Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A pesti emberek miert ilyen...

A pesti emberek miert ilyen bunkok?

Figyelt kérdés

Nem altalanositok, nem mindenki ilyen nyilvan. Viszont van par ismerosom, akiket egyszeruen nem ertek. Felkoltoztem Pestre, de laktam mar itt elotte kicsit, viszont a tajekozodas amugy sem az erossegem. Megkerdeztem az egyik ismerosomet, hogy xy helyre hogy juthatnek el, mert a terkep 3 megoldast mutatott, de elvileg van rovidebb is.

Es annyira lekezelo mind, annyira teher nekik ezt megmondani. Es neha nagyon rosszul erzem magam itt. Persze onallo vagyok, es megoldom a problemaimat, de ha esetleg adodik kerdesem, akkor mar nem tetszik nekik. Vagy az egyik lakotarsam barna tesztat vesz, nem hasznal muanyag zacskot, es kenyelmetlenul ereztem magam tegnap, ahogy ramnezett, mikor muanyagba tettem a banant.

Nem tudnam rendesen megfogalmazni az erzeseimet, van egy alap vonal, amit az emberek kovetnek, pl a kornyezettudatossag, amivel nekem sincs semmi bajom, de ha valaki nem ilyen, es nem cselekszik hasonloan, akkor mar egybol negativ megitelest kap.

Ridegnek erzem a pestieket, es nem tudom, hogy en talalkoztam csak mjndig a rossz emberekkel, vagy van ebben igazsag?



2020. jún. 28. 11:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%

Többnyire azok is, nagyvárosokban mindig személytelenebbek az emberi kapcsolatok... rendszeresen hallani azt is, hogy Pesten simán elsétálnak egy földön fekvő ember mellett is...


Persze nem mindenki ilyen, de sajnos hasonlót tapasztaltam én is általánosságban, míg Pesten éltem.

2020. jún. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%

Én pont ezért költöztem haza vidékre, mert utáltam a pesti légkört!


Felsőbbrendűnek képzelik magukat és mindenkit falusinak néznek, aki nem pesti, szerintem nagyon gáz a főváros minden szempontból!

2020. jún. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Gyenge általánosítás. Azért, mert te összesen pár bunkót ismersz a városban a 2 millió emberből, az nem a város hibája.
2020. jún. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, mondtam is, hogy nem altalanositok. De hozhattam volna peldanak a napokban a penztarost a dm-bol, vagy a sparbol, ahol elem b@sztak a penzt, azt se mondtak, mennyi jar vissza, a blokkom a kanyarban sem volt es elkoszontek tolem.

Ertem en, hogy meleg van, es sok a vasarlo, de ahonnan jovok, hiaba videk, nem egy tanya, hanem varos, ott is ugyanez van. En emiatt nem tudom megerteni ezt.

Vagy bementem a szoliba, es kirohogott a csaj kb, es flegma volt, mikor erdeklodtem bent.

Es nem vagyok egy nyafi, de ugy erzem neha, hogy teljesen rossz helyen vagyok, de letezik ilyen, hogy azert rossz a kedved es koltoznel el, mert emberek, akiket talan tobbet nem latsz, bunkok veled?

2020. jún. 28. 12:08
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Budapesti vagyok, és tényleg bunkó vagyok. :D

És ez csak itt, vidéken jön elő, úgy érzem.

Örök mottóm, az ember sose költözzön el onnan, ahová született.

Miért érzem magam bunkónak?

Egyszerűen idegesítenek itt a vidéki emberek, a borzalmas tájszólás, a közvetlen beszélgetés, a mindenféle alap etikai helyzeteket nélkülöző dolgok, hogy mindenki meredten bámul amikor kilépek a kapun, és talán még a legjobb, hogy nem tudom, miket terjesztenek itt rólam a településen.

Utálom ahogy a szomszédjaim bánnak az állataikkal, hogy itt nincs más szabadidős program, csak a fűnyírás, a kert, meg a ház buzerálása.

És érzem, hogy engem is nagyképűnek, beképzeltnek, stb tartanak, mert nem, nincs kedvem beszélgetni az itteniekkel: Hogy mit dolgozom, van-e valakim, mennyiért vettem a házat, miből van ez, az, tudnék-e kölcsönadni, stb, stb.

A város, főváros mára már másról szól, hogy sikeres vagy-e, örököltél-e valamit, tudod e fizetni a budapesti életet.

Ha mindebbe belefáradtál, marad a vidék.

2020. jún. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, amiket leírsz, az mindenhol így van. Sőt vidéken, kis városban még rosszabb. Akit ismernek azzal jópofiznak, akit nem, azt kutyába sem veszik. Saját tapasztalat. De ha te a szolis liba szintjén gondolkozol, akkor sehol se számíts semmi jóra.
2020. jún. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

Éltem vidéken és Pesten is. Inkább a bunkókat választanám, mint a rosszindulatú, minden lében kanál embereket. Vidéken ha lett új kocsid, egyből mindenki arról pofázott, 3 méteres sövénnyel kellet körbeültetni a házam, hogy a tetves szomszédok ne nézelődjenek be. Folyamatosan ment a szarkavarás, magamról és másokról is olyan dolgokat hallottam vissza, hogy a pofám leszakadt...

Pesten szinte senki sem ismer és még annál kevesebben vannak azok, akik tudnak rólam valamit. És mindenki leszar mindenkit, de nekem nincs is szükségem arra, hogy random idegenek foglalkozzanak velem. Arra meg pláne nem, hogy ha megyek valahova, maguktól dumáljanak hozzám

2020. jún. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
24%

Sosem laknék Pesten, inkább külföld, ha egyszer jobb lehetőségek kellenek. Mi Bécsben, Rómában, Münchenben, Barcelonában... kb minden nagyvárosban eddig csak kedves emberekkel találkoztunk (vagy 99%-ban), de a pestiek iszonyat bunkók. Olyan "megkeményedettek", beszólogatósak, taplók... vidéken is bunkó az átlag magyar, de a fővárosban nagyon maximumra nyomatják a taplóságot. Ez pl a vezetési stílusban is látszik.

Koszos, büdös város. Én, ha nem muszáj oda mennem (bár pl orvoshoz járok oda évi párszor), kerülöm, ahogy tudom.


Pár hónapja a Margit-szigeten sétáltunk a párommal, a vírus legelején volt, még nem voltak korlátozások, de mi az osztrák határ mellől jőve már sejtettük, hogy baj lesz. Egy köhögő-tüsszögő férfit kikerültünk egy pár méterre, így rá kellett lépnünk hirtelen a futópályára. Egy futó jött, mint az őrült, és majdnem nekünkjött. Erre nekiállt bunkó stílusban osztani minket, hogy "nem itt kéne ám kóvályogni, b* meg, ez a futóknak van". Azért, mert 2 másodpercre ráléptem a futópályára, hogy kikerüljek egy vírusgyanús fickót. Utánakiabáltam, de szerintem már nem hallotta... Annyira megalázó volt az egész, külföldön ilyen bunkó emberekkel sosem találkoztam. Úgyhogy kerülöm azt a lutri helyet, ahogy lehet. Vezetni sem bírnak, nagyképűek is (az oda költözött ismerőseim is azzá váltak)... sosem kellene.

2020. jún. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én kedves vagyok
2020. jún. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az előzőek a falusi életről beszélnek...


De vannak vidéki városok, ami se nem Pest, se nem falu, és teljesen jól működik ez a harmónia: se nem túl tolakodóak az emberek, se nem túl ridegek.

2020. jún. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!