Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az alföldi ember tényleg...

Az alföldi ember tényleg segítőkészebb, önzetlenebb? (mint mondjuk egy pécsi)

Figyelt kérdés

Alföldön lakunk, nagymamám élt Pécsen 10 évet és tegnap nagy nosztalgiázások közepette mesélte, hogy hozzánk képest mennyire önzőbbek, fukarabbak voltak az emberek arrafele. Például ha kölcsönkérted a telefonjukat, akkot elkérték még azt a 30 forintot is egy hívásért, a szomszéd nem adott egy kis cukrot sem, ha elfogyott otthon és nem akartál lemenni a boltba. Állítása szerint ez nem csak az ő egyedüli megfigyelése volt, más is mondta. Bezzeg mi nekünk jobb modorunk van, de természetesen hülyék azért itt is vannak.

Mivel a nagymamám szereti dédelgetni a sérelmeit, inkább úgy döntöttem, hogy utánajárok, hogy tényleg igaz-e, vagy csak felfújta.



2020. jún. 26. 08:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Sokat jártam Pécsre, mert volt ott egy nagyobb baráti társaságom. Nagyon szerettem a várost, és az embereket is. Mindenki kedves volt. Egy rövidebb ideig éltem is ott. Én nem tapasztaltam azt, amiről beszélsz.
2020. jún. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Ha engem kérdezel, akkor pont hogy az alföldiek rohadt nagy pökhendi emberek, főleg a bihariak.

De Szeged se jobb a tapasztalatom szerint.

2020. jún. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. #2 és te honnan jössz?

Én Szegeden éltem 3 évet és engem meg ott nem ért semmi atrocitás.

2020. jún. 26. 08:53
 4/4 anonim ***** válasza:
60%

Még mindig vannak olyanok, akik azt hiszik, hogy egy település vagy tájegység összes lakójára rá lehet húzni bizonyos tulajdonságokat?

Én az Alföldről költöztem fel Budapestre, és mind a két helyen ugyanúgy vannak kedves, szeretetreméltó, és bunkó, ütnivaló emberek is.

2020. jún. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!