Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért keveri össze nagyon sok...

Miért keveri össze nagyon sok ember az introvertáltságot a félénkséggel?

Figyelt kérdés

2020. jún. 24. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Mert sok félénk ember hangoztatja magáról hogy introvertalt, mert azt hiszik hogy így nem kell tenniük semmit a félénkségük legyőzéséért.
2020. jún. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Mert manapság divat lett mindenkit introvertáltnak nevezni, aki csak egy kicsit is visszahúzódó. A legtöbb embernek halvány lila gőze sincs, mit jelent a szó, de azért köpködi mindenfelé.
2020. jún. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Van némi átfedés. A kulcsszavakat idevéve, én azt vettem észre, hogy sokszor azok használják az introvertált szót önmagukra akiknek gondot okoz a "szereplés" és az önérvényesítés, jobban hangzik mint azt mondani, hogy félek az emberektől vagy a kudarctól. Az emberek java pedig belőlük indul ki.
2020. jún. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Passz kérdezd meg tőlük. Én introvertált vagyok. De nem érdekel mit gondolnak rólam.
2020. jún. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de engem is nagyon zavar. Egy ideig próbáltam itt megmagyarázni, hogy miért nem működik az "Engem mindenki utál, mert introvertált vagyok" - típusú érvelés, de sajnos zárt kapukat döngettem vele, ugyanis introvertálnak lenni ma baromi menő.

Nincs ezzel baj, legyen az ember introvertált nyugodtan, csak akkor előtte legyen azzal tisztában, hogy ez mit jelent. Akinek minden vágya lenne, hogy sok barátja legyen, és imádná a pörgést, de ez nem jön neki össze, az nem introvertált, hanem extrovertált, akinek momentán nem sikerül úgy élnie, ahogyan szeretne. Aki valóban introvertált, azt inkább az viseli meg, ha nem lehet eleget egyedül.

Ráadásul az introvertált-extrovertált egy skála két végpontja, amin belül mindenki elhelyezkedik valahol, és nagyon káros akár magunkra, akár másokra címkét ragasztani.

2020. jún. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Engem is rohadtul zavar. És mindig a szájukba rágom, hogy mit jelent az introvertált, de nem, nekik ugyan nincs szociális fóbiájuk, ők nem azért köpködnek az extrovertáltakra, mert rosszindulatú görcs gcik, hanem ők introvertáltak és mindenki hülye, csak ők helikopterek
2020. jún. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
A leírtakon kívül szerintem még amiatt is lehet, hogy néhányan nem tudják elképzelni, vagy nem hiszik el, hogy valaki tényleg jobban szeret otthon netezni, játszani, olvasni, egyedül sétálgatni, írogatni, mint társaságba menni, vagy szórakozóhelyekre, összejövetelekre. Emiatt azt hiszik, hogy aki otthon marad, az csakis a félénkség miatt lehet, hogy nem mernek bemenni egy szórakozóhelyre, vagy azért nem járnak (nagy) társaságba, mert nem mernek sok ember előtt megszólalni, stb.
2020. jún. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem a kérdés azokra irányul, akik magukat nevezik introvertáltnak, mikor egyszerűen csak gátlásosak.
2020. jún. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valahol a kettő összefügghet, illetve a félénkség okozhat később introvertáltságot. Nem minden intro félénk az tuti, de nagyon helyzete válogatja: egyik szituban félénk, a másikban magabiztos.
2020. jún. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!