Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik úgy vették fel a férjezet...

Akik úgy vették fel a férjezett nevüket, hogy "Kovács Zoltánné", vajon miért döntöttek úgy?

Figyelt kérdés

Csak érdekelne, mert nekem mindig olyan érzésem van ettől, hogy a nő megszűnik, mint "Nagy Piroska" és mostantól ő lesz a kovács-zoltánné...


Csak érdekelne ennek az érzelmi töltete, összetartozás vagy birtoklás vagy miez ?


2020. júl. 14. 11:39
1 2 3 4
 1/39 Sunshinedoll ***** válasza:
85%
Manapság már kevés ember veszi fel így a nevét, régen meg ez volt az egyik leggyakoribb szokás.
2020. júl. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
72%
Igen, kicsit olyan, hogy már nem June, hanem Offred. Of Fred.
2020. júl. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
43%

Ez volt a szokás. Mindenki így vette fel régen.

Most nem tudom, miért. Én tuti nem venném fel. De máshogy sem. Megmaradt a saját nevem. Miért is cserélném le bármire is 30 év után. Nekem az olyan lenne, mintha valaki más lennék. És nem a birtoklás miatt. Kovács Piroska, Kovácsné Nagy Piroska, vagy Kovács-Nagy Piroska sem lennék. Azok is más nevek, nem az enyém.

2020. júl. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Igen, de mostanában kezdek egyre több ilyet látni, mintha kezdene visszajönni, 20-25 éves nők és egyszer csak Tóth Jánosné lesz a neve facebookon :D



Igen, Fredé, Jánosé

2020. júl. 14. 11:47
 5/39 anonim ***** válasza:
74%
Mert nekik így tetszik.
2020. júl. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
71%

Ez nekem is furcsa. Kíváncsi vagyok, hogy jön-e igazán releváns válasz majd.

(Én egyébként semmilyen formában nem cserélném le vagy változtatnám meg a nevem, de ez a forma különösen fura számomra.)

2020. júl. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
70%

Sógornőm is így vette fel tavaly. Ő aztmondta neki ez egyszerűbb, gyorsan aláfirkantja. Akiknek meg tudniuk kell a lánykori nevét, azok tudják már most is.

Mondjuk vérbeli falusiak, meg sem lepődtem rajta :D

2020. júl. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Én vacilálok a kötőjeles és a maradok születési nevemnél között. :D


De igen, furi, érdekelne, hogy ki miért döntött emellett.

2020. júl. 14. 11:53
 9/39 anonim ***** válasza:
35%
Hmm, nem akarok goni lenni, de ezek milyen nők? Mármint... a saját facebook-omon észrevettem az ismerősök, régi osztálytársak közt - bár én már 30 vagyok -, hogy aki a sok feltöltött képe alapján CSOK-ra szül, az Kovács Zoltánné lesz, aki "középosztály", az többségében Kovácsné Nagy Piroska vagy kötőjeles, aki meg Indonéziában jóga retreat-be szüli a gyerekeit, az vagy kötőjeles, vagy lecseréli a Nagyot Kovácsra, vagy nem változtat semmit.
2020. júl. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a hagyomány miatt, illetve nekem van egy barátnőm, aki így vette fel a férje nevét és ő azt mondta, hogy ezzel tudja a legjobban kifejezni az elköteleződését.
2020. júl. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!