Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez a nagy hype a rasszizmus...

Mi ez a nagy hype a rasszizmus terén?

Figyelt kérdés

Értem én,hogy az afro amerikaiak sokáig elnyomásban voltak,de az már nem ez a generáció..Tegyük fel ha utálok EGY embert,hangsúlyozom EGYET,aki más rasszba/népcsoportba tartozik és NEM A KÜLSEJÉT,hanem a viselkedését,mért könyvelnek el rasszistának?

Szerintem a rasszizmus az az,amikor egy adott népcsoport ellen mozgalmakat,vagy egyéb drasztikus(abb) lépéseket indítasz.

Az utálat szerintem nem elég ahoz, hogy kijelentsd,hogy rasszista, főleg nem akkor ha ez csak egy személyre korlátozódik és nem az egész rasszra.

Vagy egy másik pl. Amerikaiak VS Canada. Ez most akkor szintén rasszizmus?



2020. júl. 8. 17:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Lassan minden színes terméket kivonnak a forgalomból ha így folytatódik:D. Imádom az emberiséget,azt hiszik ha egy négercsókot beszüntetnek a kiváltó ok megszűnik. Na erre az a válasz, belső problémát nem lehet kezelni külső megoldással.
2020. júl. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄kuss🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄
2020. júl. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Mi a gond,kedves kettes?
2020. júl. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
19%

#3 Az hogy baromi unalmas már olyan magyarokat hallgatni, akiket semmilyen formában nem érint az hogy mi zajlik Amerikában, miközben arról beszélnek hogy milyen igazságtalan a feketék felkelése, aminek a hátteréről semmit sem olvastak ostoba, szar 888as cikkeken kívül.

Alulinformáltak vagytok, buták vagytok és ami a leghosszabb, unalmasak vagytok. Ez a baj, drága hármas.

2020. júl. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
Köszönjük a választ,tökéletesség megtestesítője. Tudjuk,hogy mindent tudsz, azért fejezted ki tudását mértéket egy kussal. Grandiózus nárcisztikus. Lehet,hogy egoista vagy és vannak szeretetteljesnek hitt kapcsolataid,de pont ezért ott legbelül egyedül vagy. Csak sajnálni tudlak ez miatt. További szép leminősítést kívánok bogárkám! Üdv: egy nevén megnevezhető nevesincs senki.
2020. júl. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
Kishazánk ezzel is a ló túloldalára esett... Ugyanis a mi kis blm idiótáink nagyrésze nemhogy nége... Akaromondani afroamerikait, de borsodi cigá.... Akarommondani romát nem látott mert Budán igen ritka az....
2020. júl. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

4. Azért,mert kisebb mértékben vagyunk érintettek,attól még érdekelhet a téma. De nem a kérdésre kaptam választ tőled.

6. WTF?

2020. júl. 8. 19:36
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Kifejtené az aki nem ért egyet velem,miért nem? Ez így üres maszlag
2020. júl. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nézz utána a rasszizmus szó jelentésének, mert a rasszizmus pont az, hogy utálod az adott népcsoportot. Nyilván van valami okod rá, nem "csak úgy" utálod őket, el is ítéled őket valószínűleg valami miatt, ez már beleesik a rasszizmusba.


Ha egyetlen embert utálsz a viselkedése miatt, az nem rasszizmus, mert nem egy adott csoportra koncentrálódik az utálatod, hanem csak egyetlen személyre.


'ez már nem az a generáció' - igenis van még mindig rengeteg probléma ebből sajnos, csak mi nem feltétlen tudunk róla, mert nem abban a közegben élünk. Most George Floyd halálát éppen felkapta a média és nagy felháborodást keltett, de ettől függetlenül ezek/hasonló esetek még mindig sokkal gyakrabbak ott a négerekkel kapcsolatban, mint fehér emberekkel kapcsolatban.

2020. júl. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9. Pont ez a gond,hogy azért mert utálsz egy népcsoportot,de nem teszel ellene lépéseket,akkor is rasszista vagy. Pedig,mint írtad, mindenkinek meg van a maga oka.(Persze ha mondjuk megismer abból a rasszból egy jófej embert lenne kivétel.)


Tudom,hogy nem az és még is sokan annak veszik.


Persze,hogy vannak,mert nem tudok olyan globális problémáról,amit végervényesen meg lehetne oldani. 'Gyakrabban történnek négerekkel, mint fehérekkel'. Háát..Ezt nem tudom biztosra mondani. Viszont azt tudom,hogy több a fehér csöves,mint néger. Szóval ha van normális munkájuk és életük,nem hiszem,hogy csak úgy lecsuknák őket,persze mindenhol van kivétel.

2020. júl. 9. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!