Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik sokan, hogy egy...

Miért hiszik sokan, hogy egy férfit megüthet egy nő?

Figyelt kérdés

Nem provokatív kérdésnek szánom és nem is általánosításnak: a legtöbb nő ismerősöm soha nem emelne kezet se férfire, se senkire, ugyanez igaz a férfi ismerőseimre.


Viszont a fiataloknál, különösen a kamaszoknál azt tapasztaltam, hogy a világ legtermészetesebb dolga, ha a lány lekever egy pofont a fiúnak, az meg csak csendben tűri. Hát nem tudom, én férfi vagyok. Igaz, már idősebb, de ha nem nagyon alapos indokkal csapna meg akár nő, akár férfi, azt nem tenné zsebre, amit kap tőlem.


És mondom, ezt különösen a nőknek: véletlenül sem akarok általánosítani.


2020. júl. 3. 15:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom igazából, engem majdhogynem meg is köveztek ezért, amikor ezt az ismerősi körömben megkérdeztem.

Oké,játékosságból, hogy váll box és hasonlók megütök, meg nőt is ha olyan a kapcsolatunk, meg "meglegyintgetem", nem erővel persze.

De exemet se kevertem arcon soha, amikor azt mondta mindenki, hogy hülye vagyok, miért nem tettem meg.

A férfi is ugyanolyan ember, nincs ok arra, hogy egy nő fizikailag bántsa igaziból(kivéve, ha bántja, meg akarja verni a férfi).

Ezt a "Megcsaltál!" durr egy pofon szitut se vágom.

Tök érdekes egy ilyen kérdést látnom.

Szerintem ugyanannyi jog egy férfit megütni, mint nőt.

Nő sem üthetne meg szerintem férfit, ha nem bántja fizikailag.

Ez olyan mint, hogy meleg megüthet heterót minden baj nélkül, de a heteró homofób g€ci tetü mert megütötte a homoszexuálist.

Félreértés ne essék, csak az se egyenjogú dolog.

23/fura nő

2020. júl. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Sunshinedoll ***** válasza:
80%

Mert ezek az emberek elfelejtik, hogy a másik megütése nem csak amiatt tabu, hogy ki erősebb meg ki nem, hanem amiatt is, mert a másik ember egy személy és a méltóságát nem vesszük el és nem tiszteletlenkedünk a másikkal úgy, hogy megütjük.

A konfliktuskezelésnek vagy a frusztráció levezetésének van ennél sokkal jobb módja is.

2020. júl. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Mert ők megérdemlik.
2020. júl. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%
Mert hülyék. Sok férfi azt gondolja, megütheti a nőjét és meg is teszi. Ettől még értelmes emberek nem pofozkodnak, akármilyen neműek is.
2020. júl. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#1: egy szóval nem mondtam olyat, hogy megvernék bárkit is, pláne gyereket, nem tudom, te ezt honnan veszed. Nem kérek kioktatást olyanért, amit nem is mondtam, meg nem is tennék! Megy a jelentés!


#2: Köszönöm a nagyon korrekt választ!


Akkor nagyjából szerintem ugyanúgy látjuk a dolgot. Én azon a véleményen vagyok, hogy senki ne ütlegeljen senkit. :D

Rám még nem emeltek kezet úgy sehogy se, a szüleim sem. Én sem emeltem kezet soha senkire. A feleségem se emelt rám kezet, én se rá nyilván, meg a gyerekünkre sem emeltünk kezet (khm... 1-es -.-").


Szóval ja... Nálam az erőszak valahogy olyan értelmezésben szerepel, hogy az emel kezet, akinek észérve már nem maradt, de mindenáron neki kell, hogy igaza legyen. :/

2020. júl. 3. 16:09
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Igaz amit ir a kérdező, nekem 18 éves koromban volt egy barátnőm aki folyamatosan megpofozott ha nem tetszett neki valami

Tűrtem egy ideig és nem kis pofonok voltak hanem rendes csattanósak

Aztán egyszer társaság előtt is megpofozott, le volt hűlve a társaság, hogy ezt én miért engedem meg a lánynak

Aztán a végén már ott tartottunk, hogy nemcsak pofozott hanem bőrkabáttal arcon csapott.Ez a bőrkabátos eset után elmondtam a lánynak ha még egyszer megpofoz akkor visszaadok egy akkorát, hogy leszakad a feje

És még a lány el is bőgte magát amint ezt elmondtam neki és aztán szakitani is akart

Érdekes egy felfogású emberek élnek, akik azt hiszik, hogy a másikat csak úgy bántalmazhatják a semmire de ha ők visszakapják akkor már egyből elbőgik magukat

2020. júl. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%

Életemben egyszer ütöttem meg egy férfit én nőként. Lebukott, megcsalt. Szerintem egyetértünk abba, hogy megérdemelte a pofont. Túlélte, kicsit magába szállt talán.

Amúgy szoktam tisztelni a másikat, nagyon is. Nem ütöttem azóta sem meg senkit. Talán ha valami hasonló eset kiváltaná belőlem, de az is max egy pofon lenne.

Fordítva szerintem viszont nem szép, ha egy férfi megpofoz egy nőt. Egyrészt sokkal nagyobbat tud ütni egy férfi. Azért egy női pofontól senki nem fog csillagokat látni (az enyémtől legalábbis biztos nem). Másrészt ez így helyes. A nőket nem bántjuk. Ha nő üt meg nőt az megint más.

2020. júl. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Amit itt írtak, az mondjuk szerintem jó gondolat, hogy ezek az emberek leginkább emberi méltóságukban sértik meg a másikat, amihez ugye joga van mindenkinek.
2020. júl. 3. 16:12
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
9 joga van a f.szt
2020. júl. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

#8: Ezt azért cáfolom, mert amikor nekem támadtak igen megfeküdt a 180-as kisportolt illető, amikor leb@sztam neki egy markánsat. Az edzés csodákra képes.

Nem, nem vagyok kövér, 60 kiló vagyok. Csak van egy kis karizmom.

Szóval tud csillagokat látni az ember egy női pofontól is, ha úgy betalál az.

Mellesleg jártam súlylökésre.

2020. júl. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!