Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetne jobb eletem?

Hogyan lehetne jobb eletem?

Figyelt kérdés

Nem az onsajnaltato kerdesek szamat szeretnem szaporitani, viszont tenyleg javitani akarok az eletemen.

Abban a “vicces” helyzetben vagyok, hogy a szuleim hihetetlenul jo eletszinvonalon elnek - viszont ram alig koltenek barmit is. Peldaul: etelallergiam van, ezert eleg specifikusan kell ennem. Ok meg neha kihagyjak az en kereseimet bevasarlaskor, ebbol kifolyolag hetekig-napokig alig eszek, “egyek amit talalok” elv alapjan.

Kozmetikushoz, fodraszhoz, stb. nem jarhatok, mert tul draga. Hobbik, sport, detto. Egyetem? Felejtsem is el.

Barataim aligha lehetnek, mert delutan 4-kor mar itthon kell lennem. Emellett mar par eve kuzdok szorongassal, depresszioval, etkezesi zavarokkal (pszichiater allapitotta meg egy iskolai vizsgalaton). Tobbszor is kertem a szuleimet, hadd jarhassak pszichologushoz, de nem engedtek (szerintuk hulyeseg, nem valik be). Amikor megkerdeztem oket, hogy akkor szerintuk hogyan tudnek javitani az allapotomon, azt mondtak, hogy sajnos ok ebben nem tudnak segiteni.

Iszonyuan erzem magam, mar tenyleg semmi “mentoovet” nem tudok kitalalni magamnak, ami motivalna.


2020. júl. 12. 18:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Az akarat megvan, ez jó dolog.

A szüleid sajnos éretlenek a gyerekneveléshez, ha ennyire semmibe vesznek. Adtál rá bármi okot, hogy így bánjanak veled?

Milyen ételallergiád van?


Egyébként meg:

Ha elég idős vagy, menj diákmunkázni, abból a pénzből tudsz venni magadnak olyan ételt, amilyet szeretnél. Persze a szüleidnek kellene ezt biztosítaniuk, de ártani nem fog, ha önállósodsz kicsit.


Ugyanígy kozmetikus, fodrász is diákmunkás pénzből.


Egyetemen állami támogatott helyre is bejuthatsz, ha elég pontot szedsz össze. Ehhez jól kell tanulnod, esetleg nyelvvizsgát szerezni, ami plusz pontot ér.


Ha már a szüleid nem segítenek, akkor mástól kell segítséget kérned. De azért próbálj még beszélni velük, üljetek le és komolyan beszéljétek meg a problémákat.

2020. júl. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!