Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet az ilyennek az oka?...

Mi lehet az ilyennek az oka? Hogyan találhatnék olyat, aki nem érdekbarát?

Figyelt kérdés

Amikor megismertem a szaktársaimat, próbáltam velük barátkozni. Ehhez nekem nagy bátorság kell, mert alapvetően nem túl nyílt, visszahúzódó lány vagyok. Beszélgettem velük, segítettem, amiben tudtam, szóval igyekeztem kedvesnek, barátságosnak lenni. Sajnos nem vagyok az a nagy bulizós, így ha el is mentem bulira ott nem volt szokásom lerészegedni.Ennek ellenére kicsit mégis furán áll hozzám egy-két ember. Egyik zh előtt elkérték a jegyzetemet, odaadtam nekik. Majd utána mikor végeztünk, megkérdeztem tőlük, hogy hogy sikerült, erre félvállról megkapom azt a választ, hogy "hogy sikerült volna? Jól". Másik szaktársam pedig megkér a semmiből hogy írjam fel katalógusra, nyalizik chatben, aztán 2 hét múlva meg kikövet Instán. Ez azért fura, mert élőben kedvesen elbeszélget velem, azt hinném, hogy kedvel, aztán olyan embereket is követ, akikkel fele annyit sem beszél, mint velem. Nem értem, hogy engem miért követett ki. Nem poaztolok túl sokat, ahogyan azok szaktársak sem akiket követ. Nem tudom, mi lehet a baj. Hiába próbálok normális lenni, valahogy csak érdekből érdeklem ezeket az embereket. Hogyan találhatnék rendes barátokat, kik nem csak akkor ismernek, ha valamikor szükségük van valamire?



19/L



2020. júl. 6. 08:33
 1/4 Kinga20170526 ***** válasza:
45%

Igen nehéz az ilyen barátokat kizárni az életedből, mert akaratlanul is “idegesítenek” és mivel te nem tudnád ezeket megtenni egy emberrel, nem érted az ő személyüket, így ezek az emberek zavarni fognak téged. Sajnos ez ellen nem nagyon lehet mit tenni.

Szerintem egy remek opció ilyen esetben az “optimizmus”. Arra gondolni, hogy te megtetted, ami tőled telt. Eleve, ha egy olyan típus vagy, aki nehezen nyílik meg, vagy kezdeményez barátságokat, akkor legyél büszke magadra, hogy helyt álltál és megpróbáltad!

Szerintem biztosan találni tudsz, majd olyanokat is, akikkel szorosabb barátságot tudsz kialakítani. Nehéz, de nem lehetetlen. Mivel már kiismertél egy bizonyos típust, az “érdekbarátot” ezért ha legközelebb bejön az életembe valaki, akivel esetleg el tudnád képzelni, hogy barátok lesztek, már fel fogod ismerni, hogy vajon komolyan tudod-e venni az illetőt. Ráadásul meg is lesz az első közös témátok, az “érdekbarátok”! Ha ezt kitárgyalod valakivel, garantáltan lesz témátok, és már rögtön egy kis “lelkizéssel” és “őszinteséggel” nyitni egy hatalmas plusz pont, és ezek után nagyobb eséllyel tartjátok majd a kapcsolatot.

Próbálj meg újra nyitni más emberek felé, és ne add fel a dolgot pár olyan ember miatt, akik meg sem érdemelnék a barátságodat! :)


Remélem segítettem valamennyit, sok sikert, és jó barátokat kívánok!


16/L

2020. júl. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi az urban:eve?


Farkas Lívia vagyok.


Tarts velem és alakíts ki te is egy olyan életet, amiben egyszerre lehetsz határozott, laza és szabad. Mert érsz annyit, hogy tegyél magadért.


Az urban:eve-en tizenkét éve osztom meg azokat a praktikus módszereket, amikkel mások konzerv-megoldásait a saját utadra cserélheted.


Körkérdés: Te hogyan/hol barátkozol? - urban:eve

www.urban-eve.hu › korkerdes-te-hogyanhol-baratkozol

2012. szept. 5. - Szóval nem, nem tragédia, ha nem lógsz velük órák után, és nem buliztok együtt ... Ahol szerintem még társaságot lehet találni: – lehet, hogy ... Olvastam Márainál, hogy igazi barátság csak férfiak között létezik, és elhittem? ... ezt az egész “barátot keresek” problematikát, és nézhetjük úgy a helyzetet, hogy

2020. júl. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A barátság olyan, mint a párkapcsolat. (Csak míg előzőt a lét-, addig utóbbit a fajfenntartás hívta életre.) De mindkettőnél az a lényeg, hogy olyan tulajdonságokat kell kifejleszteni magadban, amiért érdemes valakinek veled tölteni az idejét.
2020. júl. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én fiúként hasonló helyzetben vagyok. Általános és Középiskolában sem voltak barátaim, most egyetemen meg 3-4 emberrel beszélgetek, ha valami segítség kell, akkor Facebookon azért segítenek. De én is inkább a visszahúzódó, magányos fajta vagyok, aki nem szeret bulizni. :D
2020. júl. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!