Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Merre induljak tovább?

Merre induljak tovább?

Figyelt kérdés

Változtatni akarok az életemen, ezért elkezdtem önismerettel foglalkozni. Első körben megcsináltam a személyiségteszteket. Eredmény: ISTJ, illetve melankolikus személyiség. A leirásuk szinte tökéletesen igazak rám. A hozzátartozó legjobb munkák pl. a könyvelő, logisztikus, adatelemző, valamilyen pénzüggyel kapcsolatos szakma.

Utána megcsináltam a pályaorientációs teszteket. Az eredmény ugyanaz, pénzügyet, könyvelést, banki munkát ajánl.

A probléma csak az, hogy ezen a területen dolgozok már több mint 10 éve, és le nem tudom irni mennyire utálom már ezt a munkát. Pont azért akartam változtatni, hogy megtudjam, mi az ami nekem örömet okozna, erre kiderül, hogy annak kellene örömet okoznia, amitől már a sirás kerülget mindennap?

A hobbim a lakberendezés. Van is belőle vizsgám, tehát elvileg dolgozhatnék benne. De nincs rá kereslet. Errefelé az emberek örülnek, ha meg tudnak élni a fizetésükből, nem fognak még ilyen úri huncutságokra is költeni, tehát ez kilőve.

A kérdés adott, hogyan találjam meg az utamat, ha a személyiségem szerinti út egy kicsit sem tesz boldoggá?



2020. jún. 15. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbálj ki olyan dolgokat, amiket amúgy sosem próbálnál. Feszegesd a határaid.
2020. jún. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az elsővel kell egyetértenem. Én is így találtam meg az utamat. A szerintem utált munka a kedvencemmé vált, miután dolgoztam benne.
2020. jún. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hamar feladtad a lakberendezői vágyad. Ha ez tényleg érdekel, hozz érte áldozatot, vagy ahogy manapság mondják fizesd meg az árát. Hogyan?

1./ Adj fel hirdetést, hogy a környezetedben három helyen 1 - 1 szobát, vagy más helyiséget ingyen elvállalsz. Vedd reklám költségnek. Ha jól dolgozol híre megy és hatalmasat nő az esélyed további "fizetős" megbízásokra.

2./ Esetleg "add el" magad úgy mint szobafestő és menet közben ajánld a többi tudásod, szolgáltatásaid.

2020. jún. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 Nem adtam fel, de be kellett látnom, hogy az emberek szegények. Attól, hogy én elvállalok valamit ingyen, még nem lesz több pénzük a szolgáltatásomra.
2020. jún. 15. 13:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez kishitűség. Nem látsz a jövőbe. Lehet, hogy nem jön be, de az is elégtétel lehet, hogy legalább megpróbáltad. Ez az ára, vagy bejön vagy nem. Szomszéd faluban is próbálkozhatsz. Tudok olyan emberről aki ingyen dolgozott hónapokig egy hatalmas vezérnek a jó állásért. Ő megfizette az árát. Egy egyetemi diploma rengeteg pénzbe kerül. Még egyszer, nálad a próba is siker lesz, akár bejön akár nem. Beszélgetni fogsz a házigazdákkal akiknek lehetnek jó rokoni és egyéb kapcsolatai. Talán segítenek és ajánlanak. Ehhez mutass a munkáidról képeket. Az otthonod már remélem berendezted és promóció!? Csinálj valamit, a valamiből valami lehet, a semmiből semmi!
2020. jún. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Akkor ezt itt le is zárhatjuk. Mert ekkora árat semmiért sem tudok fizetni, ami bizonytalan, mert nem fog eltartani senki sem hónapokig.

Csak olyanba tudok kezdeni, ami már az elejétől hoz bevételt.

2020. jún. 15. 14:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Keress valami kétkezi munkát. Hidd el nem kell szégyellni, és megadja, amire szükséged van; a napi sikerélményt, és a jól végzett munka elégedettségét.
2020. jún. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!