Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Képvisel-e még értéket a...

Képvisel-e még értéket a szüzesség a mai világban? Hogy vélekedtek a témáról?

Figyelt kérdés

2020. júl. 8. 10:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
60%
Inkább azt mondanám, azt "árazza be" aki adja, és akinek adják.
2020. júl. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ, hogy kit kérdezel. Vannak olyanok, akik még mindig a házasságig várnak az első együttléttel, nekik valószínűleg még az.

Szerintem a szüzesség nem érték, hanem állapot. Szerintem ostobaság lenne értéknek tartani egy olyan dolgot, aminek az elvesztése természetes.

Én például nem azért várok az elsővel, mert értéknek tartom a szüzességemet, hanem azért, mert az első együttlétnek (szerintem) olyannal kell történnie, akivel őszinték és szeretőek az érzelmeink. Ez a kapcsolat az érték, és nem az elvesztett szüzesség.

19/L

2020. júl. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
13%

El lehet adni.

Vissza lehet műtétettni.

Újra el lehet adni.


Szóval több értéket képvisel, amint amikor pénzért adták el a lanyukat a nemesek.

2020. júl. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%

Nem igazán. Nem feltétele már annak, hogy valaki férjhez mehessen, hogy szűz maradjon :)

Szerintem nem szabad semmibe venni. 13-14 évesen szexelni, anélkül, hogy valaki szellemileg is érett legyen. Nem szabad összevissza mindenkivel szinte még gyerekként. Nem szabad úgy csinálni, mintha a szex kb. olyan lenne, mint egy csók.

De nem is kell nagyon nagy ügyet csinálni belőle és 20-30 éves korig őrizgetni.

2020. júl. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%
Remélhetőleg nem. Ugyanis ez a "szüzesség-kultusz" abból az időből van, amikor a nő gyakorlatilag árucikk volt. Nem szűz: használt áru, vagyis értékesíthetetlen, vagy csökkent értékű, ennyit jelentett.
2020. júl. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%
A mai világban már nem. Az hogy valaki elveszti a szüzességet az teljesen természetes dolog.
2020. júl. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%

nem kepvisel erteket szerintem, ugyanis nem a szexualis elete hatarozza meg egy embernek az “erteket”, arrol nem is beszelve, hogy a szuzesseg elvesztese csak a lanyokat stigmatizalja, a fiuknak inkabb dicsoseg.

nekem van olyan ismerosom, aki honapokig csak analban csinalta a parjaval, hogy azt mondhassa, hogy o meg szuz, tehat errol kb ennyit.

nyilvan tisztaban kell lenni a szex kockazataival, es fiatal korban nem kell ossze vissza csinalni, de nem is kell orizgetni (szerintem) a hazassagig, mert nem hataroz meg kb semmit.

2020. júl. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
Érték, de nem azt tekintem értéknek, hogy valaki vár házasságig, mert mi van, ha házasságban derül ki, hogy valami nincs rendben. Inkább azt mondanám, hogy nem mindegy, hogy odafigyelsz-e arra, hogy kivel fekszel össze, vagy-e annyira igényes, hogy megválogatod a partnert, vagy csak állati ösztönként éled meg a szexet.
2020. júl. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%

Pontosítok:

Az araboknál,muszlimoknál (ahol még "árucikk" a nő)ott valóban számít a szüzesség.


De Európában,Amerikában és más "modernebb" népeknél ez már nem így van,nem számít értéknek a szüzesség.

2020. júl. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%

Igen, képvisel értéket, például az Egy gésa emlékiratai című regényben a hősnő, Csijo szüzességét áruba is bocsátják, és a legtöbb pénzt ígérő idősebb férfi vehette el a fiatal lány szüzességét. (Más kérdés, hogy az író gésa informátora beperelte a szerzőt, amiért ilyen és ehhez hasonló valótlanságokat írt le könyvében a nagyobb szenzáció érdekében.)


Komolyra fordítva a szót: úgy gondolom, nem az "ártatlanság" az érték, hanem a belső erkölcsi tartás, az önfegyelem, a "távolságot tartani tudás", iletve a pszichés érettség, a megfelelő partner és a megfelelő alkalom kivárása az élvezethajhászás vagy a mások igényeinek alárendelődés helyett.

2020. júl. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!