Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi az erkölcs ?...

Szerintetek mi az erkölcs ? Létezik egy egységes, közös, oszthatatlan erkölcs, vagy az erkölcs társadalomtól függ, vagy esetleg minden embernek van egy saját erkölcse ?

Figyelt kérdés

2020. jún. 22. 16:48
1 2
 1/11 hollófernyiges ***** válasza:
71%
Az erkölcs az a társadalmi közmegegyezés arról, hogy hogyan kell viselkedni egymással. Jórészt tanult, de vannak benne genetikai elemek is.
2020. jún. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És mi van ha 2 társadalom mást és mást tart erkölcsnek ? Kinek van igaza ?
2020. jún. 22. 17:01
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Egyiknek sincs jobban igaza, mint a másiknak. Az erkölcs koronként, társadalmanként, sőt akár családonként változik.
2020. jún. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Thispain ***** válasza:
83%
Mindkettejüknek. Az erkölcs, mint olyan, az nemzetközi szinten szubjektív, hasonlóan ahhoz, hogy egy Lada piros-e vagy zöld. A kérdés az, hogy kit és mit és hogyan vesz figyelembe.
2020. jún. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Alapból nem létezik oszthatatlan közös erkölcs, az emberiség feladata megalkotni azt az erkölcsi minimumot, amit globálisan el kellene fogadnunk.
2020. jún. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És azt ki lehet jelenteni, hogy amit a többségi társadalom elfogad és tolerál, az a konszenzus erkölcsöt illetően ?
2020. jún. 22. 18:45
 7/11 anonim ***** válasza:
39%
Mo.-n ilyen nincs.
2020. jún. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"És azt ki lehet jelenteni, hogy amit a többségi társadalom elfogad és tolerál, az a konszenzus erkölcsöt illetően ?"


Nem lehet kijelenteni. Pl szerintem minden országban, minden társadalomban (vagy akár földrajzilag teljesen máshol) vannak olyan népcsoportok, kisebbségek, amiket az adott társadalom nagy része alsóbbrendűnek ítél és ha módja lenne rá, akár szívesen ki is irtaná őket (ha nem is személyesen, de legalábbis támogatná, hogy eltegyék őket láb alól). Ettől még pl a népirtás sosem lesz erkölcsös.

2020. jún. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző válaszolókkal, az erkölcs szerintem is egy képlékeny dolog, ami folyamatosan változik és mindig szubjektív vagy interszubjektív. Hiába akarnánk megegyezni néhány aranyszabályban, már az szubjtekív lenne, hogy milyen forrást választanánk ki a szabályok létrehozásához.
2020. jún. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem van egyetemes erkölcs is, ami korokon, népeken átível. Ezek általában azok, amiket különböző filozófusok, vallásalapítók írtak meg máskor és máshol. Kell lennie valami szerves jónak és rossznak. Például az élet, az elesettek/gyámoltalanok védelme, az érzelmeink szabályozása, az értelem fejlesztése, az érzelmek kontrollálása értelemmel szerintem nem társadalmi követelmény, a rendszerekben való gondolkodás felülkerekedése a szűk látókör felett, szerintem a sorsunk kovácsolt így, mégha egyes korokban ezt el is felejtik az emberek.
2020. jún. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!