Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnék magabiztos lenni,...

Hogy tudnék magabiztos lenni, és feljebb tornázni az önbizalmamat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval én egész életemben félénk és szégyenlős fiú voltam. Egyfolytában piszkáltak általános iskolában,hogy csúnya vagyok,hogy b**i vagyok,és hogy dagadt vagyok.


A stílusom miatt mostanság is a "meleg" jelző ragadt rám.


Kicsi koromban vékony gyerek voltam, azonban szívbetegségem miatt volt egy fél év, amikor nem tesizhettem, ezért meghíztam. Már vagy 4x kezdtem el edzeni, hogy lefogyjak/izmosodjak, de sosincs erőm végigcsinálni.

Mindenki mondja, hogy nagyon jó alakom van, de nem hiszem.

Most vagyok egyébként 195cm és 95kg.


Van egy barátom, aki sokkal jobb nálam mindenben. Jó a testalkata, helyes, sok mindenhez ért. Mindenki dicséri, és megmondom őszintén, hogy nagyon féltékeny vagyok rá.


Nem szeretem magamat, de nagyon szeretnék ezen változtatni, mert már nagyon rossz.


Elnézést, hogyha nagyon összeszedetlen lett, de nagyon sok érzelem kavarog bennem, és nagyon nehéz ezeket leírni. A lényeg, hogy több önbizalmat szeretnék és magabiztos szeretnék lenni.



2020. jún. 22. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kérj segítséget: személyi edző mit javasol, esetleg egy hozzáértő. Étrendre gondolok és személyre szabott edzéstervre.

Próbáld meg elfogadni önmagadat, amin nem tudsz változtatni. Ne hasonlítgasd magad másokhoz, senki sem egyforma és ez így van rendben.

Piszkálódó emberek pedig mindig lesznek, akármit csinálsz. :| El kell engedni.

2020. jún. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

195 cm, 95 kg nem rossz arány. Mondjuk, hogy mennyire egészséges, ez függ attól is, mennyi testzsír/ izom aránya.

De! Nem ez a lényeg az egészben. Az önbizalmadat építeni kell és az önelfogadást gyakorolni. Én azt javaslom, kezdd el figyelni az embereket a környezetedben, azokat a dolgaikat, ami szerinted pozitív és ezután tudatosan próbáld alkalmazni. Kérdezz rá, hogy mások szerint mi a b*zis benned és próbálj meg változtatni azon. Légy nyitott és érdeklődő, akkor sok információ ragad rád szinte észrevétlenül. Így te is tájékozott leszel több témában.

2020. jún. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat! :)
2020. jún. 23. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!