Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire jellemző ránk...

Miért ennyire jellemző ránk (magyarokra) az önzés és utálkozás?

Figyelt kérdés

Minden nemzet önző a maga módján. Minden országban vannak önző emberek.

Nálunk is vannak igazán önzetlen emberek, hősök, stb.

Ugyanakkor a magyarokra annyira jellemző az utálkozás, a "dögöljön meg a szomszéd lova" hozzáállása. Nálunk örülnek, ha besúghatnak, büszkék magukra ha keresztbe tehetnek másnak és nembaj ha neki nem lesz jobb, de másnak legyen rosszabb...

De itt is látszik sokszor a válaszokon, hogy beszólnak, leszólnak, "bezzeg én" típusú megjegyzéseket tesznek és nem segítenek.

Ez a viselkedés miért ennyire jellemző ránk? Miért nem változtatnak rajta az emberek?



2020. júl. 18. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

(ennél izgalmasabb és újdonságokat is tartalmazó sztereotípia-gyűjteményt is összeállíthattál volna)


Apropó, feltetted magadnak a kérdést, hogy miért lenne szükség arra, hogy az önzésük és utálkozásuk megváltozzon?

2020. júl. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Èn nem vagyok önző, sem rosszindulatú. Ha vèlemènyt formálok, azt jogosan teszek.Ha csak a pozitìv vèleményeket szereti hallani az ember, akkor abból nem tud tanulni.
2020. júl. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
*teszem
2020. júl. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Sokan a segítést is leszólásnak veszik, mert még ő tegyen valamit, hogy neki jobb legyen:DDD
2020. júl. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Olyan településen élek, amelyiken a karantén időszaka alatt nem tudtak folyamatos elfoglaltságot adni az önkénteseknek, annyian jelentkeztek segíteni. Pedig itt aztán mindenféle ember van. Luxuskocsival ugyanúgy hordták szét az ebédet az otthon maradni kényszerülő gyerekeknek, mint lepukkant huszonéves kocsikkal.


Nem gondolod, kedves Kérdező, hogy a te személyes igazságod nem fedi a valóságot?

2020. júl. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyugi külföldön is vannak gondok.
2020. júl. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert ettől vagyunk boldogok, hogy a másikkal kelljen foglalkoznunk. Addig sem kell gondolkodni, na meg fejlődni.
2020. júl. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem nagyon. Külföldön viszont gyakran láttam.

Német városokban pl, hogy a gyerek üres kézzel megy szülő mellett, aki fagyit nyal, és a gyereknek nem is vett, nem is adott. Aztán a fagyisnál is láttam, amikor vettem, hogy még meg is kérdezik -talán szabály vagy mi-, hogy kér-e tölcsért a gyereknek, de azt se kértek, többen, ameddig én láttam. Ez önzés, nem?

Aztán angol nyelvű amerikai fórumolvasáskor írják a szülők, hogy ők maguknak "organic" zöldségeket vesznek, de a gyerekeiknek -2-3 gyereknek- nem, mert az már túl sokba kerülne. Ez is önzés, nem?


Szerintem ilyeneket Mo-on nem csinálnak, vagy igen? Mert én nem láttam-hallottam.


Az utálkozásról nincs más tapasztalatom, mint ételeket, öltözéket, esetleg cigányok VISELKEDÉSÉT. OLyan öregek viselkedését, akik előretolakszanak, hogy leüljenek buszon.

De szerintem ez csak egy szóhasználat, nem jelent mást, csak hogy nem esz meg valaki adott ételt, elfordul, ha adott viselkedést lát.

2020. aug. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8 te nem valami törököt láttál? Én pont azt látom, hogy a legtöbb mostani debil a gyerekének mindent megenged, ezáltal ilyen kis hisztis köcsög zsarnokgyerekeket nevelnek. Még a koronoia előtt egyszer beugrottam a burger kingbe, anyuci olyan 5-6 éves forma gyerekkel, ugye ez már az a korosztály, aki felfogja mi történik körülötte, és meg lehet mondani neki, hogy “add ide kicsit a poharad, hadd töröljem le.”


De nem, kissakál addig üvöltött torka szakadtából, mint akinek a pöcsét tépik, amíg vissza nem kapta a pohár shakejét. És számtalan ilyet látok.

2021. máj. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező: német nyelvterületen nagyon jellemző a jelentgetés. Ahol én élek, szerencsére normálisak eddig (8 éve).

Ahol először laktam, ott volt egy-két ilyen minden lében kanál öreg.


De pl. A korona elején hallottam, amikor a berliniek nem kívántak voltak, mert ott volt nagy a fertőzöttség, berlini családra ráküldték Észak-Rajna-Vesztfáliában a rendőröket, mert látták a berlini rendszámot a hétvégi házuk előtt.


Az egyedüli, amiben a magyarok eltérnek, az az önérzeteskedés, “mert nekem ne mondja meg senki”.


Valakitől pl. hallottam, hogy a jó vendég, aki reklamál, ha elégedetlen. Mert abból veszem észre, hogy min kell változtatnom. Ha elégedetlen és nem reklamál, akkor csak elveszek egy vendéget, és lehet nem is tudom miért.


Ezzel szemben magyarországon megsértődnek. Még jó 20 éve ismertem egy kocsmárost, meg is verte, aki valami nem tetszőt szólt. Persze már nincs meg a hely.

2021. máj. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!