Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idősebb kommentelők miért...

Az idősebb kommentelők miért írnak olyan furcsán?

Figyelt kérdés

A következőket figyeltem meg az 50 feletti kommentelők egy jó részénél (persze a fiatalabbak között is akad ilyen, de náluk ez nem jellemző):


- szinte egész szövegeket bekapcsolt caps lock mellett írnak le

- a mondataik végén oda nem illő írásjelek vannak (pl.: kijelentő mondat végén felkiáltó vagy kérdőjel)

- a mondataik végén indokolatlanul sok felkiáltó vagy kérdőjel

- bizonyos egy mondaton belüli szavak között rengeteg pont vagy vessző


Példaként idézek egy idős kommentelőtől:


"NA PERSZE!!!!!! A FIAMNAK IS VOLT HASONLÓ.......AZTÁN MÉGIS FIZETNIE KELLETT RENGETEGET,,,,,,,MERT NEM TUDOTT FELMUTATNI IGAZOLÁST?????? PEDIG MI IS A FŐVÁROSBAN ÉLÜNK????????? "


Ennek a jelenségnek mi az oka? Miért nem írnak csak úgy átlagos módon?


Nem akarok bántani senkit, ezzel nem minősítem az idősebb kommentelőket, csak szeretném megérteni, hogy miért írnak ilyen furán.



2020. jún. 22. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Ezen már én is gondolkodtam.Talán idegen nekik a kommunikáció ezen formája.Megtanulják,de nem születtek bele.Kb mint az anyanyelv és tanult nyelv közötti különbség.Én sem szeretném őket megbántani,ki tudja,amire megöregszem lehet hogy csak nézek akkorát fordul a világ.
2020. jún. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
érdekes, én ezzel a jelenséggel még nem találkoztam, pedig elég sok választ olvastam már, aminek a végén ott volt az idősséget jelölő életkor is.
2020. jún. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Ezen én is gondolkodtam, sokszor látom. Szerintem az az oka hogy ők élőben is 0-24 nyomják a baromságot, csak eddig nem tudtál róla mert nem kerültek internet közelébe.
2020. jún. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem a GYIK-re gondolok, hanem a Facebookra.
2020. jún. 22. 11:45
 5/11 anonim ***** válasza:
98%

Nem gyakorolták sosem a megfelelő írásbeli kommunikációt, ez az oka. Biztosan vannak benne elgépelések is, amit nem vesznek észre, vagy hanyagságból nem javítanak ki.

Ezeknek az embereknek a nagyrésze szóban sem a hatékony kommunikációról híres.


Egyébként ilyesmi tanulatlan fiataloknál is megfigyelhető.

2020. jún. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

mert retardáltak offline is. a nagymamám is öreg, mégis szépen, kerek mondatokban fogalmaz, központozása helyes. mivel offline beszélni is írni is tud helyesen.

mondjuk külön a capslock sokaknál azért van benn, mert rossz a szemük, és a nagy betűket még jobban látják (bár ha felveszed a betűméretet a gépen, akkor normálisan is írhat, csak azt meg kell nekik csinálni)

2020. jún. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, a sok vesszőt én se értettem soha. Oké, nem megy nekik annyira a gépelés, benyomva marad a caps lock, elgépelik a szavakat stb. De a sok vessző whyyyyy?? :D
2020. jún. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Gyanítom ez nem is az életkorral, hanem az intelligencia szinttel van összefüggésben.
2020. jún. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezen én is gondolkodtam már.


Saját megfigyelés és következtetések alapján:


Nagy betűk használata ---> látásromlás miatt és nincsenek tisztában azzal, hogy az interneten mit jelent az, hogyha valaki csupa nagybetűvel ír.


Nem megfelelő mondatvégi írásjelek, elírások, egyéb nyelvtani hibák ----> Egyszerűen ritkán kellett használniuk őket (főleg a szakmunkás réteg) ezért sokat felejtettek vagy már alapból iskolás korukban se tanulták meg rendesen a nyelvtani szabályokat, ami fiataloknál is megfigyelhető.


Egyébként szerencsére én ritkán botlok ilyen kommentelőkbe, mint te kérdező. Én hál'Istennek úgy látom, hogy elég sok idős tud alkalmazkodni.

2020. jún. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a ritkán kellett használniukkal annyira nem értek egyet, mert ha belegondolsz csak a gonosz és műveletlen maifiatalok nem leveleztek írásban... jó, nálam a nagyinak előnye van, mert gépírónő volt, és mielőtt nyugdjba ment, lett egy elektromos írógépe is, tehát neki nem idegen, de papa traktoros volt, a dédiék egy cseléd és egy kubikos, mégis mind tudnak helyesen írni szülinapi köszöntést (jó a dédi már csak papíron, de az is írás...)
2020. jún. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!