Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem képesek az emberek...

Miért nem képesek az emberek megvédeni egymást és magukat a jelenlegi helyzetben (maszkviselés)?

Figyelt kérdés

Senkin nem látni maszkot, hiába kötelező. Lehet csak itt jellemző (Miskolcon lakunk), de nem veszik fel az emberek se a boltba, se a tömegközlekedési eszközökön, az utcán meg végképp nem. Természetesen ha megbírságolnak érte, mindenki fel van háborodva, pedig kötelezővé tették.

Függetlenül attól, hogy van-e okunk elővigyázatosnak lenni, vagy hogy igaza van a maszk elleneseknek és ez a vírus nem komoly, miért nem képesek felvenni egy maszkot?

Semmibe nem tart és a normál vírusoktól, betegségektől (influenza, megfázás, torokgyulladás, bármi amit vírus okoz) is védi magát. 100%-os garanciát nem nyújt, de egy maszkot felvenni körülbelül 3 másodperc és védettebbek vagyunk, mint nélküle.

De miért nem képesek ennyit megtenni magukért, a családjukért és egymásért az emberek?



2020. júl. 17. 08:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Én múltkor Tatabányáról utaztam haza busszal. Egyedül rajtam volt maszk, senki máson. A sofőrön sem. Nemcsak Miskolcon probléma ez, hanem máshol is.
2020. júl. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%
Elárulok egy titkot: azok a rongy/zöld-kék maszkok, amiket hordanak, rohadtul nem védenek semmitől. Ennek ellenére én is hordom, mert nem akarom, hogy csúnyán nézzenek rám, de ez az egész csak látszat
2020. júl. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Én is csak látszatnak érzem, arról nem is beszélve, hogy elmondták, hogy a nyájimmunitás kialakulása nélkül soha nem lesz ennek vége. Muszáj lesz túlesnünk rajta előbb-utóbb, ha nem akarunk évekig így élni. Hordom, mert hordani kell, de mondjuk egy szombati nagybevásárlásnál 30 fokban kb. fuldoklom benne. Szerintem mindenkinek elege van már. Főleg úgy, hogy sokan nem hordják és érdemben nem nő a megbetegedések száma, szóval gondolom úgy van vele, hogy minek!?
2020. júl. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

Hát, ezt kérdezd meg felénk is az idősektől, akik fel sem veszik a buszon, vagy ha igen, egyből szedik is le. Ők biztos nem félnek a vírustól. Egyiknek volt is egy ilyen mondata:"A háborút is túléltem, ezt is túl fogom élni." Na, most az ilyennek úgyse tudod megmagyarázni, hogy azóta eltelt X év, már nem olyan a teste. Meg hát, vannak akik alapból közönyösek...

UI: Egyébként én is úgy tudom, hogy nem véd a maszk semmit. Ettől függetlenül felveszem.

2020. júl. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából annyi értelme van, mint amikor valaki nagyon okosan felveszi a gumikesztyűt, aztán kesztyűs kézzel fogdos össze mindent, többek között a maszkját is azzal igazgatja. Közben meg büszke, hogy mennyi mindent megtesz a vírus ellen :D Én az ilyeneken már csak mosolygok.
2020. júl. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Mert nincs értelme, ellenben belefullad az ember a dögmelegben.


Egyébként meg naponta ötször kérdezik ezt meg, és az egyetlen "értelme", hogy ismét veszekedést lehet szítani: egymásnak ugranak a maszkosok és a nem maszkosok.


Nem lehetne ezt a provokálást abbahagyni már végre? Így is eléggé gyűlölik már egymást az emberek, nem kellene állandóan rátenni egy lapáttal.

2020. júl. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%

[link]

[link]


"Az alábbi képeken látható egy újabb bizonyíték, miszerint ezek a maszkok nem használnak a vírusok ellen. Maguk a gyártók írják rá sok esetben, hogy nem véd a vírusok ellen. A szövegezés bár angol, de mellékelem a Magyar szabad fordítását a dobozról:”…nem fog adni semmilyen védelmet a Coronavírus, vagy más vírusok ellen, nem fogja csökkenteni a rizikót a fertőzésekkel szemben”… Ezt azért voltak kénytelenek ráírni, mert annak ellenére is megbetegedtek az emberek,hogy hordták a maszkokat,így több esetben beperelték a maszkok gyártóit,mivel a félretájékoztatás miatt elhitették az emberekkel,hogy ez védelmet fog számukra nyújtani.

Ezek a maszkok semmilyen védelmet NEM nyújtanak a vírusok ellen, márcsak a méretükből adódóan sem. A publikációk szerint ez a virus mindössze (max)500 NM (Nanométer) méretű,tehát olyan pici,hogy csak elektromikroszkóppal lehet megfigyelni. Még a normál mikroszkóp sem tudja kinagyítani a láthatóság szintjére,tehát ezek a maszkok kb.: annyit érnek a vírusoknak, mint szúnyognak az “apácarács”. Tehát semmit.

A téma jól átláhatósága érdekében szemléltetem hogy a nanometer, az a milliméter egy milliomod része! Egy másik összehasonlítás micron mértékegységben kifejezve: Baktériumok méret tartománya: 0,2-1 micron……Vírusok mérete: 0,01-0,04 micron.

A CVS feliratú dobozon is feltünteti a gyártója,hogy mi az, ami ellen védhet: …”por,baktérium,füst és pollen”. Itt sincs szó, mégcsak véletlenül sem vírusokról. Tehát használjuk a józan gondolkodás metódusát: Ha egyszer világos, hogy ezek a fajta maszkok semmilyen védelmet nem nyújtanak a vírusok ellen, akkor miért is kell hordani!?? Azaz: nemcsak a hordásuk válik okafogyottá, hanem már az is, hogy egyáltalán erről beszélni kellene. Vagy még mindig az a játék, hogy ha kenyeret nem tudsz adni a népnek, akkor legalább cirkuszt adj nekik?

Ezen maszkok viselése helytelen biztonság érzetet ad, emellett pedig orvosi vélemények százai sorakoznak fel a mögött, miszerint az immunrendszerre is ártalmas. Legyen elég, térjünk vissza a normál élethez!

©- Robert Reti Nagy -"

[link]


https://www.youtube.com/watch?v=8Q0mOZrF2j0&fbclid=IwAR1ncQN..

2020. júl. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%

#7

Atya ég, hogy valaki még mindig itt tart! Senki nem állítja, hogy védőeszközként kellene viselned a sebészmaszkot!! Azért kell felhúznod, hogy ne lihegd rá másokra a kórokozóidat. (Téged pedig az véd elméletben, hogy mindenki más is felveszi és ők se lihegnek rád semmit)

Hihetetlen hogy ez az infó még mindig nem jutott el ennyi emberhez.....


Pesten is ez van amúgy, szörnyű hogy ennyicskét se képesek megtenni az emberek. :(

2020. júl. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

#8

Jaj, hirtelen mennyire fontos lett, hogy "ne lihegd rá másokra a kórokozóidat". Márciusig vajon miért nem volt ez ennyire fontos? A szezonális influenza idején miért nem volt kötelező a maszkviselése? Hisz akkor sokkal többen voltak betegek, mint most. Jaj, most hirtelen vigyázzunk egymásra, de eddig meg nem kellett. Milyen "érdekes".


Nem kéne ennyire agymosottnak lenni.

2020. júl. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%

#9

Ezt ne tőlem kérdezd, én évek óta támogatom a maszkviselést influenzaszezonban, vagy azon kívül is ha úgy van. :)

Azt én se értem, hogy mások eddig miért tojtak rá, hogy csomóan meghalnak egy elkerülhető betegségben.

2020. júl. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!