Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak még olyan emberek,...

Vannak még olyan emberek, akik tudatosak a saját erkölcsiességükben?

Figyelt kérdés

Akik keresték, kutatták, hogy szerintük mi a jó erkölcs, és minden egyes mozzanatukat ennek vetik alá tudatosan. Sokszor tehetnének valamit, ami számukra előnyös lenne, de mások kárt szenvednek tőle, így rendíthetetlenül kitartanam a saját szabályaik mellet és egészen kicsi példákban is megmutatkozik?

Például ha ez az ember dohányzik, és látja, hogy mindenhol eldobott csikkek hevernek ő csak azért is szorongatja a sajátját a legközelebbi kukáig, mert hiába igénytelen a környezet, ő nem akar hozzájárulni? Mert minél kevesebb romboló tevékenységet szeretne elkövetni, és inkább lemond a kényelméről?



2020. jún. 25. 14:17
 1/4 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Azt hiszem én és a férjem, ennek megfelelünk. De ezeknek a java nem erkölcsösség csak-vagy is inkább más fogalomnak felelnének meg, de hát mit "rózsának hívunk..."

Nem szemetelünk, nem gyártunk fölöslegesen szemetet. Nem hazudunk, nem csaljuk meg a másikat. Nem vágunk mások alá, nem teszünk keresztbe senkinek. Önzetlenül segítünk, karitatív módon. Senkit nem bántunk meg szánt szándékkal, ilyesmik, jó néha fájóan őszinték vagyunk, de ..hát na.

Van egy sajátos értékrendünk, amiről mi úgy gondoljuk, ez a normális. Úgy hisszük, a normális, értékrenddel bíró, értelmiségi ember alapvetően így él, és reméljük, több ilyen ember lesz, és a Karma egyszer megfizet mindent, jó értelemben.

Élni és élni hagyni, s "légy jó mindhalálig" :)

2020. jún. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze, sok ilyen van. A szemetelés, nem csikk, hanem bármi más az ilyen. Nem fogok szemetelni, mert mások azt teszik. Akkor se, ha nincs kuka. Akkor elteszem és majd otthon kidobom.

De munkában is van sok helyzet. Nem hazudok, nem csalok, hogy valami előnyhöz jussak.

Vagy magánéletben nem járok össze olyan emberekkel, nem jópofizok olyanoknak, akikről tudom, hogy a hátam mögött mindennel elmondanak. Nem leszek velük bunkó, csak simán nem tartom velük a kapcsolatot.

De szerintem ezek nem különlegesek. Sok ember így éli az életét.

2020. jún. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nem erkölcsiesség (szerintem nincs is ilyen szó), még csak nem is erkölcsösség, vagy erkölcsiség, hanem emberi tartás, intelligencia és tudatos életvezetés.
2020. jún. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Akkor mi a különbség az erkölcs és az általad írtak között? Az erkölcs a tudatos életvezetés révén jelenik meg, nem nagyon tudom elképzelni a kettőt egymás nélkül.

Egy cigicsikk nem el dobása mögött is lehet valami egészen magasztos esszencia, ami a cigicsikk nem el dobásában ölt testet. A nemártás elve, hogy nem leszek a tömeg része, ha a tömeg rombol, mert az ember akkor lehet jó, ha keveset rombol és többet épít.

2020. jún. 25. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!