Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szégyellnem kéne, hogy nem...

Szégyellnem kéne, hogy nem tudok angolul?

Figyelt kérdés

Megkaptam egy vitában, miután kiderült, hogy akkor nem számít a véleményem, mert sokkal kevesebb anyag áll rendelkezésemre, csak vaktában okoskodok, hülye vagyok hozzá.


Már eddig is rosszul éreztem magam amiatt, hogy ezen a téren hiányosságaim vannak, (megvan az oka, amin nem tudok változtatni, bármennyire is zavar) de ha felhoztam, akkor azt mások eddig mondták, hogy nem akkora tragédia ez. :s


Ezek szerint... ez mégis ennyire alap, csak tapintatból nem dörgölték korábban az arcomba? Emiatt hülyének kellene éreznem magam? Elkeserít a gondolata, hogy mindig kevés leszek így.



2020. júl. 8. 11:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%
Az ország nagy része selejtes akkor. Legalább magyarul tudsz helyesen írni, a legtöbb embernek már ez sem megy. Kilógsz a tömegből ezzel, de felfelé.
2020. júl. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%

Hát, ha a magyaron kívül beszélsz más idegen nyelvet, legalább középszinten (pl. német, orosz stb.) akkor nem gáz, sőt. Valakinek ez megy jobban, valakinek amaz.


Viszont ha a magyaron kívül egyetlen egy idegen nyelven sem tudsz beszélni / kommunikálni, akkor az a 21. században elég nagy érvágás tud lenni. Rosszabb, mintha nem lenne jogosítványod.

2020. júl. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%

Nem. Nem mindenki születik ilyen nyelv érzékkel.

Viszont jó pont, hogy a magyarod jó. Nekik meg ki tudja milyen.


Nekem is vannak ismerőseim(nem is egy), akik hiába tanultak 12 évig angolt a bemutatkozáson kívül, meg egy két alap mondaton kívül nem tudnak elmondani semmit, mert hiába tanulták nem marad meg nekik-és tényleg próbálkoztak, mindig kiizzadtak maguknak egy jobb jegyet-, viszont értelmesek, és máshoz jobban értenek.


Te is inkább arra koncentrálj, ami neked megy.

2020. júl. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
47%
A régen fel nem ismert tanulási nehézséggel küzdők jellegzetes tünete.Ahogy most is a diszlexes gyerekek sem tudnak nyelvet tanulni. Csak ezt a maiak képtelenek felfogni, köztük pedagógusok is, akiknek a feladata lenne azonnal kiszűrni az ilyen gyerekeket. Ugyanis teljesen másképpen kell tanítaní nyelvre egy diszes gyereket. Az országban összesen 2 db olyan nyelvtanár van, aki ilyen spec.képzésen keresztül tud tanítani. Pedig kiaknázatlan aranybánya lenne, ugyanis a mostani gyerekek közel 60 %-a ilyen. De ez legyen az ő gondjuk.
2020. júl. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
66%

*a mostani gyerekek közel 60 %-a tanulási nehézséggel kűzd, csak annyira alulképzett pedagógusok vannak, hogy az ilyen gyerekek el vannak könyvelve "rossz" tanulóknak. Akiknél fel van ismerve a probléma, és segítséget kapnak kiemelkedő eredményeket tudnak elérni: lásd diszes gyerek erős gimiben 5-ös biólógiai érettségit tett, 4-es magyar érettségit

Úgyan akkor ha nem lett volna felismerve a problémája 1-2-essel bukdácsolt volna.

2020. júl. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
34%
*diszlexes+diszgráf
2020. júl. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
25%
*Úgyan akkor ha nem lett volna felismerve a problémája 1-2-essel bukdácsolt volna és elkallódott volna a "rendszerben".
2020. júl. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%

Ma már azért tudni kellene egy idegen nyelvet (sőt ma már az elvárás két idege nyelv beszélése)

Az angol világnyelv mindenhol beszélik a világon, ha nagy utazó vagy akkor érdemes angolul megtanulni

Nem késő soha elkezdeni megtanulni de nem olcsó mulatság egy nyelvtanfolyam

2020. júl. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
39%
Igen, az angol nyelv manapsag ALAP, es szerintem rettento ciki, ha valaki nem beszel egy vilagnyelvet. Mellesleg a legkonnyebb nyelv a vilagon, amit egy hulye is meg tud tanulni kb, ha ez nem megy, akkor komoly gondok vannak.
2020. júl. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
#2 vagyok, na ezért nem érdemes normálisan válaszolgatni a kérdésekre, mert egyből jön a lepontozó durci brigád, akik miatt romlik a százalékos értékelésem, hiába válaszolok jókat.
2020. júl. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!