Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mihez kezdjek az életben ,ha...

Mihez kezdjek az életben ,ha teljesen életképtelen vagyok?

Figyelt kérdés

Nehezen jártam el általános suliba, középsuliba is mert senkihez nem mertem szólni, hozzám se szólt senki csak egyedül álltam mindig színetekben. Aztán utána elmentem egyetemre, de azt otthagytam mert teher volt úgy bejárni, hogy ott se sikerült senkivel legalább beszélőviszonyt kialakítani.

Ugyanez van,ha el kell mennem boltba, ügyeket intézni stb.izgulok és félek. Amit anyám tud azt elintézi helyettem.

Most érettségim van, de ezzel csak gyárban tudok elhelyezkedni, itt most nem érzem magam olyan rosszul, ha szólnak hozzám akkor válaszolok, próbálok kérdezni a munkával kapcsolatban, persze itt se én vagyok a legnagyobb dumás, de egy fokkal jobb.

Szóval úgy érzem semmi értelme nincs az életemnek mert,ha a szüleim egyszer nem lesznek akkor teljesen elveszek. Rajtuk kívül senkim nincs.

Szánalmasnak erzem magam ez miatt.


22


2020. jún. 15. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi amit szeretsz csinálni a privát életedben?
2020. jún. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem írtad, hogy a szüleidnél laksz-e mėg, mindenesetre ha igen, az első lépésként el kellene költöznöd tőlük és önálló életet kezdeni. Az eleje biztosan nehéz lenne, főleg ha mindent ők intéznek helyetted, de hidd el, hogy nagyon nagy önbizalmat ad, ha az ember el tudja látni saját magát. Valószínűleg a szorongásaid egy részét is a szüleidnek köszönheted, még ha nem is direkt csinálták... próbáld meg azt is végiggondolni, hogy mivel foglalkoznál szívesen, mi az ami érdekel és akkor újra tanulhatsz, és talán nem kell gyárban sem dolgoznod utána. Sok sikert!
2020. jún. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Általános suli alsóban még teljesen normális gyerek voltam, nagyszájú voltam, felső tagozatban lettem ilyen, azt nem tudom miért.

Egyébként nincs semmi hobbim, nem érdekel semmi. Ezért is nehéz eldöntenem,hogy mit tanuljak amivel jobb helyen el lehetne helyezkedni.

Olyan jó munkában úgysem reménykedek mert az interjún egyből elbukok,látják rajtam,hogy

2020. jún. 15. 14:41
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

@14:35


Azért ha az embernek nincs valami kiemelkedő fizetése, és mondjuk szeretne félre rakni a jövőre, akkor az önálló élet egy végtelen pénznyelő gödör. Én is szeretnék már önálló életet, de a szülőktől való elköltözés, gyakorlatilag taccsra vágna anyagilag. Hónapról hónapra kéne élnem a fizetésből...

2020. jún. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 23 éves vagyok. Nincs egy barátom se, a szűk családon kívül nem nagyon beszélek mással.


19 éves koromban kezdtem önállósodni. Nem akartam egyetemre menni, úgy éreztem, hogy nem bírnám, ezért elkezdtem a szüleim segítségével munkát keresni. Annyira életképtelen voltam, hogy anyukám bejött velem az első állásinterjúmra. Felvettek.


Innentől kezdve kénytelen voltam megtanulni ügyeket intézni, mivel adminisztrátor voltam. Eleinte nagyon nehezen ment a kommunikáció, de szép lassan belejöttem. Azóta munkahelyet váltottam, itt is adminisztrátor vagyok. Helyi viszonylatban nem keresek rosszul, pedig nekem is csak egy érettségim van.


Még most is kicsit suta vagyok, halkan beszélek és keveset, de már simán elmegyek egyedül orvoshoz, hivatalos ügyet intézni, ismeretlen helyre bevásárolni. Megírok egy hivatalos e-mailt idegen nyelven is. Beszélek akár egy külföldi ügyfélszolgálattal is idegen nyelven.


Nem volt könnyű. Sokat kellett gyakorolnom. Sokszor kerültem ciki helyzetbe, de mindig tanultam valamit.


Már egész jól elbeszélgetek a munkatársaimmal. Akár egész nap simán vigyázok az unokahúgaimra, tanulok velük, ellátom őket. Jövőre elkezdem az egyetemet.


Soha ne add fel! Ha akarsz, meg tudsz tanulni önállónak lenni. Nem könnyű, és lehet, hogy évekig fog tartani, de menni fog! Ne feledd, hogy ez egy folyamat. Ne várd el magadtól, hogy azonnal menjen. Lehetnek visszaesések is. Lehet rossz napod/heted, vagy akár rossz éved is. Az a lényeg, hogy próbálkozz. Ne másokhoz mérd magad, hanem saját magadhoz. Próbálj meg jobb lenni, mint egy hónapja voltál, de ne keseredj el, ha nem sikerül.


Kezdd kisebb dolgokkat. Tűzz ki kisebb célokat.


Menni fog!

2020. jún. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is jelentkeztem csomó adminisztrátori állásra, ahova csak érettségi kellett, de az egészségügyi érettségimmel még csak be se hívtak interjúra.
2020. jún. 15. 14:53
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.


Nem tudom, hogy hol laksz, én szerencsés voltam. Összesen ketten jelentkeztünk az első állásomra. Közfoglalkoztatott voltam, 54.000 Ft-ot kaptam havonta, de egy klímás irodában dolgoztam, még buszoznom sem kellett, és ami a legfontosabb: tapasztalatot szereztem, amit beírhattam az önéletrajzomba, így a mostani munkahelyemre (már jó fizetéssel) könnyebben felvettek. Érettségin kívül jól beszélek angolul és jól kezelem az Excel-t, Word-öt, de ezekről nincs semmi papírom, még egy nyelvvizsga se.


Esetleg próbáld meg egy hozzáértővel átnézetni az önéletrajzodat. Rendben van-e formailag, tartalmilag. Van egy csomó dolog, ami nem egyértelmű ezzel kapcsolatban. Egy jó önéletrajzzal könnyebb munkát találni.


De tényleg sok mindent befolyásol az, hogy hol laksz. Errefelé hiány van irodai munkásokból, úgy kell őket vadászni, máshol meg Dunát lehet velük rekeszteni és tényleg csak a legjobbak kapnak munkát.

2020. jún. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
22%
Ha nem vagy hajlandó megtanulni az emberi kommunikációt, akkor menj el juhásznak.
2020. jún. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!