Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzi anyám azt a késztet...

Miért érzi anyám azt a késztetést, hogy bármikor random a semmiből elkezdje szidni a melegeket?

Figyelt kérdés

Komolyan, ez már nagyon idegesítő kezd lenni, alapból nagyon rossz a kapcsolatunk, ő meg ezzel direkt rátesz, mintha keresné a vitát direkt. Egyébként nem csak ezzel csinálja ezt, abból a kérdésből is képes vitát csinálni, ha megkérdezem milyen napja volt. Elköltözni nem tudok még, max pár év múlva.


De amivel különösen kiborít azok a kényszeresen tett homofób megszólalásai. Konkrétan nem telik el úgy hét, hogy minimum egyszer random a semmiből ne hozza szóba. Mindig hajtogatja, hogy mennyire gusztustalanok a b*zik, ez nála ilyen gyűjtőfogalom a melegekre, leszbikusokra, transzneműekre, biszexuálisokra meg úgy mindenkire, aki minimum nem néz ki cisznemű heteroszexuális embernek. Ráadásul mindig hozzáteszi, hogy én biztos azért nem gondolom úgy, mint ő, mert én is az vagyok, és hogy ez milyen gusztustalan (még akkor is, ha csak sima "támogató" vagyok), később meglátom, hogy neki van igaza, és nagyon pórul fogok járni, hogy nem gondolom azt, amit ő.

Volt olyan, hogy Anikó showt néztem unalmamban, egyedül, ment háttérzajnak, amíg rajzoltam. És hát volt benne egy melegpár. Ő meg random bejött és átkapcsolt, én meg megkérdeztem, hogy miért, én néztem volna éppen. Erre olyan hisztit levágott, hogy ő nem hajlandó nézni a "gusztustalan b*zikat", aztán amikor visszakapcsoltam nagy sértődötten kiment. Konkrétan úgy csinált, mintha minimum ráerőltettem volna, hogy nézze, holott ő bent sem volt a szobában, csak hisztérikusan bevonult egyszercsak, hogy ő ezt nem nézi. És még csak azt se lehet mondani, hogy Tv-t akart nézni, mert amikor ez történt éppen készült meglátogatni egy barátnőjét. Ja és hogy még viccesebb legyen a helyzet, amikor ez történt hozzámvágta, hogy biztos azért nézem a "b*zikat", mert leszbikus vagyok, meg ugye plusz a szokásos duma, hogy ez undorító, neki van igaza, később egyet fogok vele érteni és társai. De azért értitek a logikát... Azért vagyok leszbikus, mert rajzolás közben hallgatom, ahogy két meleg férfi beszélget... Jó tudni, hogy valaki attól lesz leszbikus, ha két random pasit néz...XD

Konkrétan már mindenhogy próbáltam vele beszélni erről, kedvesen, tényszerűen, viccesen, de mindenhogy csak ordibálás lett belőle, mert ő nem tud máshogy kommunikálni, ha nem értek vele egyet. Az ő zseniális véleménye szent és sérthetetlen, azon kívül senki másnak nem lehet igaza. És egyébként apukám is hasonlóan gondolkodik, de ő legalább nem kezd el beszélni róla a semmiből. Bár ő elég szűkszavú az elmúlt években, előtte egy ideig, amíg az előző munkahelyén dolgozott meg alkoholista volt és azért volt vita, mert ő generálta. Az alkoholizmusa előtt mind a ketten normálisak voltak,legalábbis nem tűnnek visszatekintve ennyire súlyosnak. Bár anyámnak régen is voltak fura dolgai, de az nem volt ennyire drasztikus, mint amióta apu nem iszik. Konkrétan amióta nincs kivel ordítozni velem keresi folyamatosan a vitát, de nem csak ennél a témánál. Viszont valamiért mindig a homoszexualitás az a téma, amit ő hoz szóba és addig feszegeti a helyzetet, amíg veszekedés nem lesz belőle. És akkor is ez van, ha nem reagálok az idióta megjegyezéseire.

És anyu még csak nem is vallásos, hogy azért utálja őket. Igazából a hívőket meg bolondnak tartja, csak abból nem csinál vitát, mivel a véleményem azzal kapcsolatban nem áll teljesen szemben, plusz ugye nem gyanús, hogy titokban hívő lennék. (Ne értsétek félre, nincs bajom a vallással, csak nem érdekel)


Komolyan, én nem azt várom, hogy legyen elfogadó, csak azt, hogy ne keresse kényszeresen a vitát. Hogy ne kezdje el a semmiből akár. Vagy ne hisztizzen, ha meglát egy osztálykirándulásos képet, amikor a szálláson pont olyan szoba jutott nekem és az egyik barátnőmnek, hogy egy darab kétszemélyes ágy. És az is elég gáz szerintem, hogy azért veszekszik velem, amikor a fiú haverommal találkozok, mert szerinte melegnek tűnik ránézésre. Ahogy az is jó lenne, ha nem nézne engem leszbikusnak, csak mert felveszek egy bő férfiinget egy szoknyával, úgy hogy amúgy még sminkeltem is, meg ilyenek.

Mert jelenleg ott tartok, ha megint random a semmiből rákezd a témára azt fogom mondani, hogy "Az kiabál legjobban, akinél ég a ház. És kettőnk közül nem nekem van szükségem tűzoltásra". Jó nyilván nem akarok a saját anyámmal bunkó lenni, de már az összes lehetséges opciót végigjátszottam vele ezen kívül.


Szerintetek mit csináljak, hogy ne keresse a random vitákat? Vagy legalább annyi is elég lenne, ha konkrétan erről a témáról leállna. Egyáltalán miért csinálja ezt?


2020. jún. 25. 09:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Tegnapelőtt volt egy apuka.

Hozzátok össze őket :)

2020. jún. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy titokban tetszik neki.
2020. jún. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!