Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem úgy hogy mindenről...

Miért érzem úgy hogy mindenről lekéstem? Csupán 23 éves vagyok, de olyan, mintha már nem tudnék semmin változtatni.

Figyelt kérdés

Alapozom az életem, gyűjtöm a pénzt hogy meg tudjam csinálni a céget amit kitalááltam, közeledek is hozzá szépen, de egyszerűen úgy érzem mikor látok huszonéves frissdiplomásokat, vagy bárkit aki velem egykorú, talán tőlem fiatalabb, hogy "bassz... neki mennyivel több lehetősége meg esélye van"


Jól gondolom, hogy ez egy irdatlan nagy hülyeség a részemről, és csak el kéne felejtenem, mert semmi sem késő? Ha valaki máshogy gondolja, kérem mondja el nekem pár mondatban a véleményét!



2020. jún. 24. 13:00
A kérdező szavazást indított:
Jól látod, még előtted az élet, ne aggódj
Ha változtatsz, akkor rendben van
Rosszul látod, elrontottad
23 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:
Igazából önigazolás kell, ha valaki erre gondolt az jól látja. Nem is értem hogy juthat ilyen az eszembe, de mégis ezek kattogok. Tisztára megbolondultam :D
2020. jún. 24. 13:01
 2/10 anonim ***** válasza:
Az álmokhoz kitartás kell, sokszor kérdésekbe és igazságtalanságba ütközöl. Ne foglalkozz másokkal, lesz elég bajuk azoknak a friss diplomásoknak. Attól hogy van háttere, kitartása lehet nincs. Még fiatal vagy, és meg bőven időben vagy. Volt kolléganőm 32 évesen kezd vállakozásba.
2020. jún. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Baby steps. Vannak célok, amiket könnyen elérsz, nem fog motiválni, mert bármikor meg tudod csinálni, ezért feladod és nem csinálod meg. Ilyen a minden nap 5 oldal szépirodalom olvasása pl. Vannak célok, amik túl nagyok és nagyon sokáig tart elérni, ezért mindent bele adsz és sosem éred el ezért depressziós és szuicid leszel, mert nem vagy elég jó, bármennyire igyekszel. Ilyen egy saját ház, amiben van garázs, dolgozó szoba, pince, 2 gyerek szoba 1 vendégszoba, q háló, egy jó konyha speizzal és két fürdő. Na ezt örülj, ha hitelre 2 generáció ki tudja fizetni! :)


A hatalmas célok életkedvet veszik el, a minik meg a tettre készséget.


Egy nagyobb cél, egy komoly felelősség jó, de fel kell osztani apró lépésekre, amiket még tudsz csinálni, ám eléggé nehezek ahhoz, hogy ne mondd, áhh ez könnyű volt. Ez nehéz. Annyira nehéz, hogy egy fielden, 15 év munkatapasztalatral rendelkezők sem képesek saját munkájukban erre. De gyakornokok is képesek folyamatosan adaptálódni hozzá és fölé lőni és alá lőni kellő megközelítettséggel.

Ha észre veszed magadon a tüneteket, érdemes változtatni.


Ez pl egy olyan trükk, ami nekem sokat segített fiatalon.

2020. jún. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt viszont nem látod, hogy azok az emberek is tele vannak hasonló problémákkal, mint te.
2020. jún. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azta, milyen válaszok. Nem gondoltam volna hogy ilyen kérdésre ilyen értékes kifejtést és véleményeket kapok! Köszönöm szépen, nagyon nagyon hálás vagyok értük. MIndenkinek teljes egészében igazat adok, 100%-ban jól mondtátok.

Köszönöm szépen!

2020. jún. 24. 13:43
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon fiatal vagy még. Nekem 23 évesen az volt a legfontosabb, hogy minél többet lógjak a suliból és minél több pasival keféljek. :D Szerencsére később megkomolyodtam, és ma már a vállalkozásom a legfontosabb. Úgy látom, te komoly vagy, biztosan sikeres leszel. Semmiről sem késtél még le, az biztos!
2020. jún. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi. Bevallom hogy korábban is tettem, önigazolásért jöttem, de tényleg megkönnyebbültem. Az agyammal valami nagyon nincs rendben hogy ez megfordult a fejemben :D


Nagyon köszi a válaszod!

2020. jún. 24. 14:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok vállalkozó típus, semmit nem tudok eladni, még Vaterán sem. A 20-as éveim állandó újratervezéssel teltek, mert válságban lettem diplomás pályakezdő, de nem akartam feladni a szakmai céljaimat, csak rengeteg volt az akadály. Eleinte a szakmában sem tudtam elhelyezkedni. Sikerült végül.

Nem késtél le semmiről, csak néha gondold át a céljaidat, nézd át, mit tettél meg eddig, azok merre vittek, mi az, amit el kell engedned, vagy módosítanod kell.

2020. jún. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, igyekszek rendszeresen mindent felülvizsgálni és "scenáriókat" készíteni magamnak. Próbálok mindenre figyelni, még ha néha bele is kavarodok :D
2020. jún. 24. 14:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Pacsi.

24 vagyok, tudom az agyammal, hogy ez hülyeség, de úgy érzem, visszavonhatatlanul elrontottam az életem, már el kellett volna érnem valamit, nekem meg a legnagyobb teljesítményem, hogy még nem pusztultam éhen. Azon gondolkozom, hogy az osztálytalálkozómra sem megyek el, mert nem akarom azzal égetni magam, hogy még sehol nem tartok az életben.

Sajnos későn érő típus vagyok, azért mentem gimnáziumba, mert nem tudtam, mit akarok kezdeni az életemmel. Érettségi után mindenfelé güriztem, az jól jött, hogy sok helyen kipróbáltam magam, és most már tudom, mi a nekem való, de félek, hogy már túl idős vagyok ahhoz, hogy belevágjak, mert érettségi után rögtön el szokták kezdeni az emberek, én meg maholnap 30 leszek :/

2020. jún. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!