Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők külseje miért szent, de...

A nők külseje miért szent, de vissza ez miért nem működik?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy a nők külsejére, testalkatára nem tehetsz megjegyzést, mert xy-nak neveznek. Ha egy nő kitesz képet, kapja a like okat. Ha egy nő kiteszi, hogy husis, kapja az együttérzést. Egy nőt nem utasíthatsz el emiatt, mert bunkó vagy. De ez fordítva nincs így.


A nők nagyon megalázóan utasítják el a pasit a külseje miatt, ami egyébként eléggé leviszi az önbecsülést.


Nem szoktam senki külsejét degradálni, én sem vagyok tökéletes, de ez azért zavaró.


2020. júl. 8. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Nem ismerek olyan nőt, aki degradálóan utasít el pasikat, egyrészt mivel évente elutasít pár férfit, másrészt mert nem cigányok.


A másik felvetés az az, hogy manapság is egy nőnek a külsejével kapcsolatban sok az előítélet, sok a férfiak által kiadott "parancs", aminek megfelelünk, pl. szőrtelenítés. Férfit a külsejével nem lehet megszégyeníteni, mert minden filmből az ömlik, hogy a ronda dagadt/sovány, belül üresfejű srác is top csajt kap.

2020. júl. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Kezdődik a napi siránkozás...
2020. júl. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
Így igaz. Egy kövér fiút az iskolában cikizhetnek a lányok, nem lesz semmi következménye, de ha egy dagatd lány ledagadtozik valaki, elkérik az ellenőzőt és szaktanári figyelmeztetéssel adják vissza.
2020. júl. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Azt utasítasz el akit akarsz, nem kell magyarázkodnod. Nem szent senki se.
2020. júl. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem jogos a felvetés pedig lány vagyok.
2020. júl. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Mert még mai napig is a társadalom szemében a nő csak a teste.

Minden létező politikusnőből vagy viccet csináltak már humoristák/a sajtó a külseje miatt, vagy nyilvános fórumokon tárgyalták ki férfiak hogy hogy b asznák meg őket.

Bármilyen magas pozícióba kerül egy nő, hirtelen ezernyi cikk születik a külsejéről, a ruhajarol, a frizurájáról.

Tini magazinokban, és meme oldalakon is imádnak mutogatni képeket híres nőkről amik smink nélkül készültek, vagy előnytelenek,mert milyen jó röhögni azon, hogy ezek a szép nők igazából mennyire rondák.

Emlékszem úgy nőttem fel, hogy a boltban a pénztárnál rendszeresen láttam magazinok címlapján a strandon lefényképezett híres nőket, akiknek direkt ráközelítettek a narancsbőrére, és a cikkekben találgattak, hogy mitől engedhette el magát ennyire ez az amúgy szép nő.

A lány gyerekeket a külsejükért dicsérik meg többet, a fiú gyerekeket pedig minden másért.


A külső iránti megszállottsag NINCS jelen a férfiak felé ilyen szinten. A férfi lehet ronda és érezheti magát rosszul egy-egy előnytelen fizikai tulajdonsága miatt, de neki nincs olyan szinten a fejébe égetve, hogy ő csak annyira értékes emberileg, amennyire jól néz ki.

Baromi jól példázza ezt hogy te is csak a párkapcsolati elutasítást hozod fel, mivel max erre lehet hatása a rondasagodnak,a nőknél viszont az élet minden területére kihatással van az, hogy milyen a külsejük.

Ezért is van jóval több nő aki anorexiával, bulimiával, vagy más étkezési rendellenességektől szenved,mint férfi, és ezért is a nők az arcai a diétakultúrának és a plasztikai sebészetnek.


Szóval ezért vág mélyebbre a nők külsejének b aszogatása.


Az meg külön alattomos ahogy be próbálod állítani hogy a nők úgy általában megalázzák azt a férfit akit elutasitanak. Te is tudod hogy ez nincs így, attól, hogy esetleg volt már ilyen tapasztalatod. Minden bunkó nőre ugyanúgy jutnak bunkó férfiak, de arról ne beszéljünk, mi?

2020. júl. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
8%

6# A férfiakban ugyanúgy megvannak ezek a dolgok, csak egy idő után kinövi ezeket és az önbizalma miatt lesz*rja.


Szerintem a nőknél is ugyanígy van, ha megtalálják a párjukat, onnantól kivirágzanak és sokkal szebbek lesznek. Csak nekik több megerősítés kell ehhez.

2020. júl. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Akkor sem fair a pasi onbecsuleset a kulseje miatt levinni arra a szintre, hogy mar nem tudja feltornazni csak azert, mert nem kepes a normalis elutasitasra.


A pasi nem kap megerositest, max ha gyuros. Amig egy atlag no eleg sokat. Mivel a pasi nem kap, csak leviszi azt, igy aztan nem is lehet visszatornazni.

2020. júl. 8. 17:29
 9/9 anonim ***** válasza:

A nők rengeteg előnyt élveznek a férfiakkal szemben. Bele értve ezt is, hogy sokkal kedvesebbek elnézőbbek általában velük. A külsejükkel is. Nem csak a megítélés más. (Ha férfi vagy nem elég, ha nem vagy túlsúlyos,mert piszkafa sem lehetsz. Ha meg csaj vagy és a melled kíjebb van, mint a hasad, akkor már jó vagy. Sőt már az sem kell, a teltségnácik kora óta.) Hanem egy lánynak milió lehetősége van feljavítani a külsejét. Régen csak a smink meg a push up melltartó volt, de mostmár mindenféle alakformáló ruha, feneket csináló hasleszorító nadrág meg tényleg minden a rendelkezésünkre áll,amit csak eltudunk képzelni. A fiúnál meg jobb esetben azért tényleg azt látod, ami a valóság.

Nem egyszer olvasom, hogy egy nőnek nem kellett a pasi, mert minden jó volt, de túl kicsi volt neki. Nemmondom, hogy én nem éreznék így az ő helyzetében, de kétségtelen,hogy ha a férfi mondaná, hogy a nőnek túl kicsi a melle vagy túl vastagok a combjai, akkor az tömeghisztériát váltana ki.

Szóval igen van egyfajta kettős mérce, de a női létnek is ugyanúgy megvannak a hátrányai a férfiakkal szemben az élet más területein. Szerintem a természet ezt is úgy alakította, hogy meglegyen az egyensúly.

2020. júl. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!