Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az állandó,folyamatos megfelel...

Az állandó,folyamatos megfelelési kényszertől szerintetek meg lehet,és ha igen,hogyan szabadulni?

Figyelt kérdés
Anyut úgy nevelte a mamám,hogy mindíg az legyen a fontos mihez mit szólnak.Bármit csinál,vagy tett,mondott.Most anyu állandóan a sztárokat figyeli,meg másokat irigyel,hogy nekik miért jobb,és kire,mire mit fognak mondani.Emiatt állandóan elégedetlen.

2020. júl. 13. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Az emberek felnőttkorukban már nem változnak, legfeljebb sokéves pszichoanalízis hatására.
2020. júl. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy megérik, felnő az ember belsőleg, lelkileg és sok önfejlesztő könyv segíthet ebben.


Én a fél életemet megfelelési kényszerrel éltem le és a másik felét már nem szeretném így leélni s amióta xarok mások véleményére, azóta egy szabad ember lettem és sajnálom az eddigi elpazarolt évtizedeket.


Ne nézzen tévét, celebeket, bulvárt és törölje magát a közösségi oldalakról is - ez nagyon sokat segít abban, hogy lejöjjön a "szerről" és ne manipulálhassák kívülről az embert.


Szóval a kérdésedre a válaszom: igen, meg lehet szabadulni, de akarni kell, belső igény kell rá, hogy elég volt és ezentúl nem a mások életét akarom élni, hanem a sajátomat, aki én vagyok és amilyen én vagyok!


Az örök elégedetlenség a legnagyobb forrása a boldogtalanságnak....


Legyen hálás azért, amije van és napi szinten köszönje meg!


Pl. ha löttyedt a karja, akkor örüljön, hogy van és képzelje el, hogy milyen azoknak, akiknek nincs stb.

2020. júl. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kedves kettes a hasznos tippeket.Örülök,hogy neked sikerült.A sztárokat szórakozásnak fogja fel,de valójában már függő lett tőle,és állandóan őket irigyli.Azt mondja azért is,mert a barátok elmaradoztak mellőlünk,és kell a kikapcsolódás.De ez már függőség szerintem.Oda menekül.Emellett még kineziológiába is akar menekülni,de nem akarom offolni a témát.
2020. júl. 13. 09:27
 4/7 anonim ***** válasza:
A sztárokat nem kell irigyelni, mert az csak egy kép, sok esetben nem igaz, hamis világ és mögötte tele van fájdalommal, szorongással, boldogtalansággal és plasztikai műtétek miatti szövődményekkel, amikről nem beszélnek, mert a látszatot fenn kell tartani, a sok naiv ember meg beveszi csont nélkül, hogy a sztároknak tökéletes az élete - hát már hogy lenne az, amikor folyton posztolgatni meg pózolni kell s ez baromi fárasztó, baromi nehéz állandóan topon lenni saját élet nélkül.
2020. júl. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Keressen magának hasznosabb kikapcsolódást, új hobbit, ami építőleg hat rá és amivel alkotni tud, ami nem rombolja a személyiségét - el kell foglalni, le kell kötni sztárok helyett valami mással vagy tartson háziállatot, járjon klubba, iratkozzon be tanfolyamra stb.


El kell vonni a figyelmét a celebvilágról.

2020. júl. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kórusba jár,de ott is mindíg másokra irigykedik.Meg a vírus miatt,most a próbák is elmaradtak,meg a találkozók.Folyamatosan,kettesével-hármasával veszi a sztármagazinokat,meg nézi a bulvárhíreket,szinte falja őket.
2020. júl. 13. 09:41
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Folyamatosan,kettesével-hármasával veszi a sztármagazinokat,meg nézi a bulvárhíreket,szinte falja őket."


Na, ez a baj!


Normális és tartalmas könyveket kellene olvasnia (önfejlesztés!!).

2020. júl. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!