Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az életnek lényegében az az...

Az életnek lényegében az az értelme, hogy minél tovább maradjunk életben?

Figyelt kérdés

Erre azután gondoltam, hogy face-en nemrég olvastam a sok barom kommentjét a legújabb a koronás jelentésre, hogy meghalt egy 43 éves férfi, vmelyik nap pedig egy 30-as férfi és mindegyik részvét nélkül annyit tudott csak kinyögni, hogy:


"Ezek krónikus betegségben szenvedtek vagy gyenge volt az immunrendszerük és úgyis meghaltak volna. Az egészséges emberekre nem veszélyes."


Nos egyrészt tök jó hogy csak az egészséges ember számít, másrészt pont az egészség a legnagyobb kincs és egész életünkben arra törekszünk, hogy megőrizzük és életben maradjunk:

* gyerekként azért mozgunk, hogy egészségesek legyünk

->

ami által fog az agyunk és azért tanulunk, hogy jó állásunk legyen

->

ami által annyi pénzünk lesz, hogy az önfenntartás mellett egészségesek maradjunk (jó kaja, sok szabadidő=sport)

->

A sport által pedig felnőttként is egészségek maradunk.

Ha pedig genetikai hulladékok vagyunk arra törekszünk, hogy gyógyszerrel/kemóval/szervátültetéssel minél tovább életben maradjunk.


Jól látom?



2020. jún. 13. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Nem. Munka mellett az embernek nem jut sok szabadideje és ebben a felgyorsult világban a munkahely egy elég nagy stressz forrás, szóval ami pénzed jut az "egészségre" az inkább arra megy, hogy a stressz szövődményeit kezelteted.
2020. jún. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Egyáltalán nem. Azbélet maga azbélet értelme. Miért maradnál sokáig életben ha nem tudod megélni az életed...
2020. jún. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Nem látod jól, sőt szerintem senki sem látja jól. Senki nem tudja mi az élet lényege pontosan. Mindenki felállít magának valamilyen ideált, hogy szerintem ez, szerintem az, de pontosan megfogalmazni univerzálisan ezt nem lehet. Például számomra az az értelme, hogy felülkerekedjek a kihívásokon, kihozzam magamból a legtöbbet, sok helyre eljussak, segítsek akin és ahol tudok, legyen egy jó munkahelyem és egy szerető családom.

Az is egy meglátás amit te írtál. Én mondjuk nem értek vele egyet teljesen, de sokan mások igen.


Ez a csak az egészséges ember számít, meg nagyon fekete-fehér dolog. Ismerünk a történelemből, meg néhányan a közvetlen közelünkből is olyan embereket, akiket sokan szerettek és tiszteltek és rengeteg dolgot elért, pedig sokkal több eü. problémája volt mint egy átlag embernek. Ugyanígy szerintem sok olyan embert is látunk, aki egészséges, mégsem ért el semmit.

2020. jún. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Igen az.
2020. jún. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Most aki pl kemóra jár, az neked mitől genetikai hulladék te szerencsétlen?
2020. jún. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Részben igen.
2020. jún. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem feltétlen van az életnek értelme, nem feltétlen van értelme, hogy jelen vagyunk. Vonatkoztassunk most el a teremtés gondolatától, tavolodjunk el Istentől. Az univerzumban minimum 2 billió galaxis található a kutatások szerint. Ugorjunk egy nagyot, és térjünk át egyből a bolygókra. Csak a mi galaxisunkban sok-sok milliárd bolygó található. És itt jön képbe a nagy számok törvénye. Ennek alapján megvolt rá az esély, hogy mi megjelenjünk valamelyik bolygón véletlenek sorozata által. Pont megfelelő távolságra vagyunk a Naptól, pont kialakult a Holdunk, pont megfelelő távolságra van a többi bolygó, van víz, pont becsapódott a meteorit, és sok más véletlenek. Persze mondhatjuk, hogy ennyi véletlen nincsen, de ne feledjük el, hogy hatalmas számokról beszélünk. Szóval kialakult a Föld, amelyen kialakulhatott az élet, majd elérkeztünk magunkhoz, az emberekig. Ha így nézzük az egész életünket, akkor nem feltétlen van értelme neki. Nem feltétlen van értelme egy olyan valaminek, amely véletlenek sorozatából alakult ki, nem pedig teremtette valaki/valami meghatározott céllal. Ha ezt vesszük figyelembe, akkor mi csak vagyunk tulajdonképpen. Mi az értelme? Nem tudom. Persze egyéni értelme lehet az életnek, adhat értelmet neki az ember a sajátjának, de egységesen mi az értelme? Hát kitudja. Legalábbis én nem tudom.
2020. jún. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Az élet biológiailag vett értelme a génjeink továbbörökítése, azaz az utódnemzés. Ideológiai értelme a boldogság keresése. Más ideológia szerint a munka. Stb.

Amit az egészségről írsz, Az sem fedi a valóságot. Az ember fiatal korában egy vagyont költ el, (lásd: cigi, pia, drog) hogy tönkretegye az egészségét, aztán, amikor beüt a krach, újabb vagyont költ el, hogy visszaszerezze azt.

2020. jún. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

Egy ismerősöm erre azt szokta mondani

"Nem az számít meddig élsz,hanem hogyan éltél"


Lehet valaki meghal fiatalon,de élvezte az életét,még valaki 65 éves koráig gürizett,hogy végre nyögdíjas legyen,aztán 5 év múlva meghal valami betegségben,amiért az egész életét végig gürizte.

2020. jún. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapjáraton nem értelme van, hanem lehetséges irányai egy-egy emberke nézőpontjából. Ha arra kérdezel, hogy mit kellene tenned egy életen át, akkor könnyebb válaszolni, még ha a használhatóbb válaszok mind-mind oda is lyukadnak ki, hogy te fogod megszabni magadnak, mennyi időt akarsz kellemesen eltölteni, honnantól érzed pazarlásnak a jót, mennyit szánsz kellemetlen dolgokra, mennyit a szenvedés elviselhetőbbé tételére, mennyit a magad számára, mennyit a szeretteid, a barátaid, és persze mindenestül a nagyvilág számára ezekből. A legtöbben szerintem úgy csináljuk, hogy érzésre beválogatjuk magunknak azokat az önfejlesztő forrásokat, amik a legkevésbé időrablók és időről-időre jön valami szemfelnyitó, vagy legalábbis valami fontos emlékeztető, hogy mire jó tekintettel lenni.


Akik el se kezdik a tényleges önfejlesztést, azok legtöbbször ott akadnak el, hogy nem is tudják, hogy lehet nekik is precíz és kiterjedt tudásanyag a fejükben, egyrészt ha az érdeklődésük megvan az adott témakörre, másrészt ha elsajátították a tanulás, a memorizálás és a fókuszált figyelem hogyanját egyetlen egyszer az életükben. Ha csak ennyi megvan, és beérett a biztos tudat, hogy végig tudsz menni egy ekkora úton, mert ebben még a rossz is jó, akkor közöd nem lesz a mai megrekedt formádhoz.

2020. jún. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!