy valahol érthető a lista. A franciákat mindig is kifejezetten bunkó és nagyképű népnek mondták, az angolok szintén nem az a vendégszeretőnek mondott nép.


Legutóbb egyik ismerősömmel beszéltem, ő járt Párizsban és Szentpéterváron is. Azt mondta, meglepő volt, hogy mennyire nyitottak az emberek, mennyire rendezett az egész város és hogy ha élni kellene akkor simán oda költözne. Aztán nyilván ez csak pár nap tapasztalata.

2020. jún. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyetértk.
2020. jún. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!