Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet megnyugodni?

Hogyan lehet megnyugodni?

Figyelt kérdés
Az este közeledtével egyre jobban szorongok. Minden nap. Sok félelem és harag van bennem. Nagyon szeretném legalább egy időre elfelejteni ezeket, hogy pihenhessek, de nem tudom. Rosszul alszom, rosszakat álmodok, gyűlölök felébredni, mert másnap minden kezdődik újra. Nektek bevált valami?

2020. jún. 24. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Szerezz barátokat, járj közösségbe, kösd le valamivel a figyelmed.
2020. jún. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Mi okozza a szorongást?

Sportolsz?

Szexuális életed van / volt?

Mit tanulsz?

Ha dolgozol, mit dolgozol?

Hány éves vagy?

Mi a nemed?

Milyen a magánéleted?

Baráti kapcsolataid?


Ez egy tényközlés volt amit leírtál. Lehet adni tanácsot, de nem igen fog működni. A pontos segítségért még lehetne írni sok sok kérdést, de ha gondolod, írd meg privátban a válaszokat, és valamit összehozunk neked. Az esetek nagy részében beváltak másoknak a tanácsaim, talán te is közéjük fogsz tartozni.

2020. jún. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Ez tényleg nagyon-nagyon sok mindentől függ, de én is küzdök szorongassal, úgyhogy pár tippet leírok, ami nekem segít:


- délután már nem iszom koffeint

- este edzés, vagy legalább egy séta, hogy lefáradjak

- ha éjjel felébredsz, ne fetrengj félálomban, hanem inkább olvass egy cikket, vagy valami

- valeriana relax tabletta nekem sokat segített, ez teljesen természetes cucc, nézz utána esetleg

- egészséges étkezés


Tudom, hogy ez lelki eredetű, de ha fizikailag sikerül rendben tartani magad, az kihat a lelki állapotra is.

2020. jún. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hébe-hóba sportolok. Sokszor elkezdem megnyugvás reményében, aztán abbahagyom.

Kapcsolatban élek, de a libidóm szinte teljesen megszűnt.

21 éves fiú vagyok, egészségügyi szakon tanulok. Nyárra munkát keresek, de ettől is szorongok.

Barátaim nincsenek, a családommal jó a kapcsolatom.

Régebben is volt szociális fóbiám, de úgy két éve már szinte folyamatos a szorongás, nem csak társaságban.

2020. jún. 24. 21:03
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Relaxálj. Vannak jó jóga gyakorlatok. Amíg a légzésre koncentrál és a helyes mozgásra, addig képtelen vagy másra, tényleg. Aztán amíg a tested megnyugszik, te átrághatod magad a problémákon. És engedd el azokat a dolgokat, amiket nem tudsz befolyásolni- hidd el, nem éri meg szorongani miattuk. Javasolom még, hogy sportolj rendszeresen, táplálkozz egészségesen (sok zöldség, gyümölcs). Friss levegő. És szeretet. A szeretet sok minden meggyógyít, egy jó beszélgetés kedves barátokkal, rokonokkal.
2020. jún. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
Nekem sporthiány, ami így elsőre beugrik.
2020. jún. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

velem is ez van. néha azzal oldom meg,hogy sorozatot nézek vagy olvasok,de nagyon sokszor nem köt le és csak mégjobban felemésztenek a gondolataim. szerintem az éjjeli séták is jók lehetnek. régen nekem ez nagyon bevált,de azóta már sokkal veszélyesebb lett ez a környék így már nem tudok csak úgy kint sétálni éjjel. esetleg igyál teát,engem az mindig lenyugtat.

a korán kelést is ajánlom. úgy érzem reggel a legfrissebb az ember és ekkor sportolj egy kicsit vagy menj ki a szabadba.

esetleg beszélhetsz egy szakemberhez is. ő egyértelműen tud adni konkrét tanácsokat,esetleg gyógyszert is kaphatsz (bár én nem szeretem a gyógyszeres megoldásokat,de én is kell szedjek erre-arra).

2020. jún. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!