Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet azon változtatni,...

Hogy lehet azon változtatni, ha gyerekkorom óta vágyok egy bizonyos dologra, és ha bármikor megközelített engem az a dolog, akkor begörcsöltem és inkább elhessegettem magamtól a lehetőséget?

Figyelt kérdés
38/f. Amúgy éldegélek, de amikor pályát kellett választani, 18 évesen még nagyon szűkös lehetőségeim voltak (a vágyott mesterség pedig egyenesen megközelíthetetlennek tűnt). Azóta pedig az riaszt el az ugrástól, hogy se párom, de barátom, se senkim...

2020. júl. 6. 07:46
 1/8 A kérdező kommentje:
se barátom
2020. júl. 6. 08:06
 2/8 anonim ***** válasza:
Mit kell tenned ahhoz, hogy azt tudd csinálni, amit szeretnél? Úgy értem, hogy tanulni, elköltözni, vagy mit?
2020. júl. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

22 évvel ezelőtt úgy döntöttem, hogy magánvállalkozóként esztergálással szeretnék foglalkozni. Előttem állt egy másfél tonnás gép vásárlása és egy rakás szerszám beszerzése.

Jöttek a baráti , családi kérdések, útmutatások...


- Van rá munkád , hogy ennyit beleölsz ?


- Fiam , hogy fog ez neked menni, mikor nekünk sem kellett még soha semmit esztergálni. És ha másoknak sem kell a munkád ?


- stb...stb


A családban, barátok közt senki nem volt még a saját maga ura, talán emiatt is idegenkedtek a dologtól.


22 év elteltével elmondhatom, hogy nálam van a legnagyobb rumli a műhelyben, de a legjobban felszerelt műhelyt is a magaménak tudhatom.

De ami nagyon lényeges, hogy mindenhonnét azt hallom vissza, hogy közel, s távol engem tartanak a legjobb szakembernek a területen.

Az egész országból keresnek folyamatosan.


Na ezt csak azért mondtam el, mert, hiába voltak barátaim, családom, nem hittek abban, hogy működni fog a dolog.

Tulajdonképp egyedül voltam mindenben.

Ha így nézzük, akkor Te is pont ugyanígy vagy, nem de bár ?

2020. júl. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, 3-as: nagy dolog, de szerencse is kellhet hozzá.

2-es: elköltözni szerintem mindenképpen, de ez is olyan, hogy ki tudja, hogy bevennének-e vagy sem: az eü alkalmasság 40 körül már erősen kopik. (valahogy ilyen lehet a pokol is: tudod, hogy mindent elcsesztél... ugyanakkor még mindig nem hiszem, hogy ennek csakis én lennék az oka)

2020. júl. 9. 08:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Tipikus lottó eset....


- Bárcsak nyernék egyszer a lottón....

- Miért, szoktál lottót venni ?

- Nem !

2020. júl. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4, kérdező.


Miféle szerencséről beszélsz ?

A kérdések a következők:


- Van e anyagi kereted, amiből elindulj ?

- Az adott településen van e felvevő réteg a munkádra ?


-----------------------

Mivel nem írtad , hogy mivel szeretnél foglalkozni, így egy kissé sötétben tapogatózunk, hogy bármi konkrét tanácsot is kapj olyanoktól, akiknek sikerült.

2020. júl. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nevetséges lesz, de... mozdonyvezető szerettem volna lenni. (Csak aztán kamaszkoromban azt gondoltam, hogy úgyis elérhetetlen, persze azzal nem voltam tisztában, hogy jelentkezni viszont bárkinek joga van - függetlenül attól, hogy alkalmas lesz-e vagy sem).
2020. aug. 3. 08:03
 8/8 anonim ***** válasza:
És most mit csinálsz, mi lettél? Már nem lehetnél mozdonyvezető, vagy nincs pénzed a tanulásra, sokba kerül egy tanfolyam?
2020. aug. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!