Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudós-típus lennék?? Vagy...

Tudós-típus lennék?? Vagy gond van az érzelmeimmel?

Figyelt kérdés

Először is, sokak szerint okos vagyok. Ezt főleg ismerősök mondják, hogy jó hatással vagyok a gyerekükre, jó társaság vagyok. Persze ők nem ismernek, aligha csak az iskolai teljesítményemmel vannak tisztában, ezt én is tudtam. Viszont sosem voltam semmiben kiemelkedő tehetség.

Általános iskolában jó voltam matekból, versenyre is küldtek, de valahogy hidegen hagyott a dolog. Szerettem és élveztem, de nem éreztem azt a rajongást és elkötelezettséget a dolog iránt. Most pedig egy annyira rossz tanárom van, hogy egyenesen utálok bemenni az órákra.

Egy időben szerettem a kémiát, értettem is, de az is hidegen hagyott. A mostani tanár nem rossz, de mégse érzem úgy, hogy élvezettel csinálom.

A fizikát sosem kedveltem igazán, sosem ment rosszul, de közönyös maradt.

A biológiát szeretem, de nem annyira, hogy bármit is kezdjek vele. Ami érdekel, az főleg az emberi test és annak dolgai, kiváltképp az agy és az elme.

És itt a lényeg, mivel kicsi korom óta pszichológus akartam lenni. Először azért, hogy jobban ki tudjam ismerni az embereket, de már nagyon megszerettem, és nem a sorozatgyilkosok iránt rajongó archetípus vagyok, hanem legfőképp az emberek személyisége, a traumák hatásai, valamint az álmok érdekelnek, mivel én magam is elég sokat és eléggé élénken álmodok.

Viszont nem szeretek az embereken segíteni. Pontosabban nem tudok, az EQ-m a béka feneke alatt lehet. Szeretem az irodalmat és a művészeteket, de nem vagyok érzelmes típus, sőt, az érzelmeim is eléggé kevertek. Nem tudok együttérezni másokkal, nem vagyok jó hallgatóság sem, ezért akarok egy tudományosabb területen elhelyezkedni. Hiába szeretek olvasni, nem tudnám megfogalmazni, hogy mit érzek egy-egy művel kapcsolatosan, a nyelveket is csak azért szeretem, mert látom benne a logikát, valamint érdekel, hogy mi miért és hogyan alakult ki.

Röviden: szeretek tudni dolgokat. Szeretek tanulni, kutatni, felfedezni, rájönni és megérteni dolgokat, elmondani valamit másoknak, előadni és szervezni, beleásni magam egy-egy témába. Ezért akarok tudományos pályán elhelyezkedni.

De emellett kaotikus és rendezetlen vagyok, néha lusta is.

Először is, a pszichológia tudomány?? És mennyire gond az empátia hiánya, ha mondjuk emberekkel csak ritkán foglalkoznék, főleg kutatnék?



2020. júl. 11. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Profilozást kéne csinálnod. De egy biztos emberekkel ne foglalkozz, mert bennük a károkozás, az szinte helyrehozhatatlan.
2020. júl. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az, hogy egy kicsit tartózkodóbb vagyok és nem értem meg a bajait, csak nem okoz károkat másokban.
2020. júl. 11. 23:55
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

2 De igen, mert beteg emberek tőled várnak segítséget, és te arra is képtelen vagy hogy átérezd és együtt érezz velük. Nulla EQ-val nem is értem egyáltalán a pszichológusi pályát miért céloztad meg? Hiszen ez még egy magas EQ-val rendelkező embernek is nehéz pálya emberi szempontból.

A profilozó az pont az olyanoknak való mint te.

2020. júl. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azért, mert szeretnék a témával kapcsolatosan kutatni. De egy idő után biztosan meg tudnám tanulni fenntartani a látszatot, mintha együttérző lennék. Lehet, már most is megy, mert az ismerőseim nem panaszkodnak vagy tesznek említést róla, hogy érzéketlen lennék. Megtanultam már, hogy bizonyos helyzetekben mit kell reagálni, vagy ellestem a többiektől, hogy mit szokás mikor.

Az pedig talán előny, ha nincsenek álmatlan éjszakáim egy páciens macskájának halála miatt.

2020. júl. 12. 00:14
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
4 Nem tudok erre mit mondani, az egyetlen szerintem az a rész amit említettem neked. Amin ezt ami veled van kamatoztatni tudnád és végül is elég tudományos, elég produktív, és nagyon sok rétű, és előny ha hideg tudsz maradni érzelmileg, és beletudsz látni a fejekbe-igaz bűnözéssel kapcsolatos, de legalább maximálisan fogod tudni segíteni az emberiséget.
2020. júl. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm.

A terápia azért lenne jobb, mert talán abból lehet a legjobban megélni. Nem a pénzért csinálnám, de azért egy közepes életszínvonalt szeretnék fenntartani.

2020. júl. 12. 00:33
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
6 Amit én javasoltam, azért milliós nagyságrendű a fizetés.Nem 2 fillér.
2020. júl. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!