Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki ismer embereket a...

Valaki ismer embereket a társadalmi elitből? A művelt, többdiplomás, hatalmas vagyonnal rendelkező családokra értem. Esetleg te ilyen lennél? Mesélnél róla?

Figyelt kérdés

Ha valaki tud blogot, magazint, youtube csatornát, vagy valamit, akkor azt is ezer örömmel venném. SEMMIKÉPPEN sem a kultúrálatlan újgazdagok életére vagyok kíváncsi, azt minden 10. sarkon látom ha kimegyek az utcára. Nekem az igazi többgenerációs értelmiségi családok kellenek. Igen, ismerem az értelmiségi szó tényleges jelentését, de nem tudok jobb szót rá.


Előre is köszönöm a válaszokat, minden érdembeli kommentelőt felpontozok!



2020. jún. 24. 17:25
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Hogy kicsit bővítsek: Az életfelfogásuk, "mindennapi életük", a mentalitásuk, és effélék érdekelnének. Motivációra van szükségem.
2020. jún. 24. 17:26
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Az általad keresett értelmiségi elit nem vezet se blogot, se youtube csatornájuk nincsen. Mire lennél kíváncsi?


Az én családom úgy gondolom beletartozik, többgenerációs diplomás, több diplomás család, saját vállalkozásokkal, alkalmazottakkal, praxisokkal.


Azért is nem értem igazából a kérdést mert nem élünk máshogy mint a többség. Vagyis de, hazudnék ha azt mondanám hogy nyomorgunk, de teljesen átlagos, karbantartott házunk van egy jó környéken, mindenkinek saját autó. Mindenki vagy dolgozik, vagy tanul, esetleg a kettőt együtt. Nincs bejárónő, sofőr, szakács stb. Nyaralni évente kétszer megyünk már évtizedek óta, egyszer a tenger mellé (általában Montenegró) egyszer pedig Ausztriába síelni.

Nem jártam magániskolába, tanulmányok alapján kerültem be egy jó gimnáziumba, onnan egyetem állami szakára.


Mire lennél pontosan kíváncsi?

2020. jún. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoltál!


Csak a hobbijaitok, az életfelfogásotok, hogy töltitek a szabadidőt, mivel foglalkoztok (csak kb, nyilván nem várom el mondjuk a cégek nevét vagy valami) nagyvonalakban, hogy milyen így élni, hogyan szórakoztok, és a többi. Egy általános jellemzés önmagadról és a családodról, mintha csak naplót írnál.


Semmi konkrét nincsen, csak úgy az összessége az egésznek.

Ha kifejted nekem 10-12 mondatban (már azért is rettentő hálás lennék) akkor boldoggá tettél :)

2020. jún. 24. 17:38
 4/14 A kérdező kommentje:
Nehéz ezt megfogalmazni, de talán az "életérzés" fogalmával tudnám egy kalap alá venni.
2020. jún. 24. 17:39
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Főnökömnek több diplomája van, résztulajdonos a cégben is és viszonylag gazdag. Levegőt venni nincs ideje, hajnaltól estig dolgozni szokott. Van amikor hajnali fél hatkor küld nekem e-mailt, barátnője mondta nekem hogy még este tízkor is hívogatják... Ha ráér focimeccsre megy (nézni és játszani is), illetve szerez motorozni, ezt néha összeköti a munkával. Életfelfogás: mindenben a pénzt/hasznot nézi szerintem. Egyszer volt egy komoly baleset valamelyik munkánál és az első reakciója az volt, hogy mennyit fogunk bukni rajta pénzben, a rendőröknek meg viccelődött, hogy nem is olyan durva a sérülés, pedig nagyon is az volt.
2020. jún. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm ötös, végülis ilyesmire gondoltam, de mégsem. Ez nem elég részletes, ez csak a "felszín" amit sok helyen hallani és látni lehet. Mindenesetre köszönöm hogy válaszoltál, felpontoztalak.
2020. jún. 24. 17:49
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

A hobbik meglehetősen szerteágazóak, szeretünk színházba, múzeumba, koncertekre járni, olvasni, sportolni(futni, biciklizni, teniszezni, apa a golfért van oda)sokat kirándulunk, sátorozunk, ha tehetjük nyaranta lent vagyunk a Balatonnál a nyaralóban, sütögetünk, kertészkedünk. Anyukám és én rendszeresen főzőklubbokba járunk imádunk új, különleges recepteket és technikákat tanulni.


Foglalkozások: Ez is teljesen sokrétű, apai nagyapám Jogász saját praxissal(bár lassan visszavonul és a bátyám fogja teljesen átvenni, most is együtt dolgoznak), apai nagymamám tanárnő volt most már nyugdíjas. Anyai nagyapám ismert kardiológus volt, anyai nagymamám ápolónő. Apukámnak nemzetközi fuvarozási és szállítmányozási, valamint építészeti cége van, bár ez több alvállalatból tevődik össze, kissé bonyolult. Anyukám szintén ápolónő. Egyik bátyám ügyvéd, a másik villamosmérnök. Én védőnő vagyok, de jelenleg pszichológiát tanulok, utána MSC képzést szeretnék végezni hogy gyermekpszichológus lehessek.


Jellemzés: Teljesen átlagos emberek vagyunk, nincsen bennünk semmi különleges, bár azért néha megtalálhatóak vagyunk 1-2 magazinban egy cikk erejéig, általában a gazdasági vonalon, de ez nem gyakran fordul elő.

2020. jún. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat!
2020. jún. 24. 17:57
 9/14 anonim ***** válasza:
32%

A magyar "elit" suttyók gyülekezete, még a diploma ellenére is. Viselkedni nem tudnak, nyelveket nem beszélnek.

A valóban művelt, igényes emberek ritkán gazdagok.

2020. jún. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#10 Elitnek pont azt nevezzük, aki tud viselkedni, nyelveket beszél stb.
2020. jún. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!