Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ennyire közönyösek vagyunk...

Ennyire közönyösek vagyunk egy nyilvánvaló probléma iránt?

Figyelt kérdés

Debrecen-Eger vonalon utaztam a buszon. Hortobágyot elhagytuk, utána lett feltűnő egy ittas férfi, ahogy egyre hangosabban beszél a mellette ülő, fiatal lányokhoz. A busz elején ültem, amikor hallottam, hogy "Hagyja abba", "Fejezze már be" "Ha nem hagy minket békén, szólni fogok a sofőrnek". Hátra mentem és akkor csend lett (nem én voltam a sofőr).

Ilyen helyzetben ugyan mit tehet egy nő? Próbálja felhívni a környezete figyelmét, de ha ennyire közömbösek az emberek, akkor sok segítségre sajnos nem számíthat. Nem jogos önvédelmi helyzet, mert nem támadta meg őket, csak megjegyzéseket tett rájuk. Egy busz tele utasokkal és csak nekem jutott eszembe a segítségnyújtás? Miért ennyire tétlenek az emberek? Hol voltak a "férfiak"??

24/F



2020. jún. 25. 10:02
1 2
 1/11 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Ez az "oldja meg valaki más" jelenség. Ha ilyen helyzetben azt akarod hogy segítsenek, ne általában kérj segítséget, hanem konkrétan valakitől.
2020. jún. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%

Az a legnagyobb baj, hogy az emberek nem állnak ki magukért.

Itt a nőnek kellett volna erélyesebbnek lenni.

Nem pedig arra várni, hogy valaki megvédje őket.

Ha csak hallgatsz mint a sült hal akkor nem fog történni semmi.

De ha határozottan fellépsz akkor meg fog szűnni a dolog.

2020. jún. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szerintem ettől lennénk egy társadalom, hogy a gyengébbet, elesettebbet megvédjük. Nem fogom kitaszítani, hogy védd meg magad. Többször rászólt a férfire, de eredménytelenül. Egy nő nincs egy súlycsoportban egy férfival. 50 ember utazik együtt és ha én nem megyek oda, akkor valószínűleg senki? Nagyon gáz.
2020. jún. 25. 10:32
 4/11 anonim ***** válasza:
11%

Ez eddig okés... szép amit leírtál viszont nem életszerű.

Mindenkinek saját magának kell kiállnia, és ha úgy nem megy jöhet a társadalmi segítség.

"Többször rászólt a férfire, de eredménytelenül". Ezek szerint nem a kellő határozottsággal és habitussal tette.

2020. jún. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Egy ittas férfi még szemtelenebbül viselkedik, lehet visszaeső és tudja, hogy úgysem szólnak rám, mert tegnap sem szóltak.

Ha mindenkinek saját magáért kellene kiállnia, akkor mi van a mentálisan sérült emberekkel, gyerekekkel, akik nem képesek magukat megvédeni pusztán a sérülésük miatt, vagy amiatt mert még gyerekek és nem tudják, hogy mi történik velük?

2020. jún. 25. 10:43
 6/11 anonim ***** válasza:
13%

Te itt egy konkrét esetet mondtál, ahol egy nő volt az elszenvedő alany. Só sem volt mentális betegről vagy gyerekről.

Okés, aláírom érdektelen nyomorék a társadalom, te meg egy kicseszett nagy hős vagy hogy le tudtál ugatni egy részeg fazon a vonaton. :D

2020. jún. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ne forgasd ki a szavaimat. Azt mondtad, hogy mindenkinek saját magáért kell kiállnia. Nem erről az estről beszéltél, hanem mindenkiről.

Másrészről, itt két nőről volt szó, nem egyről és nem vonat, hanem busz. Lényegtelen, de te meg egy kicseszett nagy tudálékos vagy, aki még olvasni se tud.

2020. jún. 25. 11:02
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Engem kislányként zaklatott a buszon részeg, látásból ismert a többi utas, mert mibden nap ugyan azzal közlekedtünk.

Bűzlött, hangos volt, kérdezgette a nevem, meg hogy hol lakom, fogdosni is akart de senki nem szólt rá, senki nem védett meg.

Azóta is azt látom, hogy sajnos aki a legjobban rá szorul a segítségre, azokat is ugyan úgy letojja a többi ember. Néha akad egy-egy magadfajta, de a többséget teljesen hidegen hagyja ha elesik egy néni/bácsi, a síró gyerek, a molesztált nő, bárki.

Nem tudom, mit kéne társadalomszinten tenni, hogy ez megváltozzon.

2020. jún. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

Most kajak téged, a normális, segítő embert fikáznak a kommentelők, és a nő meg legyen már keményebb? Őrüüület ember. Ezek nem ebben a valóságban élnek.


És igen kérdező, ah látod, tényleg szarnak rá sokan a másikra. De az igazi magyarok erősek, mi segítsünk egymásnak.


Én egyszer elestem egy nagyot biciklivel Budapesten, vagy négyen oda jöttek azonnal hogy minden rendben van e, nagyon aranyosak voltak. Az egyik egy pohár vizet is vett nekem. Jól esett.

2020. jún. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Még tart a metoo. Ha csak ránézel egy nőre, már indul a boszorkányüldözés. Különben is, a feminizmus szerint egy nő sem szorul segítségre, hiszen mindent tudnak, amit a férfiak, tűsarkúban hátrafelé.

El lehet gondolokodni, miért olyan a világ, amilyen, és miért szarnak egymás fejére az emberek.

2020. jún. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!