Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csendes, kissé visszahúzódóbb...

Csendes, kissé visszahúzódóbb embernek mennyire lenne jó döntés mentősnek tanulni?

Figyelt kérdés

Régóta ez az álmom, hogy mentős legyek, viszont ha bárki megkérdezi, hogy mi szeretnék lenni és ezt elmondom, akkor ledöbben. Még anyám is azt mondta, hogy ő engem nem tud elképzelni mentősnek. Kicsit csendesebb, visszahúzódóbb személyiség vagyok ez tény, de ettől függetlenül bárhol dolgoztam bármilyen munkát végeztem bármilyen munkakörülmények között, mindenhol megálltam a helyem és az esetek többségében állandóan kaptam a felajánlásokat, hogy fizetnek amennyit szeretnék csak menjek már dolgozni (nyilván ez ilyen magánvállalkozói munkák voltak). Eü munkát nem végeztem még, mivel érettségihez kötöttek. De alapjáraton szeretek kedveskedni, segíteni az embereknek és nagyon szeretném ha elmondhatnám magamról, hogy életmentő vagyok :D

Csak azért kérdezem egyébként, mert azt hallottam minden felől, hogy ilyen munkát csak "nagyhangú", önbizalommal teli, nagyképűbb embereknek ajánlják.

Szerintetek tényleg nem nekem való szakma?

Egyébként fiú vagyok és mentőápoló érdekel elsősorban, majd utána pedig ha elég elhivatottságot érzek akkor irány az egyetem, de még mielőtt belekóstolnék azelőtt nem merek egyből mély vízbe ugrani.



2020. jún. 23. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Mennyire tudod jól kezelni a stresszt, pánikhelyzetben mennyire tudsz higgadt maradni?
2020. jún. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Gyorsnak kell lenni és határozottnak. Abba is bele kell gondolni, hogy mi van akkor, ha az ellátandó beteg ellenkezik, agresszív, beszólogat, akkor nem viselkedhetsz úgy, mint ahogy általában szoktál, és ez sok embernek nem megy. Testalkatod, erőnléted is fontos, persze még azon a legkönnyebb változtatni.

Tehát ha nem vagy bőbeszédű meg a társaság középpontja típus, az nem baj, de ha emellé tutyimutyi vagy, az baj.

2020. jún. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Simán, majd változol. És az ne érdekeljen hogy ki mit gondol róla, velem is így volt. “Ne menj rendész suliba nem neked való”, “férfi munka, válassz mást”,stb. És itt vagyok. Nem érdekelt ki mit gondolt, én ezt akartam és ezt is csinálom. Az elején nehéz, de méginkább erősödik benned az hogy te azért is megcsinálod és megmutatod nekik. Nem baj ha félénkebb vagy majd beletanulsz, megváltozol, akár egy olyan közösségben ahol mindenki határozott, ott rádragad. Sok sikert!!;))
2020. jún. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Ha igazán akarod akkor lehetsz mentős, egy visszahúzódó, csendes emberből is ki tud jönni az oroszlán, ha teljes szívvel akar valamit, szenvedélyből. Ez esetben megmenteni egy életet.

Amennyire nem szeretem az egészségügyet, annyira szeretem a mentősöket.

Én támogatlak.


Másrészről pedig ne hallgass arra, amit a legtöbben mondanak. Nem lehetsz ez, mert, nem lehetsz az, mert... Általában a legjobb és legnehezebb út az, ha szembemész ezeknek a véleményeknek. Hajrá-hajrá!

2020. jún. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat

Stresszhelyzet kezeléssel nincsenek problémáim, számomra nem létezik ilyen szó, hogy stressz. Soha az életben nem is stresszeltem és nem engedtem, hogy ellepjen. Persze gimnáziumban nem is nehéz ezt elkerülni :D De abszolút az iskola falain kívül sem stresszelek semmin.


Ha az ellátó beteg agresszív?? Fogalmam sincs mit csinálnék, gondolom azt ami ilyen esetben elő van írva illetve amit tapasztaltabb kollégáktól ellesek :D Gondolom ezekre is van egy protokoll. Egyébként nem befolyásolna szerintem a munkámban. Sok hőbörgő, primitív állattal keveredtem már kontaktusba, nem volt probléma.


Erőnléttel nincs baj, általában fizikai alkalmi munkákból tengődök iskolai szünetekben.


Nyilván ezt a visszahúzódásdist sem úgy kell elképzelni, hogy kimegyek az utcára, hogy: "jajj emberek" aztán visszaszaladok hanem azt, hogy egy társaságban sose/csak nagyon ritkán kezdeményezek. De ha leülünk iszogatni akkor meg én vagyok a leghangosabb :DD


#3 Ezt öröm volt olvasni, gratulálok! Ügyes vagy :) Nagyon sok kitartást neked, szép szakma ez is :)

Ja és köszönöm! :D

2020. jún. 23. 16:20
 6/11 A kérdező kommentje:

#4 Köszönöm szépen! :)

Ment a zöld mindenkinek.

2020. jún. 23. 16:22
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül kérdeztem vissza, mert a mentősök kezében emberéletekről van szó, és nem mindegy, hogyan reagálsz nem hétköznapi helyzetben.

Ilyenbe is belefuthatsz például:

[link]

2020. jún. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Jajj erről a Csenyétei esetről hallottam. Jól tették egyébként, hogy nem mentek be, ment volna be a franc. Arról nem beszélve, hogy ebben az esetben az történt, hogy elvileg fenyegető hívásokat kapott a mentőszolgálat. Azért egy emberélet nekem se ér annyit, hogy cserébe meghaljak. Ennyire már nem vagyok elhivatott. Ilyen esetben a kocsiban megvárjuk a rendőr kollégákat. Ha meg ne adj Isten mégis támadás érne minket akkor nyugodtan támadhatok én is önvédelem céljából. A körülményektől függ minden.

De ez csak egy elképzelés, nyilván a valóságban sose az van amit elképzelünk. Egyébként cigány városban élek Szabolcs megyében, szóval erre fel vagyok készülve. Viszont előny, hogy engem ismernek errefelé a cigányok nagyrésze és már mindig köszönnek előre ha meglátnak... Még az alja részéből is a társaságnak :)

Nyilván ettől függetlenül bármi megtörténhet.

2020. jún. 23. 16:38
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, ha ez a vágyad, és úgy érzed, helyt tudnál állni, próbáld meg. Ha nem vagy alkalmas, úgyis kiderül, és ha igen, akkor meg azok is látni fogják, akik most kételkednek.

Nekem apám vasúti baleseteket vizsgált, mikor még nem volt nyugdíjas, a főnöke rosszul lett helyszínen a látványtól egyszer, soha többé nem ment ki. Vannak szakmák, amikhez "gyomor kell".

Én például nem tudnék vért venni, műteni, fogat fúrni, mert van egy enyhe kézremegésem, olyan szakmám van, ahol ez nem számít.

2020. jún. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ugyanez volt! Már az osztályfőnök is le akart róla beszélni. Otthon megkaptam olyan cinikus kérdéseket, hogy érzel magadban annyi ambiciót? Hogy tudtál ilyen szakot választani? Senki nem hitt bennem, mégis elvégeztem! Nem az számít hogy alapjáraton mennyire vagy csendes! Az emberek el vannak tévedve! Az hogy valaki csendesebb típusú nem jelenti azt hogy valaki kevésbé határozott, vagy ne tudna tökösen jól megoldania egy szituációt. Egyszerűen csak nem veri a mellét két kézzel, de ettől még tudhatja a dolgokat! Ne hallgass senkire. Az hogy valaki csendesebb típus nem egyenlő a határozatlannal, sem a visszahúzódóval
2020. jún. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!