Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vallhatom magamat liberalisnak...

Vallhatom magamat liberalisnak, ha nem akadok ki semmifele nem PC poenon?

Figyelt kérdés

Vagy mindenkepp konnyen triggerelheto snowflake-nek kell lennem? Maximalisan tamogatok mindenfele mozgalmat, ami a kisebbsegek elnyomasa ellen iranyul, egyenlosegben hiszek minden teren, feministanak vallom magamat, es egyebkent egy atlagos felnott ember vagyok, tehat nem lila honaljszoru biszex aki csak arabokkal randizik. (Amugy veluk sincsen semmi bajom, mert szerintem tenyleg mindenki eljen ugy, ahogy akar.)

Na de ha szimpla viccelodesrol van szo a tarsasagban, vagy akar neten olvasok valamit, akkor akarmilyen rasszista, homofob, durva, szexista stb viccen tudok nevetni :) (Amin nem, azokon altalaban azert nem, mert mar annyira agyonhasznalt poenok, hogy unalmas.) Nem csak nevetni, hanem magam is poenkodok.

De ha kell, akkor kint vagyok egy bekes tuntetesen, ha tudok, adomanyozok (alapvetoen ezek nem olyan gyakori dolgok, de volt mar ra pelda) es ha komoly hangvetelben beszelunk egy adott temarol, akkor a komoly velemenyem mellett allok ki en is.

Most akkor liberalis vagyok, vagy hipokrita? :D


2020. jún. 27. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Annak vallod magad aminek akarod, bár nem értem ezeket a kategóriáknak való megfelelni akarást.
2020. jún. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Alapvetoen nem erdekelnek a kategoriak, csak a velemenyek erdekeltek, illetve hogy ki hogy van vele.
2020. jún. 27. 09:41
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem ez teljesen normális. Én is liberálisnak tartom magam, de a humor véleményem szerint teljesen más. Ott gyakorlatilag minden szabad. Nem gondolom hogy ez szembemenne az értékrendeddel.
2020. jún. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Én is gondolkodtam már rajta, hogyha nevetek a Grdg-be kitett mémeken akkor vajon pokolra jutok-e...
2020. jún. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Liberálisok alapvetően ezekben hisznek:

-Alapvető emberi jogok

-Szabad választások

-Szabad piac

-Szabad mozgás

-Országok békés együttműködése


Szóval igen, lehetsz liberális úgy is, hogy nem vagy sértődsz meg azon, hogy nem találsz genderfluid mosdót.

2020. jún. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Na ebből se sokat értettem. PC poén, triggerelhető snowflake, talán a hipokritát sejtem...
2020. jún. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze! A liberalizmusnak sem a sértődésekről kellene szólnia, ez a mindenen kiakadás nem liberalizmus, hanem idiotizmus. Kb. az a kategória, mikor valaki úgy feminista, hogy lenézi a férfiakat. Vagy úgy vegán, hogy közben az emberek életminőségét sz@rba se veszi. Ezek a torzulások nagyon mérgezőek, inkább ezen kellene kiakadni egyszer úgy igazán, mert az ilyen idióták alapján ítélik meg utána az egész egész eszmét meg a követőit.
2020. jún. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem igen. A komoly dolgokban én is abszolút liberálisnak tartom magam. Ugyanakkor ezt a sértődős, okádék snowflake szubkultúrát gyűlölöm. Sok szaron keresztülmentem már az életemben, de pont az önirónia volt az egyik, ami sokat segített. És az, hogy észrevettem a gúnyolódás és a humor között a különbséget, pontosabban a poén előkerülésének szándékát.

Az a képzelgés, amit sok PC snowflake nyom, az nemhogy ostobaság, hanem egyenesen káros paranoid viselkedés is. Nagyon nem tartom egészségesnek ezt a finomkodást.


A liberalizmusnak a sokszínűségről kellene szólnia, az emberek és a világ sokszínűségének elfogadásáról. Én inkább azt érzem, hogy ezek az emberek az irodalom, a filmilar, a politika és az emberi érzések sokszínűségét egy ocsmány, szürke masszává gyúrják. Szembeköpik azt, hogy a tényleges kisebbségi mit akar. Merthogy, sok nőnek is elege van már a feminizmusból és gyakran pont ezért érzi kínosnak azt, hogy azt csináljon, amit akar. Ugyanígy minden mással is. Nekem fáj, hogy a történelmet is meghamisítják egyesek ennek érdekében. Elvégre is, a melegség és a feketékre irányuló rasszizmus nem lehet tabu téma, de egy film nem dolgozhatja fel a maga idegegnnyűlölő, zárt valójában a régi kultúrák mindennapjait? Nem mondhatjuk ki, hogy igen, nem is olyan régen, ha fehér emberek közé fekete került, milyen gyűlöletet váltott ki? Pedig így volt. Jó, hogy ma már nincs így és jó, hogy törekszünk arra, hogy ne is legyen. De régen, 5-800 éve simán létezett ilyen. Ahogy létezett emberkísérlet, guillotine, haláltábor meg minden más borzalom is.

2020. jún. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!