Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az írásról? Egyetértetek vele?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom: nem vagyok abortuszpárti.

De ezt a cikket, írást, blogbejegyzést vagy bármit szörnyen dühítőnek és elhibázottnak találom. Nagyon demagóg. Tényleg nem gondolom, hogy ész nélkül kell szexelni védekezés nélkül, mert majd az abortusz "megoldja". De a körülmények ismerete nélkül azt mondani nőknek, hogy szüljenek csak a semmire, mert majd egész biztosan lesz mindenre megoldás, ez szerintem ugyanakkora felelőtlenség. Meg egy csomó olyan dolgot is állít, ami egész egyszerűen valótlanság.

Ti mit gondoltok?


Elég megosztó a téma, de tisztelettel kérek mindenkit, hogy maradjunk kulturáltak. Köszönöm.


[link]


2020. júl. 9. 15:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Demagóg fos. Aki abortuszon gondolkozik, azt nem a vadalmamegmondja fogja majd meggyőzni. Senki nem használja fogamzásgátlásra a terhességmegszakítást, csomó kockázata van és mind lelkileg, mind fizikailag megterhelő. Aki belemegy, annak jó oka van rá. Én nem jelentem, de úgyis törölve lesz valszeg a kérdés "provokatív" címszó alatt.
2020. júl. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
Nem értek egyet vele. Ha van nagyobb felelőtlenség a védekezés nélküli szexnél, az az, ha megszülnek egy gyereket a "semmire" felkészületlenül, érzelmileg éretlenül, szülőségre alkalmatlanul.
2020. júl. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem provokációnak szánom, csak érdekel, kinek mi a véleménye.
2020. júl. 9. 15:19
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon ostobának tartom az írást. Huh, örülök, hogy a környezetemben nincsenek ilyen emberek.


„Rossz anya lennék.”

Nem! De tényleg nem! (...) Ha nem tervezted a babád, újra kell tervezni az egész életed. (Na jó, ha tervezted, akkor is.) De ez egyáltalán nem gond! Egy izgalmas, szuper úton indultál el, amiből rossz nem sülhet ki!


Rengeteg történet van, ami pont ennek az ellenkezőjét bizonyítva. Igenis vannak olyan nők és férfiak akik nem valók szülőnek és csak szenvedne mellettük a gyerek.


„A párom nem akar gyereket.”

Nos,” megcsinálta”, ugye? Innentől nincs kibúvó!


Ööö, de. Ismételten, szerintem mindenki hallott legalább egy olyan esetet, ahol az "apa" felszívódott és semmiben nem segített. Komolyan, elképesztőnek tarto


Idáig olvastam, mert ennél tovább nem bírtam anélkül, hogy ne húznám fel magam azon, hogy valaki ennyire képtelen logikusan és empatikusan gondolkozni.


„Nincs rá pénzem.”

Nyilván te tudod mérlegelni, hogy mit engedhetsz meg magadnak. De azért tudd, hogy nem a drága játékok miatt fog szeretni téged a gyerek, és nem is amiatt lesz boldog. Hidd el, ha élni fog, ha szereted, ha vele színezel, szaladgálsz, nevetsz, ő akkor lesz a legboldogabb! Nem tudhatod, mit hoz a holnap, és 9 hónap nagyon hosszú idő! Van még időd megoldást találni az anyagiakra.


Igen. Például egy gyereket nem engedhetek meg magamnak. Persze, nem a játékoktól leszel jó szülő ő pedig boldog gyerek. Viszont az alapokat meg kell adni, például ruhák, étel, minden, ami nekem is alapvetően kell. 9 hónap nem hosszú idő ilyen szempontból, főleg, hogy terhes vagy alatta és egy idő után nem tudsz rendesen munkába állni. Ez a gyerek szeretne majd táborokba járni. Szeretne ide-oda elmenni a barátaival. Szeretne utazni. Szeretne hobbikat űzni. Ezektől mind fosszam meg, mert a semmire vállaltam gyereket? Talán valamilyen betegséggel születik, amik külön kiadást jelentenek.


„Fel kellene adnom az eddigi életem.”

Ez pontosan így van. Minden szülő ezt teszi- helyette kap valami sokkal jobbat!


Nem. Te nem tudod, hogy számodra ismeretlenekre mi a jó és mit szeretnek. Nem mindenki ugyanabban leli meg a boldogságát és vannak dolgok, amiket nem akarnak feladni.


Az abortusz nehéz téma. Alapvetően lehet arról vitázni, hogy meddig etikus elvégezni, vagy milyen okkal. Például ha egy tizenöt éves lányt megerőszakolnak és terhe esik, akkor meg kéne tartania? Rontsa el az életét és fiatalságát, mert valaki bántotta? Tényleg?


Szeretnék majd gyereket a jövőben, de nem most. A párommal védekezünk, és majd akkor vállalunk majd gyereket, ha minden szempontból készen állunk rá. Ugyanis a családalapítás nem játék, és ha egyszer belekezdtél, nem igen jöhetsz ki belőle. A cikk írója el van veszve a saját rózsaszín felhőjében (még véletlenül se kívánok neki rosszat) és semmilyen rálátása nincs se a világra, se más emberekre.


Kell egy stabil és megbízható partner, aki végig a társad lesz. Kell egy stabil anyagi háttér, mert az nem elég, hogy nem fog éhen halni a gyerek. Kell egy kifejlett érzelmi és szellemi intelligencia, hogy a lehető legjobb nevelést add meg neki. Ezek nélkül mérhetetlen felelőtlenség gyereket vállalni.

20/L

2020. júl. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%

* elképesztőnek tartom, hogy szerinte az se probléma, ha egyedül marad az anya.

(Bocsi, lemaradt.)

2020. júl. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%

Undorító ember a cikk írója és a fajtája, az ilyen jóindulat álcája mögé bújó, mások életébe belepofázó, demagóg gusztustalan férgeket el kéne zárni az emberektől.

Nem volt abortuszom, remélem nem is leszek ilyen döntéshelyzetben, de az ilyen írásoktól mindig kinyílik a bicska a zsebemben.

2020. júl. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%
Imádom, hogy leírja, hogy "Semmi közük hozzá, hogy te hogy éled az életed!" majd megmondja mindenkinek, hogy hogyan élje az életét :D :D
2020. júl. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Hát úgy látom, eléggé hasonlóak a vélemények. Ezek szerint nem én vagyok valami csodabogár, aki szembe megy az autópályán. Erre voltam kíváncsi. :)

Köszönöm a válaszokat!

2020. júl. 9. 15:34
 9/24 anonim ***** válasza:
86%
Én abortuszpárti vagyok, mert egy gyereknek sem lenne szabad olyan helyre megszületni, ahol nem várják szeretettel, vagy úgy, hogy nem élhet emberhez méltó életet valamilyen rendellenesség miatt, most itt nem a kisebb fogyatékosságokra gondolok, hanem amikor valaki tényleg magatehetetlen, illetve senkinek nincs joga belekényszeríteni valakit egy olyan terhességbe, ami az életébe kerül.
2020. júl. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%
A hetes válaszoló tökéletesen megfogta az egyik sarkalatos pontot. :D
2020. júl. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!