Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyen empatiam?

Hogyan legyen empatiam?

Figyelt kérdés

Azt vettem eszre (ami egesz eletemben nem tunt fel), hogy nekem nincsen empatiam. Amit en empatianak hittem az nem is az. Ha valakivel valami szornyu tortenik es sir (legyen az hozzam kozel allo) nem erzek semmit. Neha igyekszem kieroltetni az empatiat magambol amikor tudom, hogy illene, de amugy nincs. Volt aki elott probaltam rejteni, mert nem akartam megbantani, de... Nem tudok egyutt erezni es ez rossz.


Eddig egyszer ereztem valodi empatiat egy terapia hatasara, de azota semmi. Akkor tunt fel, hogy je, ezt nevezik empatianak. Akkor amit en annak hittem az mi? Most is lattam egy olyan dolgot ami anno kivaltotta belolem az egyutterzest es most ujra nem ereztem semmit. Hogyan legyen ujra empatiam?


2020. jún. 20. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudok egyutt erezni es ez rossz.


Pedig ez is empátia jele

2020. jún. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az agyadban az amygdala nevű rész működése idézi elő az együttérzést, ha nincs empátia, akkor az elmédnek ez a része nem jól dolgozik. Tehát te nem erkölcsi hibás vagy, hanem agyszöveti működési probléma okozza. Ugyanakkor az eszeddel te is tudod, hogy a világban élő társaink megbecsülését a hozzájuk való kedvességgel, tisztességes viselkedéssel érhetjük el, ami nagyon kell, hogy ne pokol legyen az életünk. Nagyon fontos az is, amit írsz, hogy egy terápia hatására aktivizálni tudtad az agyad empatikus részét. Enélkül ugyanis nem leszel valószínűleg szerelmes, ami nagy veszteség volna rád nézve, tovább empátia nélkül kisgyereket sem szabad nevelni, mert ő abba sajnos tönkremegy, összeroppan. A gyerekeknek igaz érzelem kell feltétlenül, a tisztességes bánásmód nem elég ahhoz, hogy egészséges lelkűek és boldogok legyenek. Azt gondolom, hogy ha van hozzá anyagi háttered, akkor kezdd el megint azt a terápiát, és akár hosszú évekig is, de folytasd, mert egy nagyon fontos részt idéz fel a lelkedben, ami olyan, mint az ételben a só: szükséges az életörömhöz.
2020. jún. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bárcsak minden empátiahiányos ember ilyen becsületes, jóakaró, jóra törekvő lenne, mint Te, kedves kérdező.
2020. jún. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, utolso. Sose voltam szerelmes. De ezt nem tudtam, hogy emiatt van. Mindig azt mondtak, h a tinik szerelembe esnek en meg mar felnottem, de meg eletemben nem talalkoztam olyan lannyal akibe szerelmes voltam. Akkor ez is emiatt van. Szerencsere tudom, hogy nem testi, hanem lelki a dolog.


Sokat bantalmaztak lelkileg es valoszinuleg emiatt nem tudok masokkal egyutt erezni. Onzo is vagyok sokszor sajnos. Gyereket egyebkent nem terveztem, nen csak az empatia hianya ami meggatolna abban, hogy ne rosszul kelljen felnonnie. Nem szoktam mast bantani, de nem tudnek valodi torodest adni neki es felelosseget vallalni erte.

2020. jún. 20. 17:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt írod, önzőnek érzed magad, elképzelhető, hogy narcisztikus személyiségzavarral küzdesz, azt gyerekkori bántalmazás is előidézheti, és empátiahiánnyal jár, egy közeli felmenőm volt ilyen. Csak ő nem volt jóindulatú, mint Te. Az egyik exem is enyhén narcisztikus volt, de mivel nem volt benne rosszindulat, lehetett szeretni. Ő elmesélte, hogy egész életében csak kiskamaszként volt egyetlen emberbe szerelmes, de képes volt kedvességre, volt jó humora, tisztességes volt, szeretetre méltó.
2020. jún. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Senki sem hibátlan, a szándékok a fontosak és a tettek. Önmagában a gondolat, a rossz gondolat is elszáll, szerencsére.
2020. jún. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!