Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tettetek valaki ellen rosszat,...

Tettetek valaki ellen rosszat, vagy szívattatok meg elég csúnyán egy másik embert? Később megbántátok, hogy ezt tettétek vele?

Figyelt kérdés

2020. jún. 13. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Gyerekként elég kegyetlen voltam, akiket gyengének éreztem, azokat szekáltam. Ma felnőtt fejjel nem tennék ilyet, sőt, kifejezetten egy jámbor és empatikus ember lettem. Bár hirtelen haragú vagyok, és ha feldühítenek, akkor tudok sajnos odaszúrni, de ezt rendszerint megbánom és dolgozok ezen.
2020. jún. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem érzem, hogy rosszabb lettem volna másokkal, mint amennyire velem bántak rosszul azok, akiknek most xar az életük. Mindenki megkapja a büntijét és lerója az adósságokat.
2020. jún. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, de a szemet szemért elv nem biztos hogy a legjobb módszer. Háborúskodás lesz és soha nem fog véget érni.
2020. jún. 13. 11:17
 4/11 anonim ***** válasza:
Volt már ilyenre nem egyszer példa, de én ilyet mással csak és kizárólag ellenlépésként teszek meg, - tehát ekkor már bőven túl vagyok azon, hogy ártott nekem valamit az illető. Úri szeszélyből nem szoktam ilyet tenni, csak válaszként!
2020. jún. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%

Jaj, ne szépítsük már a múltat, kedves előttem szólók. Az ember gyermek és fiatal kamaszkorban kifejezetten gonosz, még ha önmagában ezt nem is fedezi fel. Nem tehet róla, hiszen evolúciós beidegződés ez, valamikor ez volt a túlélés záloga.

Én pl kamaszkorban puszta brahiból átrendeztem harmadik-negyedik emeleti erkélyeket. Soha ne loptam el semmit, csak felmásztam, és kicseréltem a szomszédos erkélyek bútorait.

Vagy pl gyerekként a kocsmában ülő pasas félnapokig alapjáraton pöfögő oldalkocsis motorját leállítottuk, aztán visszafelé indítottuk be. Hagytuk ugyanúgy alapjáraton pöfögni, kijött a pasas, nagy gáz, és szépen beledurrantott rükvercben a kocsmaajtóba.

És sorolhatnám, de szerintem minden valamirevaló gyerek életében volt ilyen csínytevés. (Legalábbis, aki nem a számítógép zsinórjaiba gabalyodva nőtt fel.

2020. jún. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én pl a bosszúban nem hiszek. Most attól nekem miért lesz jobb, hogy keresztbetettek nekem és akkor most én jól megbosszulom majd, hogy visszakapja. Attól nekem nem lesz jobb, attól, hogy más gyertyáját eloltom, az enyém nem fog égni.
2020. jún. 13. 21:49
 7/11 A kérdező kommentje:
És tipikusan oda-vissza harc, aminek sosem lesz vége és mindenki sérül.
2020. jún. 13. 21:49
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

igen. sajnos annyira megszégyenítettem egy csajt egy táborban ahol a testvériskolánkkal voltunk,hogy utána nem jött el sose,pedig minden nyáron megtartották (már nem,mert ez csak addig tartott amig általánosban voltunk).

nagyon szégyellem magam érte,teljesen megértem,hogy ezután sose ált velem szóba és azt se hallgatta meg,hogy bocsánatot kérek.

2020. jún. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én se tettem mindig szép dolgokat. De fontosnak tartom, hogy legyünk különbek, jobbak azoktól, akik ártottak nekünk, nektek ! Ha bosszút állunk azok ellen, akik ártottak nekünk, mivel vagyunk mi különbek ? Csak lesüllyedünk a szintjükre.
2020. jún. 13. 22:15
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül neked kell bosszút állnod hanem az idő be segít mert előbb-utóbb a sok rossz el nyeri méltó büntetését. Engem is bántottak kihasználtak családtagok akkor örültek, hogy átvertek de idővel mindenki meg kapja amit meg érdemel.
2020. jún. 15. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!