Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy fejezzem ki jobban önmagam?

Hogy fejezzem ki jobban önmagam?

Figyelt kérdés

Okosnak tartom magam, régebben elég sokat olvastam is, úgyhogy a szókincsem sem túl kicsi. Félénk, és önbizalomhiányos vagyok. Ha beszélgetek valakivel, még akkor is ha kicsit jobban megbízok az illetőben, nem tudom jól kifejezni magam. Beszélek és egy csomó szót pl. körbeírok, vagy nagyon nem választékosan beszélek. De az is a probléma, hogy nem tudom jól elmagyarázni a dolgokat, egy csomó hülyeséget beszélek egyáltalán nem lényegre törően.

Az lenne a kérdésem, hogy ezeket, hogy oldjam meg, hogy legyek egy jobb beszélgetőpartner?

Olyasmi pl. hogy ha valaki nem ír helyesen, akkor szövegeket másol, én meg mondjuk lehet írhatnék fogalmazásokat, történeteket, de az sem olyan, élesben teljesen más.

Köszönöm szépen, ha válaszolsz!



2020. jún. 26. 19:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezzel én is küzdöttem. Szerintem egy kicsit olyan ez, mint a nyelvtanulas, hogy hiába van ott a fejedben, gyakorolni kell, hogy az rendesen ki is tudjon jönni.


Ha vannak olyan konkrét témák, amik fontosak számodra, és nagyon zavar, hogy élőben nem sikerül úgy beszélni róla (nekem a politika volt ilyen), akkor én javaslom, hogy keress olyan fórumokat, fb csoportokat, akár itr gyakorin olyan kérdéseket, ahol lehet róluk beszélgetni. Ha egy témáról beszélsz 10 emberrel akkor utána már élőben is sokkal jobban fog menni.

2020. jún. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az önbizalmad, érzelmeid miatt nem tudod kifejezni magad kellőképpen. Ezek bezavarnak.


Hiába a nagy szókincs. Bár olvasással, nyelvtan átnézésével fejleszthető, belül kell helyre jönnöd. Szeretned kell a tested, lelked, gondolataidat. A hátráltató ellenszenven, félelmen önszuggesztió, elmélkedés és megértés által tudsz felülkerekedni.

2020. jún. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!