Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez mitől van és hogy lehet...

Ez mitől van és hogy lehet javítani ezen?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy lehet ezt önbizalom hiánynak nevezni, de egy csomószor van az hogy ilyen "jelentéktelenebb" dolgokban egyáltalán nem vagyok biztos. Például egy olyan ismerősömnek akivel kb évente egyszer-kétszer találkozom, nem vagyok biztos a nevében. Tehát a fejemben van egy név amiben majdnem biztos vagyok, de mégsem merem megszólítani mert félek hogy nem az lesz a neve és tökre beégek. Ugyan ez volt most az online oktatás alatt is. A tanár fotót kért a munkámról, hozzácsatoltam a képet, de még vagy kétszer újra megnéztem, hogy biztos azt küldtem e be amit kell. Még egy utolsó példa:lemegyek a boltba viszem a telefonom (mert azzal tudok fizetni) de a biztonság kedvéért viszek készpénzt is, ha esetleg nem működne az nfc. És még sorolhatnám ezeket, nagyon zavaró.... Help

2020. jún. 29. 01:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is van pár ilyen dilim.

Én lefekvés előtt, akárhányszor elmegyek a bejárati ajtó előtt, megnézem zárva van-e, pedig tudom, hogy igen, és ezt 4-5 alkalommal eljátszom.

Ugyanez az ébresztővel. XD

És még egy csomó ilyenem van nekem is.

Szerintem ez inkább kényszeresség, mint

önbizalomhiány.

Néha engem is idegesít, de én úgy vagyok vele, hogy inkább ez, mint sz@rni bele, ebből baj nem lehet, csak magamat idegesítem néha.

Szerintem ez függ a mértékétől is a dolognak, ha sok idődet elveszi ez, vagy nagyon zavar, akkor szerintem pszichológus tud segíteni.

És ezt is átnéztem vagy tízszer, nehogy legyen helyesírási hiba. :D

2020. jún. 29. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pszichológus válaszol – Online pszichológiai tanácsadás

onlinetanacsadas.com › comment-page-13

A hozzászólás elküldéséhez az email cím és más adatok megadása nem szükséges. Tisztelettel kérem a kedves Látogatót, hogy e-mailt csak pszichoterápiás ...



Ha olyan problémája van, amit néhány mondatban (maximum 1000 karakter) meg tud fogalmazni és úgy gondolja hogy egy e-mail terjedelmű válasz is iránymutatást tud adni Önnek, írja meg kérdését a lenti ablakba és a válasszal együtt (moderálás után, név nélkül) megjelenítem. A hozzászólás elküldéséhez az email cím és más adatok megadása nem szükséges.


Tisztelettel kérem a kedves Látogatót, hogy e-mailt csak pszichoterápiás felkérés esetén írjon. Kérdését az oldal alján (legörgetés után) megjelenő ablakba írja meg, mert csak így áll módomban megválaszolni azt.

2020. júl. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezek ilyen félelmek, hogy inkább biztosra mész.. legalábbis nálam.

Mindennel eljátszom ezt én is, pl ha valahonnan felállok és elmegyek akkor vissza nézek nem maradt-e ott valami, vagy amikor sütök mindig kikapcsolom plusz mielőtt elindulok valahova megnézem, hogy minden ki van-e kapcsolva, főleg a tűzhely/sütő és még így is elbizonytalanodok út közben, hogy biztos ki lett e kapcsolva.

De volt olyan, hogy azért nem ültem be egy taxiba, mert valakik már ültek bent és nem éreztem biztonságosnak.

Meg amikor a családomból valakinek a korát kérdezik, mindig megy a matek fejbe, mert már előre tudom, hogy erre egyből jól kell tudni válaszolni és elkezdek gondolkodni, hogy biztos annyi-e.

2020. júl. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy előrelátó vagy dolgokban, nem baj. Jó, ha felkészülsz váratlan helyzetekre, illetve ellenőrzöd a munkádat. Kétszer megnézni valamit nem kóros, tizenkétszer már igen.


Az ismerősös esetre pedig:


"Régen láttalak. Ne haragudj, jól emlékszem, hogy Zsófinak hívnak?"

Ennyi, nem kell ezt túlgondolni. Mindenki téveszthet, tévedhet, és így legalább nem szólítod rossz néven.

2020. júl. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!