Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Introvertáltak tényleg félnek...

Introvertáltak tényleg félnek egy sima telefonálástól is? Vagy ha a pincér elrontja a rendelést akkor nem mernek szólni?

Figyelt kérdés
Most szombaton voltunk étterembe és az egyik fiú kért gulyás levest, majd húslevest hoztak neki. Először nem mert szólni majd egy másik srác kérdezte tőle "te nem gulyást kértél?", erre ő rávágta hogy nem, ő húslevest kért. A másik történet hogy egy másik srác kért kólát inni, de egyedül neki nem hozta ki a rendelést a pincér, ő nem mert szólni sem akkor sem később, így ital nélkül fogyasztotta a vacsoráját. A ráadás hogy külön fizettünk, neki felszámolták a kólát is és akkor sem mert szólni hanem kifizette.
2020. jún. 24. 12:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

sajnos igen. ezt nem csak arra lehet fogni,hogy valaki introvertált,hanem szociális szorongásra is. én is nagyjából ilyen vagyok,de valahogy kezdtem rábírni magam,hogy változtassak ezen és már sokkal kényelmesebben szólalok meg idegenek körében.

ilyenkor nem kinevetni vagy gyúnyolodni kell a személlyel (tudom,hogy valószínűleg nem ezt csináltad,ezt általánosságban mondom),hanem segíteni neki,mert akkor nehezen fog tudni ezen változtatni.

2020. jún. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem introvertáltság, hanem szociális fóbia. Nem értem, miért keverik össze következetesen a kettőt.

Ennek a srácnak pedig segítenetek kellett volna. Többen is ott voltatok vele és nyilvánvaló volt, hogy problémái vannak, és egyikőtöknek sem jutott eszébe segíteni? Azért ez nagyon durva.

2020. jún. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Igen, van ilyen.

A párom és a legjobb barátom is küzd(ött) ezzel. Én a totális ellentét vagyok, a mindenkori társaság epicentrumát képviselő extrovertált.

Talán némileg az én ráhatásomnak is köszönhetően mára mindketten levetkőzték ezt.

Nem mondom, hogy harsány, nyitott emberek lettek, de teljes nyugalommal kezdeményeznek interakciót bárkivel.

2020. jún. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Igen. Ez inkább amolyan szorongás féle, konfliktuskerülés, mint introvertáltság. Én is küzdök ellene, de hosszú évek után is sokszor küzdenem kell magammal azért, hogy álljak ki magamért vagy tegyek meg valamit ami miatt szorongok.
2020. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem. A srácnak valószínűleg szociálfóbiája volt vagy valamilyen szorongás. De b+ senkinek nem jutott eszébe, hogy segítsen neki? xD
2020. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

2:

A konkrét eset lehet mindkettő, de introvertáltként, de szociális fóbia nélkül magam sem szeretek telefonálni, sokkal kényelmesebbnek érzem az aszinkron kommunikációs, formákat, mint pl. e-mail.

2020. jún. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
Az introvertáltság nem ezt jelenti... ez szorongás, fóbia. Legközelebb legyetek a segítségére.
2020. jún. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nagyon nehezen mentek ezek a dolgok régen. Itt egy dolog segít, ha rendszeresen kerül az illető olyan szituációkba, ahol kommunikálni kell, esetleg konfliktusba keveredni. Tanulható ez a viselkedés, csak nem mindenkinek jön magától.

Régen egy pizzát nem mertem megrendelni telefonon, pár év ügyfelezés után meg bárkit elküldök élő szóban, ahova való :D

2020. jún. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem kellemetlenebbnek élte volna meg (kiváltképp férfiként), hogyha helyette intézkednek és akaratlanul is ő van a központban, mint így, hogy csendben elfelejtődött egy gyors kérdés után...
2020. jún. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

A szorongás és az introvertáltság nem ugyan az.


Akkor képtelen valaki normálisan kezelni átlagos szituációkat, ha fél tőlük, szorong, különféle okok miatt.


Ha valaki introvertált csak annyit, jelent hogy igazán otthon tudj jól feltőldőtni és nincs benne meg az a vágy mint az extrovertáltban, hogy folyamatosan emberek között legyen.


Attól még lehet magabiztos és összeségében normális az ember.


Azok meg nem igazi introvertáltak, akik szoronganak és nem azért vannak otthon szombat este, mert azt szeretnék csinálni, hanem abba a szituáció kényszerítette a szorongásuk és már be is mesélték magunknak, hogy "Nekem jobb itthon".


Azaz introvertált akinek megvannak a lehtőségei, de ő inkább egyedül, vagy párjával relaxál otthon és neki az az idili.


Semmi köze a szorongáshoz.

2020. jún. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!