Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tör rám néha olyan...

Miért tör rám néha olyan érzés, hogy legyőzhetetlen vagyok? Szinte szétfeszít fizikailag, úgy érzem hogy bármire képes vagyok. Melyik hormon lenne felelős ezért, illetve (!) milyen pszichológiai jelenség ez?

Figyelt kérdés

A semmiből szokott jönni. Idézőjelesen a semmiből. zenét hallgatok, olvasok, sétálok és jön valami vidító gondolat, (vagy bármit csinálok) és olyankor egyszerűen percekre teljes ectázisba kerülök, mintha tényleg egy hegyet elvinnék a hátamon, bármit meg tudnék tenni. Mi ez? Eddig kb 8-10 alkalommal volt ilyen, nem gyakori, de nagyon érdekelne.


Újonnan jobban alakul az életem, néhány új dologhoz lett szerencsém, ami nagyon felemelték a hangulatomat alapjáraton, de ettől nem csak egy kiegyensúlyozott boldogságot kéne éreznem?


Előre is köszönöm mindenki segítő válaszát!



2020. jún. 21. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

De jó :) Ez gondolom valami boldogsághormon. Nem tudom pontosan a nevüket, talán dopamin vagy micsoda szabadul fel benned.

De lehet, ha a tudomány kategóriába tennéd fel, okosabb választ kapnál.

2020. jún. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hááát lehet hogy át kéne irányíttatni :D


A dopamin a motivációért felelős, gondoltam hogy az lehet. De mégis miért? Nem világmegváltó dolgok történtek velem, csak olyanok amikből összerakhatom az áloméletem. Ezek csak kellékek, ezért nem is értem. De belegondolva lehet hogy a dopamin lesz.


Köszi a válaszod, várok még véleményeket, nem vagyok biztos a dolgomban!

2020. jún. 21. 22:22
 3/8 anonim ***** válasza:

"Nem világmegváltó dolgok történtek velem, csak olyanok amikből összerakhatom az áloméletem."


"Csak" olyanok aszondja :D

Kíváncsiságból már utánakerestem. Az endorfin is ilyesféle hormon:

[link]


Szóval nem tudom melyik szállt meg téged, de adhatnál belőle keveset, hozzácsapom az edzés utáni shakehez :D

2020. jún. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Dopamin, endorfin, adrenalin, kortizol, tesztoszteron.

Mind képes ilyenre.

Gondolom még fiatal vagy, hibátlanul működik a hormonrendszered, na ez szépen 40 fölött felborul:

Délutáni fáradtság, gyengeség, impotencia, motiválatlanság, idegesség, halálos nyugalom, elhízás, stb.

Kb már semmi nem segít rajta. Egy időgép talán.

2020. jún. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sportolni kell. Szétvet az ideg vagy az energia
2020. jún. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát, sportolok végülis. MInden nap, van, hogy edzés után még futni is elmegyek, de nem mindennapos. Viszont valamilyen mozgást szinte minden nap végzek, átlagban két órát rászánok.
2020. jún. 22. 12:37
 7/8 anonim ***** válasza:

"Délutáni fáradtság, gyengeség, impotencia, motiválatlanság, idegesség, halálos nyugalom, elhízás, stb."

Ehhez nem kell negyven évesnek lenni.

2020. jún. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez a kokain hatása.
2022. máj. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!