Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdemesebb rendszer szerinti,...

Érdemesebb rendszer szerinti, megtervezett életet élni?

Figyelt kérdés

Én még javában keresem az utamat, kíváncsi lennék, ti hogyan élitek az életeteket. Én speciel szeretek előre tervezni, mert olyankor általában nem unatkozom. Egy példa; este mindig átgondolom a következő napomat, pontokba szedem, hogy mit is fogok csinálni. De van, hogy ez csak kedvtelenné tesz, és inkább egész nap csak punnyadok.

Mit gondoltok, melyik életmódtól lesz sikeresebb az ember?



2020. jún. 24. 22:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
4%

Csak az teheti meg, hogy punnyad, akinek nincsnek kötelességei. Eléd rakják a kaját, alád rakják a tiszta ruhát.

Most komolyan: szerinted a punnyadástól valaki sikeres életet él? Ugye te is tudod a választ.

2020. jún. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem van egy arany középút a teljes semmittevés és az egész nap megtervezése között. Persze, hatékonyabb rendszer a tervezés, de azért egy kis spontaneitás nélkül unalmas az élet.
2020. jún. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1/2 anonim


Tapsold meg magad, hogy normális választ nem tudtál írni. Te még biztos nem punnyadtál tinédzserként, amíg édesanyád ebédet készített neked.

Visszasírod te azokat a napokat, ha nem is mered bevallani.

2020. jún. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Egyes, nem akarok itt senkit provokálni, meg a vitát is kihagynám. Viszont azért leírom a véleményemet, jó? A kérdésemnek nem az az egy mondat volt a lényege, amiben említettem a punnyadást. Beismerem, igen. A szüleim mindent megadnak nekem. Feltétel nélkül szeretnek. Éppen ezért lettem olyan, amilyen vagyok 17 évesen. Az önfényezést most kihagynám, nem is ez a lényeg. Csak kicsit tekints vissza, te milyen voltál ennyi idősen. Milyen életed volt.


A többi választ köszönöm, és még várok továbbiakat.

2020. jún. 24. 22:45
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Nekem az alkalmazkodási képesség fontosabb, mint a rendszer. Éltem kényszeresen rendszerben, nagyon rossz volt. Utána arra hajtottam inkább, hogy hogyan alakítsam úgy a dolgaimat, hogy rugalmasabb legyek és mégse essek szét vagy pánikoljak amiatt, hogy szétesek.


Például megvan, hogy egy héten hány és milyen edzésem van. Ennél többet előre nen tervezek, nem szedem pontokba. Nyilván van olyan edzés, amit nem tudok egymást követő napokon csinálni és nyilván van, amikor kimarad egy és átcsúszik holnapra, mert van más dolgom. De nem esek pánikba és szerintem ez fontosabb.


Ugyanez a tanulással is. Elkezdem, amint tudom és meglátom, hogy haladok. Nem tervezem meg, hogy minden nap tanulok,mert ilyen úgysem lesz. És ezeket a napokat is bele kell kalkulálni.


Stb stb

2020. jún. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagy vonalakban szoktam tervezni. Erre szükség van, mert ha nem teszem elmaradnak dolgok, elfelejtem, vagy összekuszálódnak, ütköznek programok. Szóval nagy vonalakban belövöm előre, hogy a héten melyik este (munka után) mit kell csinálnom, illetve mit szeretnék. Milyen közös programok vannak, milyen önállóak, mi a hétvégi program, stb. Így jól összeegyeztethető a kötelező a kellemessel, vagy is hogy mi az, ami fix és meg KELL csinálni, de mellette hogy lehet egyensúlyba hozni azzal, ami laza, kötetlen és kedvtelésből megy. Nem esünk kétségbe, ha valami változik, de azért van egy vezérfonal. Mi így érezzük magunkat boldognak és sikeresnek.
2020. jún. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak nagyvonalakban tervezek, egyébként szeretem az életemben a spontaneitást, a rutin és a mókuskerék elég hamar kinyírna. Vannak céljaim, álmaim, de nagyon fontos, hogy az oda vezető utat is élvezzem, különben semmi értelmét nem látnám a létezésemnek :)
2020. jún. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
érdemes megtervezni, de nem túl alaposan mert az élet kiszámíthatatlan
2020. jún. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jót tesz, hogy év közben van egy órarend. A nyári szünetben eszméletlen sok időt elpazarlok... De nem unatkozom, az nem igaz. Viszont alig csinálok valami hasznosat, ha nem mondja meg valaki kívülről, hogy mikor mi a dolgom.
2020. júl. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha annyit sem tesz az ember, hogy néha munkába menet a másik oldalon megy a járdán, akkor abból komoly bajok lesznek. Amikor egy gyerek megszületik, akkor nincsenek tervei, és főleg nem gondolja végig, hogy másnap mit fog csinálni. Ez csak szorogást vált ki, hogy te már arra gondolsz, hogy másnap vasalnod kell, mondjuk. És melyik a boldogabb? A gyerek, vagy a felnőtt? Szerintem a gyerek. Szóval fized be számlákat, és tedd meg, amit meg kell, de nem katonásan. Semmi nem tröténik, ha egy nap úgy fekszel le, hogy nincs elmosagtva két tányér, és másnap nem úgy kelsz fel, hogy porszívózni kell. Hagyni kell magad, mert úgyis meg fogod csinálni, de amikor eljön az érzés, akkor nem fogod tehernek érezni.
2020. júl. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!