Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ilyen félénk és zárkózott?

Figyelt kérdés
Kevés barátom van csak, de velük se érzem igazán olyan jól magam. Nem vagyok introvertált, mert szeretek beszélni és utálok egyedül lenni, viszont nem tudom, hogy hogyan barátkozzak, ez valami szorongásféle lehet? Nem akarom ezt a nyaramat is egyedül vagy csupán a családommal tölteni, de nincs semmi önbizalmam sem, így nem tudom mi lesz. Társaságban sokszor én vagyok az egyik, aki poénkodik, szóval nem tartom magam egy unalmas embernek, és bármiről tudok beszélgetni, viszont a legtöbb barátommal úgy vagyok, hogy csak a suliban találkozok, így nem merem őket elhívni valahova. Hogyan változtassak magamon?

2020. jún. 16. 09:40
 1/2 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
69%

Az nem lehet lehetőség, hogy azért nincs igazi barátod-baráti társaságod, mert azok, akiket most azoknak tartasz, csak a közelségből adódnak, de elég más személyiségek, így nem igazán hozzád passzolnak?

Én is így voltam életem első 2 évtizedével kábé, egyszerűen nem hozzám való emberekkel voltam összezárva, de hogy igaz-barátot találjak, az még lehetetlenebb volt. Most meg, elsodort máshova az élet, és lám..

2020. jún. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ebben tényleg van valami. Észrevettem, hogy amikor olyan emberekkel beszélgetek, pl azokkal, akikkel egy helyre járok sportolni, sokkal jobban érzem magam velük.
2020. jún. 16. 10:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!