Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire gyakori ma, hogy egy...

Mennyire gyakori ma, hogy egy huszas-harmincas pár nem szeretne gyereket?

Figyelt kérdés

Én nem akarok.

Egyfelől több okből is úgy gondolom, nem lennék jó anya, másfelől nem akarom az életemet másnak (a gyerekeknek) alárendelni. Az én számomra mások az élet értelmei, szépségei.


Mennyire vagyok ritka ezzel?


2020. júl. 8. 08:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyre gyakrabb.
2020. júl. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
9%

Sajnálatos módon egyre gyakoribb ez a gondolkodásmód nem csak Magyarországon, de egész Európában.

Emiatt is van az, hogy elöregedik a társadalom egyébként, de ha úgy vesszük, ez valóban nem személyes probléma. A probléma, hogy akinek soha nem lesz gyereke, soha nem fog úgy érezni és úgy gondolkodni, megérteni azokat, mint akiknek van.

Nem azt mondom, hogy önzőség, hogy így érzel. Inkább azt, hogy magadtól veszel el ezáltal élményeket és nagy az esélye annak, hogy idős korodban megbánod, de ezt a döntést mindenki maga hozza meg.

És ahogy írtam, nem vagy vele egyedül, és nem ritka. Sajnos.

2020. júl. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%

Vannak facebookon ilyen tudatosan gyermektelen csoportok elég nagy létszámmal, szóval ha nincsenek is többségben, de azért nem is ritka már.


Tudom, hogy nem kérdezted, de szerintem semmi baj ezzel: ha nem vágysz rá, hogy gyereked legyen, akkor nem is kell erőltetni. Ha valaki csak kötelező feladatként vállal gyereket, akkor kiszúr magával és a gyerekkel is. Csak akkor lehet jó szülő valaki, ha azt szívvel-lélekkel csinálja.

2020. júl. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem ritka és nem is szomorú. Nem mindenkiben van meg az ösztön, nem mindenkinek van ezekre az élményekre szüksége ahhoz, hogy teljes és boldog legyen az élete. Akiben benne van ez a vágy, az soha nem fogja megérteni azokat, akiknek a gyerekvállalás a legrosszabb rémálma és akik teljesen más dolgokra vágynak az életben. Szerencsére ma már kisebb a stigmája a dolognak és van mód arra, hogy mindenk élhessen gyerek nélkül, aki ezt szeretné.
2020. júl. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
65%

Szerencsére egyre gyakoribb. Nem vagy vele egyedül. Csak győzd elviselni a körülötted lévők negativitását. Lást #2.

(és nem leszel tőle sem önző, sem kevésbé értékes ember, ahogy ezt sokan próbálják beállítani, már a kormánypropagandában is)

2020. júl. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
27%

Személyes ismeretségi körömben senki sincsen így.

Itt a gyakorin nyomulnak ezerrel.

2020. júl. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%
6 Nem tudom, hol élsz, de nekem a személyes környezetemben például kb. 60%-40% a gyerektelenek javára, ha nem több.
2020. júl. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
34%

Konkrétan Győrben lakom, ismerőseim, rokonaim Győrben és általában véve Észak-Dunántúlon élnek.

És te?

2020. júl. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Sajnos Budapesten egy embert ismerek magamon kívül, aki nem akar gyereket. :(
2020. júl. 8. 10:55
 10/23 anonim ***** válasza:
34%

A kedves 5-nek:

Egyáltalán nem negativitásból írtam, amit írtam. Viszont pozitívnak(szerencsésnek) tartani egy esetleges gyermek nem létezését kifejezetten gusztustalan és visszataszító. Ez a dolog negatív, vagy semleges, de sohasem pozitív és undorító is volna, ha tényleg valakit azért kéne megdicsérni, mert nem vállal gyereket. Nem vállal, akkor nem vállal, ez az ő döntése és ennyi, ettől nem lesz valaki több sohasem, de kevesebb sem feltétlenül, ez már csak az egyénen múlik, szintén nem mások megítélésén.

A "szerencsés" szó használata ebben a témában viszont tényleg nagyon elborzasztó, remélem akkor már a 8. hónapban járó gyermek abortuszának a legalizálását is támogatod. A kérdezővel semmi problémám nem volt és nincs is, a hozzád hasonló embernek viszont messziről el kell kerülnie az értelmes és jó emberek társaságát, ha biztonságban akar maradni.

2020. júl. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!