Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért sértődékenyebbek a nők,...

Miért sértődékenyebbek a nők, mint a férfiak?

Figyelt kérdés

Senkit sem szeretnék megsérteni és azt is tudom, hogy vannak kivételek, de én inkább ilyen arányokat tapasztaltam és nem tudom miért.


Itt egy példa:

Ha elhangzik egy disznó vicc a társaságban vagy egy kicsit erősebb megjegyzés (nem valakinek célozva, csak úgy), akkor például a férfiak vagy hallgatnak, ha nagyon rossz volt, vagy röhögnek rajta. A nők viszont nem bírják ezt ilyen könnyen kezelni. Nem bírnak nem fejeket vágni vagy kikérni maguknak vagy valahogy hangot adni a nemtetszésüknek, akár kioktatással vegyítve.


Egy másik:

Emberek csípkelődnek egymással. Ha a srácok szivatják egymást, abból nem lesz semmi dráma általában. Egyik elkezdi, másik visszaszól, röhögnek egyet és az élet megy tovább. Ha ugyanezt egy férfi csinálja egy nővel vagy egy nő a nővel, akkor annak ellenére, hogy az illető a barátja a másiknak és a kontextusról is üvölt, hogy nem bántani akarja a másikat, mintha nem is akarná érteni szándékosan. Egyből bedurcázik, pofákat vág szintén, gyakran a srácoknak kell meggyőzniük, hogy egyáltalán ne lépjen le vagy hogy legalább a következő nap ne legyen bunkó az adott fiúval vagy lánnyal.


Ismét mondom, nem mindenki ilyen, de sok baráti körben voltam már és mindenhol azt tapasztalom, hogy a nők sokkal inkább így viselkednek. Mondhatjuk úgy is, hogy mintha szándékosan elrontanák a bulit. Miért?


2020. jún. 27. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Tudnod kéne, hogy miért!


22/N

2020. jún. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Talán, mert a nők érzelmileg sokkal fejlettebbek a férfiaknál, és sokkal érzékenyebbek is emiatt.
2020. jún. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem nevezném fejlettebbnek azt, aki nem tudja leszűrnj az adott helyzetben, hogy hogyan érdemes reagálni. Nem vagyok a nők ellen, én magam is nő vagyok, de nekem már ez sok, hogy valaki az istennek nem akarja elengedni magát és érteni a helyzetet, hogy nem, ez csak egy poén, oké, szar volt, de egy "légyszi nemár" vagy egy szó nélkül hagyás elég lenne puffogás és hiszti helyett.
2020. jún. 27. 20:57
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező! Szerinted ez köthető értelmi szinthez?

Halál komolyan kérdezem. Láttam már lányokat is, meg férfiakat is úgy hisztizni, hogy nem akartam elhinni. Puffogás, vékony hangon nyávogás (mindkét nemnél), csapkodás, meg ilyenek.

2020. jún. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Azért, mert valósznűleg több nővel kerülsz olyan viszonyba, hogy megsértheted, vagy hogy figyelsz arra, megsértődik e. Ha pasikra hajtanál meg velük ismerkednél, akkor lenne tapasztalatod abban, hogy ők is minden hülyeségen megsértődnek meg nekiállnak hisztizni.
2020. jún. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5

Van tapasztalatom abban is. Viszont másak az arányok.


4

Őszintén nem tudom. Van egy spektrumzavaros ismerősöm, ő tényleg szó szerint vesz mindent. Néha erre emlékeztet a helyzet. Mintha szociálisan képtelen lenne az illető kezelni a helyzetet, mintha nem venné figyelembe a kontextust, az iróniát vagy a másik (a barátja) szándékait. Szóval szerintem valahol a szociális oldalon van probléma, de lehet, hogy az intellektus is benne van a több szempont figyelembevételében. Nem tudom, ezért tettem fel a kérdést.

2020. jún. 27. 21:02
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Néhány pasi is úgy nyivákol, mint a fürdős krvák. Engem csajként nehéz kihozni a sodromból, disznóságokon is szórakozok, elég állat vagyok ha baromkodásról van szó. Egészen addig oké minden, amíg ténylegesen nem sért ez meg senkit.
2020. jún. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7

Örülök neki, hogy te ilyen vagy. Több ilyen ember kellene a baráti körömbe.:)

2020. jún. 27. 21:11
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Mert szar, mikor kiderül, hogy a baráti társaságod fogyatékosokkal van tele. Ha valami nem tetszik, szólok, nem kussolok, mint egy kis beszari nebántsvirág.
2020. jún. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Sokkal több (minimum) szóbeli atrocitás éri őket, így önvédelemként.
2020. jún. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!