Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Büntettek meg vkit mert a...

Büntettek meg vkit mert a bkv-n nem viselt maszkot?

Figyelt kérdés

2020. júl. 8. 06:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Nincs szankciója, és egyébként is egyre kevesebben viselik, ahogy melegszik az idő.
2020. júl. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Meg szerencsere, h tegnap ujra 16 uj fertozott lett. Minek az a maszk? Majd mindenki a sajat karan megtanulja :D
2020. júl. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
21%
A maszk semmit nem ved okoska hordjad csak nyugodtan
2020. júl. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem büntethetnek érte, legfeljebb megkérhetnek, hogy viseld, azt hiszem talán le is szállíthatnak, ha nem hordod. De pénzben nem róhatnak ki bírságot. Egyébként senki nem foglalkozik már vele. Sokan viselik, de sokan csak a szájuk elé húzva, vagy az állukon. Nemrég maszk nélkül tömegközlekedtem, senkit nem érdekelt.
2020. júl. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Tegnap én is utaztam BKV-s buszon. Mellém ült egy fiatal srác maszk nélkül. Utána utaztam az M2-es metróval. Ott is velem szemben ült le. Mellé ült le egy középkorú munkásember, ugyancsak maszk nélkül. Ezzel a két esettel találkoztam tegnap. Utcán voltak többen is maszk nélkül (néha én is).
2020. júl. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

4-es vagyok

Tegnap éjjel mentem haza autóval, kertváros, kihalt utca, jött szembe egy biciklis: se lámpa, se mellény, tök fekete ruhában, észre sem lehetett venni - de maszk azért volt rajta. Ha neki ilyen fejlett az értelmi képessége, és ebben merül ki az életösztöne, hogy bicajozás közben egy kihalt kertvárosi utcában maszkot hord az éjszaka közepén, de semmi láthatósági öltözet nincs rajta, azt hiszem ez sokat elmond néhány ember értelmi képességéről a helyzettel kapcsolatban. Szerintem nevetséges, ahogy elvesztették az emberek a józanságukat a félelmük miatt.

2020. júl. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

5

Utcán nem kell maszkot viselni, ne legyél ennyire ostoba. Máshol sem véd meg a vírustól.

2020. júl. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
Valamelyik reggel villamoson utaztam, felszálltak az ellenőrök. Az egyik pasin nem volt maszk, azt mondta neki az ellenőr, hogy akár 30.000,- ft-os büntetést is kaphat.. de hogy ez igaz-e, vagy sem, azt nem tudom, hogy tényleg kiszabhatják-e ezt a büntetést, ilyen mértékben.
2020. júl. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%
Meg nem ved, de csokkenti a terjedeset!!!. Gondolj bele. Tegyuk fel, h van egy fertozott a buszon, aki maszkot visel: az utazas alatt kijon a pofajabol 50 virus molekula, ebbol a maszkja felfog 10-et. A levegobe kiment 40. A te pofadon levo maszk a levegoben levobol felfog ugyanugy 10-et. Tehat nem 50 virus molekula kering a levegoben, hanem 40, es ha van rajtad maszk, akkor csak 30 az a mennyiseg, amit belelgezhetsz. Tehat majdnem felere csokkent az eselye, h elkapod. Ez olyan mint amikor futsz egy lovoldozo elol aki 50 golyo helyett csak 30-at zudit rad: valamivel kisebb az eselye annak, hogy eltalal egy golyoval. A hulye munkasnepsegnek (#3 valaszolo peldaul) sajnos ez nem jut el az agyaig.
2020. júl. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
Igazából olyat láttam már,hogy egy idős nő elkezdett ordibálni pár emberrel,hogy hordjanak maszkot.Szerintem nem olyan nagy kérés,hogy legalább a tömegközlekedésen hordják a maszkot.Volt egy ugyanolyan kérdés,mint ez,álítólag volt már olyan,hogy emiatt leszállítottak valakit.
2020. júl. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!