Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy már nem...

Lehetséges, hogy már nem szeretek olvasni?

Figyelt kérdés

Idén hatodik éve lesz, hogy rendszeresen olvasok, viszont ebben az évben már nem igazán olvastam. Januártól kezdve már inkább sorozatokat-animéket nézek, és az olvasást meg szüneteltettem - persze olvastam ezidő alatt is, de eléggé keveset. De nem idén kezdtem el sorozatozni, animézni, hanem azt már tavaly is csináltam olvasás mellett.


Szerintetek végleg elmúlt az olvasás iránti szeretet? Vagy most csak éppen egy ilyen korszakon vagyok?



2020. júl. 15. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ilyen a korszakod. Nem lehet, hogy túl hasonló könyveket olvastál?

Én úgy vagyok, hogy néha inkább a filmek érdekelnek, néha a könyvek, néha megint tök más. Akkor a többit egy időre félreteszem, aztán valahogy úgyis visszatérek a régebbi dolgokhoz is.

2020. júl. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem semmi baj ezzel. Az ember szokásai változnak, alakulnak. Ha egy darabig nem nagyon van kedved olvasni, attól még nem leszel kevésbé művelt, és nem fogsz elbutulni :)
2020. júl. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sunshinedoll ***** válasza:
85%

Szerintem nem gáz. Lehet, hogy most ilyen időszakod van, vagy fáradtabb vagy általában vagy csak másféle könyveket kellene olvasnod, mint eddig.


Én is sokkal kevesebbet olvasok, mint pl tavaly, egyszerűen csak azért, mert mostanában amik érdekelnek könyvek, sokkal nehezebben emészthetők még magyarul is, én meg főleg angolul szoktam ilyeneket olvasni. Sokszor van, hogy munka meg házimunka után este az ágyban már képtelen vagyok például nyugati filozófiáról meg politikáról olvasni és azt normálisan megemészteni.

Egy sorozat felfogása a többféle érzékszervi hatás miatt sokkal egyszerűbb, mint egy bonyolultabb könyvé, ilyenkor általában valami lájtosabb könyvet szoktam elővenni (regényt vagy verseskötetet vagy (ön)életrajzokat, motivációs könyveket, amik amúgy mostanában kevésbé érdekelnek), vagy inkább tévézek.


Nincs azzal semmi gond, ha egy fárasztó nap után nem olvasol. Én is főleg akkor szoktam mostanában, mikor utazok vagy szabin vagyok.

2020. júl. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%

Hát nézd, én 33 éves vagyok, elsős korom óta rendszeresen olvasok. Tavaly mégis összesen 3 könyvet olvastam egész évben, mert valahogy nem volt kedvem, vagy amibe belekezdtem, az nem kötött le, aztán a következő sem és az utána jövő sem. Vannak ilyen időszakok. Most is elkezdtem egy könyvet, ráadásul olyat, ami tetszik is, de van, hogy napokig nem veszem elő. Ez most egy ilyen időszak valamiért. Volt már ilyen máskor is, hogy éppen nem volt annyira hangulatom olvasni huzamosabb ideig.

A 12 éves fiam másodikos korától nagyon sokat olvasott, tényleg rengeteget, de 1-2 éve már nagyon keveset. De aki egyszer megszerette az olvasást, az később újra visszatalál a könyvekhez, úgyhogy én nem aggódom emiatt.

2020. júl. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!