Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy létezik, hogy egy ember...

Hogy létezik, hogy egy ember nem képes megtanulni valamit? (kuplung lassú felengedése)

Figyelt kérdés

Most megyek lassan kresz vizsgára és a tanfolyam alatt volt két srác, egyik 17 másik 19 éves. A fiatalabbik nem tudja lassan felengedni a kuplungot.

Az idősebbik meg nem tud egyenletesen kormányozni és kanyarodni.


Tudtommal ilyen fiatal korban ha valakinek nincs érzéke valamihez azt nagyon könnyen el tudja sajátítani. Neeeem????


Mivel én is és még csomóan a tanfolyamon nagyon segítőkészek és kedvesek vagyunk, ezért nagoyn sokat segítettünk mindkettőjüknek.


Én először a kuplungos gyerekhez mentem.


(úgy van a tanfolyam, hogy a kreszvizsga előtt a segédmotoros kerékpár kezelőszerveit megtanuljuk és rutinpályára megyünk vele. DE CSAK A ROBOGÓVAL!!!


Namost. a srác nem tudja lassan elengedni a kuplungot. Mindig csak lerántja az ujjait a karról. Kipróbáltuk álló motorral. Mondtam neki, hogy próbáld meg olyan lassan amilyen lassan csak tudod. akkor megy neki. Simán. Aztán. standerre feltettük a robogót, ls úgy, hogy a hátsó kerék a levegőben vanúgyis elpróbáltattam vele. Az is ment, nagyon szépen lassan elkezdett forogni a kerék. Aztán levettük, ráült, mondtam neki ,hogy na akkor úgy ahogy tanultuk. naaaagyon szééépen lassan. Erre lekapja az ujjait. Ezt eljátszottuk még vagy 5x. a végén már az oktató is fogta a fejét, én feladtam..


Aztán. Betekintést nyerhettem a 19 éves srác rutinpályás vezetésébe AUTÓVAL!

Hát bszki. Nem tud egyenletesen kanyarodni. Mindig csak ránt egyet a kormányon és vissza középre. mintha billentyűzettel vezetne.

De miééééért??? Ha kanyarodsz, akkro befordítod a kormányt és kanyarodsz. na. Erre ilyen szögletesen vesz be egy 90 fokos kanyart. vagy 4x beleránt jobbra. Hiába tartja az oktató a kezével a kormányt, akkor is mondta utána, hogy még akkro is próbálja visszahúzni középre a kormányt.


Most tényleg nem vezetett még egyikőjük se? És 12 éves korom óta vezetek erdőben, ha ott van dolgunk apával.


2020. jún. 25. 00:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy valamiért félnek, stresszelnek a dologtól?
2020. jún. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A 17 és a 19 éves srácon kívül is rengeteg olyan ember van, aki azért jár autós iskolába, mert nem tud vezetni, és meg akarna tanulni. Pár hét múlva jobban megy nekik, figyeld meg!
2020. jún. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy, kérdező? Nagyon gyerekes a kérdésed.
2020. jún. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért vannak ott, hogy megtanulják. Idővel meg fogják. Nem tudom, mi abban a hihetetlen, hogy nem vezettek még. Én se vezettem soha, egyetlenegyszer sem a jogsi előtt. Anyámmal élek, nincsen autónk, apámat meg max félévente egyszer látom 30 percre.
2020. jún. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Tabbouleh ***** válasza:
100%
Dávid..?
2020. jún. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Tudtommal ilyen fiatal korban ha valakinek nincs érzéke valamihez azt nagyon könnyen el tudja sajátítani. Neeeem????"


Nem. Az hogy nincs hozzá érzéke az pont azt jelenti, hogy nehezen tudja elsajátítani.


Ez tök evidens, neked mégis el kellett most magyarázni. Mint, ahogy azt is, hogy nem mindenki jár 12 évesen az erdőbe az apjával, tehát ne magadból indulj ki. (én is az autósiskolában vezettem először pl.)

Látod? Neked meg az ilyesmihez nincs érzéked.

2020. jún. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Magamból kiindulva sosem tudnék autót vezetni. Egyszer beültem ősökkel kocsiba úgy, hogy én "vezettem", de katasztrófa volt. Annyira stresszeltem, hogy koncentrálni sem bírtam. Ha csak magyaráztak közben, esetleg mindketten megszólaltak kész idegbolond voltam, alig 5 perccel később azt mondtam akkor itt most vége, kiszállok. Nagyon hamar elegem lett, azóta sem érdekel a dolog, nem is fog. Valamiért úgy születtem, hogy pszichésen nem vagyok rá alkalmas, sőt még arra sem, hogy egy időben több dologra koncentráljak, ami meg ugye elengedhetetlen a vezetéshez. Nekem olyan élmény volt, amit szavakkal nehezen tudok leírni, kifejezni, szerintem életemben soha semmitől nem paráztam ennyire. Lehet azt mondani, hogy nem kell félni, meg nincs mitől, meg mittudomén, de ez mind pszichés dolog. Mondhatod a fóbiás embereknek, hogy ne féljen a bohóctól, ő mindig félni fog a bohóctól, ha számára az olyan traumát okoz, vagy hogy ne féljen valaki a víztől, ha olyan élményei voltak, akkor valszeg mindig is félni fog a mély víztől, meg igazából ezer ilyen példát fel tudnék sorolni. Érdekes, mert szüleim tudnak vezetni, rengeteg KM van a hátuk mögött, régóta vezetnek, és soha nem volt balesetük, de nekem soha nem fog menni. Ha azt mondanák, hogy raboljak ki egy bankot egymagam, még akkor sem stresszelnék ennyire...

Paródia, meg minden, de a Taxi c. filmből Emilien jobb sofőr lehet nálam fényévekkel. :D


A hosszú mondandómmal részben azt akartam kifejezni, hogy mint minden másban, vezetésben is máshogy funkcionálnak az emberek, és a stressz a stressz mértékétől függően befolyásolja az embert mind viselkedésben, mind cselekvésben. Idővel bele fognak jönni, csak le kell küzdeniük azt.

2020. jún. 25. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul két egyforma kuplung sincs. Évente 1000-1200 autó megy át a kezeim között a munkám miatt, de így is van amelyik megviccel.
2020. jún. 25. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon komoly arc vagy kérdező. Azon izmozol, hogy te tudsz kuplungolni, ők meg nem? Ők meg tudnak olyan dolgokat, amiket te nem, mégsem idegesek.
2020. jún. 25. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a családban mindenki vezet.

Én viszont soha nem szerettem volna letenni a jogsit. Soha nem is érdekelt. Mindenhova eltudtam jutni ahova akartam.

A párom erőltette, hogy próbál tanítani vezetni. Fél percig megjegyeztem amiket mondott aztán elfelejtettem.:D Én mindennel úgy vagyok, hogy amit nagyon szeretnék azt így -vagy úgy megtanulom, megcsinálom. A vezetés pl.nem ilyen..... Magasról tojok az egészre!!!!!! 😁

2020. jún. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!