Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha lecserélek egy tárgyat...

Ha lecserélek egy tárgyat miért van bennem ilyen hülye gondolat?

Figyelt kérdés

Szóval pl. veszek egy új telefont, de olyan érzésem van, hogy az előző telefonom “megsértődik” :D nagyon butaság tudom.

Most egy csomó mindentől meg kellett válnom, mert egyszerűen elhasználódtak és a helyükre új dolgokat vettem, de folyton jön ez a gondolat..


2020. júl. 7. 22:33
 1/8 anonim válasza:
100%
Szerintem ez természetes. Csak ez ne menjen át betegesbe. Vagy esetleg ne gyűjtögess érted.
2020. júl. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Thispain ***** válasza:
46%
Nagy valószínűséggel látod a tárgyak lelkét.
2020. júl. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Hallod én is pontosan ugyanazt gondolom mindig. Bár attól még le cserélem de csak ha muszáj. És nagyon jól is bánok velük, ez mániám.
2020. júl. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Velem ugyanez van. Csak kajával. Mi van ha megsértődött mert megettem? Mi van ha volt anyukája?

Na jó az utolsó az csak vicc.

De szerintem csak olyan vagy mint egy normális ember, csak látod még a tárgyak lelkét is

2020. júl. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Juuj mintha magamat olvastam volna. Szerintem azért van ez így, mert mi kötődünk a tárgyakhoz, legyen az csak egy toll vagy éppen egy telefon. Szerintem ez nem baj. Pont emiatt is, én mindig nagyon vigyázok a cuccaimra. Egyszer gyerekkoromban elhagytam a sapkámat egy kirándulás alkalmával a suli buszon, teljesen letargiába esten. Olyan volt, mintha egy darabot vettek volna el tőlem. Nagyon szar volt. Persze meglett végül, mert a tanár összeszedte, de azóta még jobban vigyázok.
2020. júl. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem pár tárgynál van ilyen. A telefonomnál ami 3 évig tűrte a hülyeségeimet,és a tollaimnál amikkel imádok írni de hamar kifogynak:<


De a "legszemélyesebb" kapcsolatom a pulóveremmel van. Kb 5 éve kaptam és nem szándékosan de 80-90 százalékban azóta azt az egy pulcsim hordom. Egyszerűen már nem is érzem magam önmagamnak ha nincs rajtam az utcán,nincs szívem lecserélni.

2020. júl. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én minden tárggyal így vagyok. Régen nagyon gyűjtögetős is voltam emiatt. Családi örökség. Manapság anyuval közösen fejlődünk. :D

Amikor saját lakásba költöztünk a párommal, elhatároztam, hogy itt nem lesz gyűjtögetés. Ha rámjön a selejtezhetnék, akkor aznap nekiállok és kidobálok mindent. Ilyenkor valamiért hallgat a sajnálkozó énem. Az év többi napján ez nem menne. :D Szerencsére kicsi a lakásunk, nincs hova halmozni. Próbáltam anyut is rávezetni erre és ő is hatalmas területeket szabadított fel otthon a lom alól, a múltkor őszintén meglepődtem milyen rendezett lett a házuk.

Mindennel úgy vagyok, hogy annak lelke van. Nagyon megtanultam értékelni a tárgyaimat, nem tudom csak úgy eldobni, vagy úgy kezelni, hogy oké ez csak egy tárgy, elhagytam? Kit érdekel!? Persze én érzékelem, hogy ez azért valahol beteges, ezért nagyon tudatosan figyelek arra, hogyha jön a megsemmisítő hullám, akkor azt igenis kihasználjam.

Az is sokat segít, hogy a párom tökéletesen az ellentétem. Semmilyen tárgyhoz nem képes kötődni, de megbecsüli az értékeit, vigyáz rájuk. Szóval inkább ez lett az irány nekem is.

2020. júl. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a gyerekkorból visszamaradt tárgyak megszemélyesítéséből adódik. Mert ugye tudtad a játékmackóról is, hogy nem élő, de mégis érzéseket tulajdonítottál neki, és kötődtél hozzá.
2020. júl. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!