Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pozitív, vagy negatív tulajdon...

Pozitív, vagy negatív tulajdonság, hogy bármit hazudok magamnak, azt nagyon rövid időn belül ténylegesen el is hiszem? Lehet szavazni is!

Figyelt kérdés
Nyilván nem globális téveszmékre gondolok, hanem egyszerű kondicionálással, agykontrollal, önszuggesztiókkal elérhető dolgokra.

2020. jún. 25. 19:27
A kérdező szavazást indított:
Rossz
31 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem tettem hozzá valamit, remélem aki most jön szavazni az még látja, de ez az én hibám: jó dolgokra használom ezt magammal kapcsolatban. Pl volt egy kérdésem a szorongással kapcsolatban itt, így szüntettem meg szinte teljesen.
2020. jún. 25. 19:35
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Miért hazudsz? Ön-sorsrontás? Ha őszintén élnél, és őszinte lennél, még ha eleinte nehezebb is a dolgod mint az átlagnak, hosszabb távon sokkalta kifizetődőbb és nyugisabb.Ráadásul ezt az általad felvázolt dolgot feleslegesnek is tartanád.
2020. jún. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nekem főleg a szorongás megszüntetése volt az a hatalmas visszaigazolás, ami eltüntette azt, ami megkeserítette a nemrégiben élt életemet. Mondhatni újat kezdtem ha úgy tetszik. Jobb lenne hosszabb távon, szinte biztos: de azt abszolút elvetem, hogy a szorongást jobb elfogadni, meg ne adj' isten gyógyszerekkel kezeltetni, mint azzal, hogy valamit "bebeszélek", vagy hazudok magamnak.


Ez a saját nézőpontom, tiszteletben tartom a véleményed, de egy választ szívesen fogadok ha gondolod :)

2020. jún. 25. 19:43
 4/10 anonim ***** válasza:

ez kb olyan mint a "csinálj úgy mintha magabiztos lennél és akkor egy idő után az is leszel"

szerintem ezzel semmi gond nincs

2020. jún. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Így látom én is. Ezért "nem értem" miért szavazták le ennyire a dolgot. A módszert, vagy engem magam, az mindegy, szerintem köztes. De lehet sokan csak félreértették. Köszi a válaszod! Még jöhet valakitől, ha úgy gondolja.
2020. jún. 25. 19:57
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Bolond vagy. Szerinted ez pozitív vagy negatív?
2020. jún. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jöhet még hasznos (!) válasz. Ami tényleges kritika, nem megbélyegzés, és költői kérdés :)
2020. jún. 25. 20:09
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ miről győzöd meg magad.

Egy példa, szóbeli vizsga előtt annyira izgulok, hogy megy a hasam, úgy tudom megnyugtatni magam, hogy azt mondom semmi baj nem lehet, bármi is lesz az úgy tök oké, csak nem szabad görcsölnöm, kapkodnom, nyugodtan átgondolhatom a választ, a saját feleletemet én irányítom, nem baj ha esetleg fura vagyok, meg amúgy kit érdekel a véleményük, az a fontos hogy tudom e az anyagot, és el tudom e mondani. Ha ilyen értelemben dumálod meg magad az szerintem teljesen rendben van, sőt még hasznos is, és hosszabb távon el is lehet felejteni azt a nagyon durva izgulást.


Ha mondjuk azt akarod bemesélni magadnak, hogy kapsz levegőt víz alatt, vagy tudsz repülni és ezeket mindenféle segédeszköz nélkül akkor az már baj.


Ha önmagad építésére használod ezt, akkor az mindenképp jó, elhiteted magaddal, hogy egy kitűzött cél sikerülni fog, akár edzés, vagy barátok találása, indokolatlan félelem leküzdése... Csak arra figyelj, hogy ez a valami ne ártson se neked se másoknak, és lehetőleg olyan legyen ami elérhető és nem valami képtelenség. Itt nem a merjünk nagyot álmodni-ra gondolok, hanem pl ha rettegsz a repüléstől akkor ne akarj pilóta lenni, meg ilyenek :)

2020. jún. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát pont ez van amit leírtál :D Nem ilyen ezoterikus "van harmadik szem a tarkómon" szintű "a szellemek segítenek alakítani a világomat" stílusban csinálom. Csak az én hibám, hiszen pontatlan voltam.

Köszönöm a bő válaszodat, hálás vagyok érte!

2020. jún. 25. 22:56
 10/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy jó. Ez tulajdonképpen a tudatalattid programozását jelenti.

Nyilván a realitásoktól nem lehet teljesen elszakadni (pl. levitálás).

2020. júl. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!