Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Találkoztatok már pszichopata,...

Találkoztatok már pszichopata, nárcisztikus emberrel ? Ki volt az, rokon, barát, ismerős, vagy a párod esetleg ? Mikor jöttetek rá, hogy az és milyen rombolást végzett bennetek ?

Figyelt kérdés
Mik voltak a legdurvább húzásai ? Mikor esett le róla az álarc ? Hogy sikerült tőle megszabadulnod, a bántalmazó kapcsolatból ?

2020. jún. 11. 18:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Persze. Most miatta szenvedek a magánnyal már lassan 2 éve.
2020. jún. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1-es, párod volt, barát, vagy ismerős ?
2020. jún. 11. 18:23
 3/12 A kérdező kommentje:
Illetve konkrétan mi az, amit elkövetett ellenetek ? Elég dióhéjban leírni, de úgy mégis.
2020. jún. 11. 18:34
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk a baráti társaságban volt. Eleinte nekem csak az volt a furcsa, hogy állandóan magát sajnálja, mindig keresett valakit, akit hibáztatott a saját nyomorúságáért, ha a barátnője csinált valami (szerinte) hibát, akkor napokig azon lovagolt és mindig úgy terelte a beszélgetés fonalát, hogy azt ecsetelhesse, hogy milyen hülye volt a lány, pl. valakinek elsőbbséget adott, pedig nem kellett volna. Néha arra is vette a bátorságot, hogy a barátait minősítse le, akik ha ezt kikérték maguknak, akkor szerinte "önátverésben" élnek. Állandóan leplezetlenül játszotta magát minden nőnek és ha a barátnőjének ez nem tetszett, ő volt a korlátolt konzervatív. De a legbeszédesebb az volt, amikor a barátnője végre kidobta: heteken át üvöltözött éjszakánként az ablaka alatt. Én akkor még nem ismertem ezt a jelenséget, de véletlenül akkortájt elolvastam pár bántalmazásos könyvet és meggyőződésemmé vált, hogy a fickó bántalmazó volt. Ezt el is mondtam a barátnőjének, aki egyetértett. Szerencsére teljesen eltűnt a horizontról, mert a szakítása kapcsán velem is összeveszett, mert a barátnőjének adtam igazat, mondtam hogy kezet csókolhatna neki, hogy egyáltalán ennyi ideig eltűrte.
2020. jún. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A munkatársam nárcisztikus: már a kezdeteknél éreztem, hogy probléma van nála a fedélzeten. Eléggé játszmázós volt. Vittem neki egy könyvet, hogy szembesüljön magával. Megtörtént, elvonult ideiglenesen egy másik munkahelyi egységbe.
2020. jún. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Èn vagyok az de imádnak így is , nekünk is vannak èrzèseink de inkabb magamat helyezem előtèrbe ez nem gonoszság hanem csak úgy magától jön akaratlanul amivel küzdök de úgy èrzem magam jól ha iranyítok tőlem függ valakinek a napja ha megbántom stb gyerek korból jön szerintem
2020. jún. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

"Kedves" exemmel kapcsolatban a szakítás után jöttem rá hogy nárcisztikus, amikor véletlenül elolvastam egy erről szóló cikket. Nehéz lenne mindent összeszedni amit művelt velem, de pár dolgot leírok.

Az első pillanattól kezdve adta a szépet, tökéletes volt minden, nagyon könnyen beférkőzött a bizalmamba, pedig alapjáraton meglehetősen zárkózott vagyok, nem engedek közel magamhoz senkit, de nagyon értett hozzá hogy mindig a kedvemben járjon, így vígan hagytam hogy manipuláljon, mert mit sem sejtettem a hazugságairól.

Szintén az első pillanattól áldozatként állította be magát az előző kapcsolataiban, az előttem lévő barátnőjét folyamatosan pocskondiázta hogy milyen hülye pitsa volt aki megcsalta és lecserélte másra (ennek lesz még jelentősége), pedig ő mindent megtett érte, a legnagyobb hibája az volt hogy túlságosan ragaszkodó.

Eltelt néhány nagyon szép hónap, majd amikor elhívott egy étterembe ebédre, a rendelés után közölte, hogy jó lenne ha kifizetném a részem mert rohadt sokba vagyok neki.. iszonyú megalázó volt, főleg hogy nagyon ritkán kellett rám költenie bármit is, de meghunyászkodtam mert még bőven elvakított az általa kreált köd.

Ezután két hónapig minden nagyon szép volt megint, az önzősége, bunkósága se mutatkozott meg egyszer sem. Míg nem egyszer ártatlanul megjegyeztem, hogy a sportolásban motiválatlan vagyok miatta. Pár órával később találkoztunk, és amint bezárult magunk mögött az ajtó, elkezdett torka szakadtából, bőgve üvöltözni velem hogy én hogy lehetek ilyen bunkó vele, ő a szívét-lelkét beleteszi ebbe a kapcsolatba, én meg csak sértegetem őt, nem is érezte soha hogy szeretem stbstb., miközben teljes erőből ütötte a falat ököllel mellettem. Azt hittem behugyozok ijedtemben, fogalmam se volt róla hogy van egy ilyen oldala, és nem tudtam hogy egyszer csak "véletlenül" nem engem üt-e meg..

Ezek után ahogy teltek a hetek, hónapok, egyre gyakoribbak lettek az agresszív dühkitörései, amikor is természetesen magát mosta tisztára, mert ő az égvilágon semmiről nem tehetett, mindenért én voltam a hibás. Miattam nem maradt soha egy forintja se (sose értettem meg hogy a heti 1-2 túró ruditól amit kaptam tőle hogy csappanhatott meg így a pénztárcája, mert még egy csokor virágot se kaptam tőle, csak ha szóvá tettem hogy néha jól esnek ha meglepne vele..), miattam kellett éjszakánként álomba sírnia magát (tudtam meg a szakítás után..), sőt miattam kellett hazudoznia!!

Ez volt a kedvencem, ugyanis a szakítás után kiderült hogy több mindennel kapcsolatban (a személyiségén kívül haha) az első pillanattól hazudozott, és még volt pofája azt vágni hozzám, hogy bocsánatot kérnie nincs miért, mert én kényszerítettem ki hogy hazudjon, ahogy a kiabálásos mentális bántalmazásokat is én váltottam ki belőle, ha normálisan viselkedtem volna soha nem történik ilyesmi. Ő a mártír áldozata mindennek, hazudni is csak azért hazudott hogy nekem megfeleljen.. no comment.

Az már csak hab a tortán, hogy a családomat is folyamatosan szidta (rajtam kívül természetesen, hiszen mindenről az én elkényeztetett pitsám tehetett). Azt is a fejemhez vágta hogy a családom csak a maradék kutya kaját adta neki enni, de nem baj mert úgyis mindannyian egyedül döglünk meg a házunkban. A vicc az, hogy az alatt a több mint egy év alatt míg együtt voltunk, 10 kilót hízott a mi "kutya kajánkon", ami azt jelentette hogy az összes frissen főtt ételből nagy adagokat kapott enni, ha én mentem hozzá, szatyrokban cipeltem neki a több kiló készételt, de az ő álomvilágában csak a maradékot kapta tőlünk. Amikor kb fél évre a szakításra láttam őt élőben, meg se akartam ismerni, olyan agárul nézett ki.. már nem kapott maradékot :)

Aztán amikor egy nagyon durva sértegetés-lavinát zúdított rám, kimondtam hogy legyen vége, és bár pár héttel előtte még nyilvánosan bőgött előttem az utcán hogy én vagyok élete szerelme, soha ne hagyjam el stb., majd mikor kimondtam hogy adios, azon nyomban lecserélt más nőre, és velem onnantól úgy bánt, mint egy utolsó véres ronggyal, és nyilván az égvilágon minden a én hibám volt, őt meg szentté kéne avatni, és amúgy se találok még egy olyan értékes férfiembert (haha, a szó egyik része se illik rá) mint ő.

És miután realizálódott bennem hogy egy nárcisztikus trágyadombbal volt dolgom, vált gyanússá számos szituáció, ami még a kapcsolatunk alatt történt, és rá kellett jönnöm, hogy szinte ezer százalék hogy szharrá csalt a kapcsolatunk alatt. És ugye még az első mézes hetekben ő rinyált amiatt, hogy az előző nője egy szemét ribantz volt aki megcsalta és lecserélte másra.. azt hiszem ennek a valóságtartalma is a nullával konvergál :)

Összefoglalva tehát, egy önző, énközpontú, hazug, felelősségvállalásra képtelen, beképzelt, lekezelő, agresszív, nagyképű, meg nem értett zseni ez a "kedves" exem, akinek a neve mellett a szentté avatás dátumának kéne szerepelnie a lexikonban.

Természetesen sok egyéb jellemzőt is ide biggyeszthetnék, pl. hogy a munkahelyén senki nem becsülte őt meg pedig baromi fontos, rendkívül nagy felelősséggel járó, komplex munkát végzett (gyári munkás volt amit a szakításunk előtt nem sokkal tudtam meg mert nyilván ennek kapcsán is szédített), pedig ő vezetői pozíciót érdemelne csak hát a sok csókos miatt nem nincs lehetősége kitörni. És még napestig sorolhatnám hogy őt miért sújtja az élet mióta megszületett (ő megfogalmazása szerint).


Szóval, ez az én történetem egy nárcival, aki egyáltalán nem tűnt agybetegnek, de kiderült hogy piszkosul az. Az a legszebb, hogy kivédeni se lehet az ilyet, úgyhogy én azóta is tartok az ismerkedéstől, mert sajnos közöttünk mászkálnak az ilyen szemétládák, akik gátlástalanul kihasználják a másikat és lelkifurdalás nélkül átgázolnak azon aki szereti őket, az önös érdekeit végett.

2020. jún. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Sógornő mérhetetlen grandiózus nárcisztikus. Anyósom valami rejtett nárcisztikus, de ő is az. Sógornő az aranygyermek, a Férjem ő a fekete bárány úgymond.


Mit tettek?

Hát a legfontosabb lényeg, hogy próbálták elérni, hogy értéktelennek, egy senkinek érezzem magam. Sosem volt jó semmi, nem voltam ügyes semmiben, ők mindenben jobbak voltak, szebbek! Hazugnak próbáltak beállítani. Mindenért engem hibáztattak. Nekem támadtak szavakkal, vagy éppen provokáltak! A grandiózus nárci sógornő egy idő után elkezdett csenddel verni. De benézte ha azt hitte majd szaladok utána könyörögni, hogy szóljon hozzám! Átláttam a szitán annyira akkor is, bár nen tudtam hogy ennek a viselkedésnek van neve is.

Közben folyton folyvást azt hallgattam, hogy milyen ügyesek, dolgosok, szépek, mennyire szereti őket mindenki!

Na ettől hányok mai napig mondjuk. Tényleg áradoznak róluk, és én hallom és tudom hogy hogy hazudnak! Az az egyik legnagyobb hazugságuk, hogy kedvesek illetve segítőkészek!

Csak otthon fedik fel a valódi arcukat, azért olyan hihetetlen a külvilágnak akiknek csak a jót mutatják! De az csak 5 perc vagy pár óra. De mikor velük élsz, nem tudják leplezni 0-24-ben!

2020. jún. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyám az és a nővérem. Az egész történetnek az lesz vagy is lett a vége, hogy mindenkivel, akit valaha is megismertem elhitették, hogy én vagyok a nárcisztikus, ideggyenge, öngyilkosjelölt. Másokat használnak fel, hogy manipuláljanak, repülő majmokat,. Ők piszkálnak. A hátam mögött lejárattak, úgy hogy közben sokat segítettek(vagy épp keresztbe

tettek csak ezt akkor még nem tudtam, hogy ők teszik)., elhalmoztak ajándékokkal, elhitették, hogy szeretnek és fontos vagyok, néha félelemkeltésként kiabáltak, dührohamaik voltak.Sírtak, de nem könnyeztek, hogy megsajnáljam őket. Eljátszották előttem, hogy rossz viszonyban vannak, ezt világgá is kürtölték, panaszkodtak egymásra én voltam a villámhárító.Kiteregették a családi életünket és a legrosszabb, hogy ezt úgy csinálták, mint ha én tenném. Anyám öngyilkossággal fenyegetőzik gyerekkorom óta, ez a nevelési eszköze, néha földhöz vágja magát, úgy toporzékol. Betelefonált az összes iskolámba, munkahelyemre és elmesélte, kiszinezve az életünket. A nővérem ugyan ez.Felvette a kapcsolatot a munkatársaimmal, a barátaimmal és berúgva beszél velük és úgy tesz, mintha én lennék az, közben végig nekem kedveskedett.Konkrétan ki kellett őket szolgálnom. Vagy is engem játszik el, hogy elhitesse velük, hogy alkoholista vagyok, sőt drogos is, miközben ő füvezik. Ezek mindent kontrollálni akarnak.Másokat küldenek rád, hogy kiszedjék belőled, amit tudni akarnak.Mindenki azt hiszik én játszom meg magam, nem ők. Így van, nincs ott egy külsős se aki látná őket vagy akár engem 0-24-ben, hogy ki játsza meg magát. Mindent felhasználnak, amit valaha mondtam, vagy tettem. A nővéremről azt hiszik én vagyok az, miközben ő okádja tele a világot a sanyarú életéről. Elhitette velem, hogy verik a párjai és bántják. A páromat ellenem uszította, mert telefonálgatott vele a nevemben és azt hiszi megcsaltam és őt egy elmebetegnek állítottam be.A barátom azt hitte én írányítom és nekem kedvez a kapcsolatunkban, miközben azt tette,amit a nővérem kitalált.Én pedig azt hittem ő teszi ezt velem.Fenyeget másokat a nevemben. Bizonyíték semmi nincs.A hangunk hasonló, a külsőnk is. Megkértem az ismerőseimet és a családtagjaimat vegyék fel, amikor elvileg velem beszélnek, de nem teszik meg, pedig tudnék mivel menni a rendőrségre. Már senki nem hisz nekem. Ezek mocskok.

Nem tudsz jót lépni. Téged állít be gonosznak és hihetetlen mértékben lejárat, nevetségessé tesz.Olyan dolgokat csináltam, amit sosem, olyan helyeken jártam elvileg, ahova be se tettem a lábam.

Anyám szerintem pszichopata, konkrétan minden lepereg róla, őt azt se érdekelné, ha megaláznám, maximum úgy tenne. Tényleg semmit nem lehet vele csinálni. A nővérem nárcisztikus. Én valószínüleg vagyok a bűnbak és neurotikus esetleg borderline.Ezek tényleg elhitetik másokkal, hogy ők jó emberek. Elérik, hogy senki ne higgyen nektek.

Háromszögelnek, Úszítanak, a bizalmadba férköznek, és tényleg mindent felhasználnak ellened.

Kénytelen vagy elmenekülni. Nekem fogalmam sincs, hogy tudnám őket lebuktatni. Mindig két lépéssel előttem járnak.És kontrollmániásak.

2020. júl. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Iskolaban talalkoztunk eloszor, megismerkedtunk, "barat" erted, "barat". Kb. 5 evvel ezelott talalkoztam vele ha jol emlekszem. 1 eve jottem ra de azelott is mar ereztem. Legdurvabb huzasai: szinte amikor akart, irt, felvettem a telefont stb. egyszer meselte hogy elvitte egy baratjat ellenkezo iranyba messzebb az otthonatol es kitette az utra mert nem tetszett neki a zene amit a kocsiban hallgatott.

Hogy sikerult megszabadulnom: Megmondtam hogy elegem van hogy folyton beszel nalam a telefnon, hogy jatszik a gepemen, hogy megmondja mikor csukjam be az ablakot stb stb. Utanna mar konnyebb volt lerazni, mivel tobb idom volt gondolkozni.

2020. nov. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!