Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mégis miféle folyamat ez? Mi...

Mégis miféle folyamat ez? Mi történik velem?

Figyelt kérdés

Nem éppen úgy megy minden mostanában mint korábban, nagyon komolyan elakadtam egy álmom megvalósításában, egyre inkább hajszolom az ingereket és impulzusokat, teljesen el akarok zárkózni az emberektől - tipukus példája vagyok most annak, mikor "minden összejön" valakinek.


Leszögezek pár dolgot, amiket nem próbáltam, és a jövőben sem fogok:

- Kábítószerfogyasztás

- Öngyilkos gondolatok vagy kísérlet rá

- Mások bántalmazása (fizikai értelemben)


A helyzet, hogy teljesen megszűnt a félelemérzetem, érdektelen lettem, nem szólok a családomhoz, lerázom a barátaimat ha keresnek, és folyamatosan csak járom a várost, egyre többet és egyre keményebben sportolok, könyvekbe temetkezek, mintha teljesen kiüresedtem volna. Esetenként alkoholhoz is nyúlok, de olyankor csak az ideiglenes ellazulás miatt, hetente 1-2 alkalommal, de most pl 2 hete semmit sem ittam, nem is tervezek.

Jó ideje egy mosoly sem jelent meg rajtam. Nem vagyok lehangolt, komor sem, ideges sem, semmi, csak vagyok teljesen közepes állapotban. Van hasznom az ilyen fajta viselkedésből, de nem egészséges, azt tisztán látom és tudom is. Nem lettem pesszimista, nem is szorongok már, nem is tudom mit érzek. Mintha eltűnt volna belőlem a saját énem. A szüleimmel esetenként hideg vagyok, nem érdekel ha megbántom őket, szó nélkül lelépek itthonról órákra ha olyanom van - mikor éppen nem dolgozok persze.

A munkám során is csak csinálom és csinálom, néha szünetben is csak ülök és nézek magam elé, semmit sem akarok, csak csinálni valamit folyamatosan, de nem tudom miért. Nyilvánvaló hogy fokozott stressz, hogy védekezek, de mit kezdjek ezzel? Szakember most egy okból kifolyólag nem opció sajnos.



2020. jún. 15. 14:12
 1/8 A kérdező kommentje:
ja igen: az alkoholfogyasztást megállítja maximum 3 sör VAGY 1-2 rövidital. Azt nem viszem túlzásba.
2020. jún. 15. 14:14
 2/8 A kérdező kommentje:
Még valami, mielőtt rámtámad egy internetpszichológus: NEM akarom magamat semmilyen szocio- vagy pszichopatának diagnosztizáltatni, ha ezt szeretné írni valaki, legyen szíves leírni magának egy papírra inkább.
2020. jún. 15. 14:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindent leírtál, csak a korod és a nemed nem.
2020. jún. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

23/F


Bocsi, ha ez segít parancsolj.

2020. jún. 15. 15:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akár hiszed, akár nem, a bélflórád felborulása a bajod. Hozd rendbe mielőbb, mert súlyosabb bajok következnek.
2020. jún. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Felteszem kiborított, hogy nem sikerül, amit szerettél volna és esetleg nem tudod, most mit tegyél vagy emiatt haragszol valakire. Nekem akkor van ilyen hangulatom, ha valaki vagy valami nagyon kiveri a biztosítékot és úgy érzem, hogy át kell értékelnem az életem. Ilyenkor jobb, ha egyedül tudok lenni és átgondolhatom a dolgaimat, nem akarok másokkal bájcsevegni. Aztán mikor sikerül lerendeznem magamban, akkor rendbe szoktam jönni. Nem tudom, hogy nálad is ez-e a helyzet, de egy próbát megér, hogy leülj "magaddal" letisztázni a gondolataidat.
2020. jún. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én akkor vagyok ilyen mikor sok dolog rosszul sül el és úgy érzem nem sikerül semmi annál jobban nem sikerül és nem keresem senki társaságát és a Hoxán írta az egyik levelező táram 1 ötletet elküldöm neked hátha segít: Optimizmus 10 pontja!

1 Jó szokásokat fogok kialakítani és ezek rabja leszek!2 Szívemben szeretettel köszöntöm a napot !3 Rendületlenül kitartok míg a sikert el nem érem!4 A természet legnagyobb csodája vagyok!5 Ma úgy fogok élni ,mintha ez lenne az utolsó napom !6 Ma úrrá leszek az érzelmeimen!7 Nevetni fogok a világra8 Ma megszázszorozom értékeimet9 Most fogok cselekedni10 imáimban útmutatást kérek

2020. jún. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 atesz763 ***** válasza:
Én ha céltalannak érzem az életem arra hajtok hogy legyen egy helikopterem. Hülyének hangzik de nekem segít. Nem csak helikopterrel működik persze, a lényeg csak az hogy jelölj ki magadnak egy célt amiért küzdhetsz.
2020. jún. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!